Mamici de septembrie-octombrie 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Aaaah, andruzza.
fii atenta: la miniblu si la piciul am vazut caciulite dragute de fetite:) Chiar azi am fost, vorbeam cu Roxana la telefon si ii spuneam ca trebuie sa-ti scriu treaba asta



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Pai ce-i asta mai Danielle, frumusica din poze e Ebonee sau cine e? Pozele sunt datate febr.2006.

Roxana, . Degetica varsa lapte curat, nu branzit. Foarte rar, inainte de a se trezi are la coltul gurii un firicel de lapte branzit, probabil ce-i ramane in gura dupa supt. Sa stii ca si mititica mea se ridica pe genunchi se incearca sa se tarasca, trage de cap pe spate si tipa cat o tin puterile daca o asez pe burta. Am chinuit-o azi un pic asezand-o asa si vad ca o ajuta la burtica.

Piciule, si tie pt sfat. Vad ca avem cam aceleasi preferinte pentru nume de fetite. Io i-am zis Elena pt ca vroiam s-o cheme ca pe bunica mea care anul asta pe 4 oct implineste 90 de ani. Pitica mea era in acte 3-5 oct. Pana la urma fu 27 aug.

Rodica, problema ta am avut-o si eu cu sanii. Am alaptat si am redus mulsul, pana am ajuns la mulsuri de 2 oori pe zi - dimineata si seara - pentru confortul meu. Laptele muls l-am congelat. Acu' problema mea e ca am impresia ca unul dintre sani are mult mai putin lapte decat celalalt si Degetica nu-l prea vrea. Nu stiu cum sa fac sa ajung la un echilibru.

Am inceput mesajul asta acu 3 ore. Intre timp m-a tinut pitica mea in priza. In sfarsit a adormit.Sper sa am o noapte linistita, nu ca cea de ieri.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ia uite ce carut am vazut, la Bee m-am gandit:)

http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=3488



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

am uitat sa va mai zic ca a fost naturala cu epidulara.
sim m-au intrebat daca vreau sa mai stau in spital cu bebe dar nu aveam nici un motiv.totul a fost ok si nu mai vroiam noi sa stam,in plus abia asteptam sa ajungem acasa.
bernix nus cum s-a dereglat ora de la aparat ca mai am asa poze cu data gresita.
amalia felicitari si refacere rapida.

multumesc mult de urari si felicitari







pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Vad ca intr-adevar, frumusica din poze e Ebonnee. Sa va traiasca, Danuta, sa fie sanatoasa sa va aduca numai bucurii!
La fel pentru bb de mami 25!

Mama, Sabina, ce Gheo ursulet o sa ai!

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Ma apuc de calcat ce-am inceput azi pe la pranz cand a dat Degetica tonul la scandal si ma culc... Sper sa dorm vreo 2 ore pana la urmatoarea masa. Dupa cum se parte, azi n-au fost toti bb-i saonorosi.

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Amalia, felicitari! Refacere rapida si bebe sanatos.

Piciulika 39+ Michael
www.flickr.com/photos/10474507@N06/sets/72157602122148487/detail/?page=4" target="_blank">In saptamana 40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

quote:
Originally posted by Sabina
eu va arat ce i-a cumparat tata lu bebi gheo:
http://shop.hm.com/media/products/555/ML555_0950_093R_59669.jpg



Ce-mi vazura ochii? Un ursuletz?!! Gata, BB Gheo va avea o clona (vestimentara) pe aici...

Piciulika 39+ Michael
www.flickr.com/photos/10474507@N06/sets/72157602122148487/detail/?page=4" target="_blank">In saptamana 40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Sabinathx

danielle, cu un cleste ce zici, scot mai multe de la tine??

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Danielle, felicitari, sa-ti traiasca printesa! Ia uite, eu ma intrebam ce-i cu ea, si ea si-a adus deja copilul acasa!

Mami25, sa va tratiasca flacaul, iar tie refacere rapida!

Alinush, as vrea eu sa am 55 kile. Cam asta e obiectivul. Deocamdata sunt o balena de 62 kg. Asa ca trebuie sa ma apuc de gimnastica.

Sabina, ce haios e costumasul! Sa-l poarte sanatos bebe Gheo.

Bernix, eu m-am apucat de calcat ieri dimineata si am terminat azi la pranz. Si n-am calcat decat lucrusoarele bebelului.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput