Mamici de septembrie-octombrie 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Felicitari HaveF8 si pitic-03 pentru fetite!! Sa creasca mari si sanatoase!!
Danielle
adimercedes
danuta36



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 36+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

salutare si multa bafta mamicilor de zstazi.

noi am avut ieri botezul.a fost tare tare frumos.Doamne si asa cuminte a fost Cristisor la restaurant.S-a trezit a papat si somn la greu.

o sa va punem si noi poze dupa ce le descarcam.

maraie bebe.la datorie.






AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Vad ca incepem luna cu spor. Nastere usoara Danielle, Danuta si Adi!
Felicitari Have, bine ai revenit!
Felicitari tuturor fetelor care au mai nascut zilele astea! Sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi!
Noi nu mai suntem singurei de vineri, a venit mama la noi.
Maine are loc marea intalnire! Abia astept! Cand ma gandesc ca il vad pe bebelusul meu, ce mai fericire!
Diseara trebuie sa mananc o masa usoara, ce inseamna aia masa usoara? Ca la ce foame am eu, nu prea stiu ce inseamna masa usoara.
Eu stiam ca se poate face vaccinul antigripal cand alaptezi, scrie si pe site, am impresia. Eu oricum mi l-am cumparat si il fac dupa ce vin de la spital. L-am facut in fiecare an si m-am simtit foarte bine, asa ca anul asta am un motiv in plus.
Despre Jojo nu stie nimeni inca nimic. Speram ca sunt bine, si ea si bebe. Trebuie sa fie bine!
Nasteri usoare fetelor care urmeaza sa nasca zilele acestea si sa ne revedem cu bine!



Carmen 38+ Andrei
Doar o zi!!!!
Asa creste bebele nostru http://bd.lilypie.com/RMNXp10.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Nah, uite ca Danuta36 mi-a luat-o inainte... si era cu DPN-ul in ura mea. Piciulika ce ne facem??? Ramanem coada.

Danuta, Danielle, Adimercedes va tin pumnii sa aveti nastere cat mai usoara si rapida!

Pitic, felicitari pt Flavia!



Ne-am facut mari!
Alinus 38+ Iulius
Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Hai fetele, o super usoara nastere: Danuta, Adi, Danielle


Pitic felicitari pentru printesa, refacere grabnica si o bebelina cuminte.



Dantje 37+ & Martijn ( 19-04-2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Adimercedes, Danielle, Danutza NAstere usoara!
Pitic 03 felicitari pentru fetita!
Have si tie felicitari pentru domnisoara (are o luna deja)!
Afibebe, sa-ti traiasca micutul crestin!
la toate mamicile obosite/neobosite cu bebei colicosi/necolicosi. Si la toate mamicile in asteptare, nasteri usoare!
Bee 37+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaa. Sunt moarta de somn, nu din prcina lui Andrei insa. Desi el are colici la greu, dupa 2 zile liniste. Ieri a plans bietul rau, dadea gaze si ragaia. Offff. Azi e cam la fel, nici gand sa doarma. Aseara dupa baie nu a vrut papa (deci Cecilia mai sunt si altii!) si la 4 cerea sa mananace, facuse KK si avea chef de joaca. Ma rog, eu eram franta, ca ma puse tati sa ma uit la un film.

Nu l-am vazut pana la final aseara, am vazut insa inceputul care avea si momente mai socante (mai mult psihic, nu violenta fizica) si m-am ales cu cosmaruri crunte. Nici nu vreau sa va povestesc desi unul mi-l amintesc si ma sufoc si acum cand imi aduc aminte. Asa ca abia pe la 4 jumate am adormit normal, iar la 7.30 Alex era treaza si striga dupa mine. Am mai dormit dimineata o ora, si apoi musiu Andrei nu a mai vrut nani. Asa ca am vazut finalul filmului. Intr-adevar mi-a placut f mult, impresionant intr-un anume fel. Se numete Zbor de fluture (Butterfly effect), asta daca vreti sa il vedeti si este genul drama.

Buuuun...sa revenim la chestii de mamici. Am lipsit aseara si vad ca se naste pe capete. Adimercedes, Danuta si Danielle, nastere usoara!

Have si Pitic, felicitari, sa va traiasca puii!

Afibebe, felicitari pentru micul crestin! Poze ai pus? Cum a fost?





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Lia, apropos de discutia noastra de ieri. Aseara i-am dat espumisan de 2 ori, ca a fost ceva crunt. Si confirm, dupa fiecare doza a facut KK, daca nu imediat, la masa urmatoare. Cat despre Gripe, i-am dat si din acela pe la 10 ca nu mai puteam si a cazut lat ca nici nu a mai vrut masa de 12 noaptea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Have si pitic, felicitari! Sa va traiasca bebeii, sa va bucurati de ei!

adimercedes, danielle, danutza


afibebe, sa va traiasca crestinul, sa aiba viata frumoasa!


mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

pun si eu cateva majorete preventiv
..fetelor la ecograf eu am observat ca sunt+500/-500 grame ..pana la urma doctorii cum decid ca bebe este prea mare si trebuie cezariana??...

ROXANA 36+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 25 ZILE !! pana vine pe lume ursuletul si 20 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput