Mamici de noiembrie-decembrie (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

nu am nici la conserva porumb...,,cred ca am sa imi trimit sotiorul sa imi cumpere din ala in vid,ati mancat...?! mie imi plac..,nu mai trebuie sa fierbi o gramada la elel!!,plus ca nu mai gasesti

33+ Angelina
AMR 7 saptamani!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by loub_erika

nu am nici la conserva porumb...,,cred ca am sa imi trimit sotiorul sa imi cumpere din ala in vid,ati mancat...?! mie imi plac..,nu mai trebuie sa fierbi o gramada la elel!!,plus ca nu mai gasesti

33+ Angelina
AMR 7 saptamani!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif




Daca nu gaseste in vid, poate sa ia de la KFC sau Mc...ooooffff,sper sa nu mi se faca pofta iar

Valentina 29+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

mersi de ideie vali !! noi suntem c-am masochiste se pare,ca ne punem aici poftele,ne facem pofta una la cealalta...,dar uite asa mai ne vin idei...,nu?! asa au si taticii activitate ...,nu?!

33+ Angelina
AMR 7 saptamani!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

eu am plecat sa mai imi pun picioarele pe sus,ca iar sunt umflate si ma enervez di nou,pupici!!

33+ Angelina
AMR 7 saptamani!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am avut azi o zi

Ieri piciul meu avea o ureche calda si rosie , azi dimineata erau ambele rosii, la pranz au aparut niste brobonele pe ele .La sfatul unei farmaciste ii dau cu o crema cu cortizon .Dupa 2 ore se umplu bubitele de lichid ...ups ..aratau ca bubele de varicela .
Dar el este vaccinat contra varicelei iar acum 2 ani chiar a facut o forma usoara peste vaccin asa ca mai ramanea valabil zona zoster

Am uitat sa mentionez ca eu sunt mama care nu a facut nici-o boala a copilariei

Asa ca la 2 plecam la camera de garda cu el ...la primul spital 40 de persoane ...la al doilea specializat in boli infectioase doar 3 .
La vazut o doctorita care s-a uital la bube si mi-a spus franc in fata ca habar nu are ce sunt dar in mod sigur nu-i contagios ci probabil a facut reactie alergica la ceva iar cortizonul din crema a agravat bubitele .
Zona zoster nu aparea la ambele urechi iar varicela nu mai putea sa faca inca o data .

asa ca am plecat cal si m-am intors magar

Tot nu stiu sigur ce are copilul ....

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Lala,imi pare rau pt. piticul tau...sper sa se faca bine cat mai repede.Sanatate multa

Erika, odihna placuta

Valentina 29+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ERIKA somnic pufos si incearca porumbul de la KFC e foarte bun!!
...noi am reusit astazi sa facem multe lucruri..am venit rupta ..m-am odihnit putin si acum fac ture prin casa ca ma doare rau ..chiar zona dintre dansa si dansul...partea unde se face epiziotonomia si gaura k...lui....ca sa ma intelegeti pe romaneste...dar doare chiar tare...azi noapte cred ca am avut contractii dureroase...de ce spun cred?...pei din ce imi aduc eu aminte m-am trezit si am inceput sa numar sa le cronometrez si am adormit..deci nu stiu daca intradevar au fost sau am visat eu..
..am fost si la BE astazi in cea mai mare viteza..Doamne ce haos, ce nebunie..al a turbat..eu eram cu portofelul si el cu caratul si in 10 minute cred ca am rezolvat toata lista....ar mai fi centrul de joaca si carutul dar astea le putem lua si dupa ce vine bebe..nu sunt urgente...
..acum il astept pe al meu sot sa se trezeasca sa ne apucam de curatenie in bucatarie ca am luat covor si aici si maine sa aranjez tot ce i-am luat lui bebe iar saptamana viitoare sa ma apuc usor usor de calcat sa scap de o grija si gata ...
SA FIE CU NOROC NOUL CAPITOL!! DOAMNE AJUTA SA VENIM NUMAI CU VESTI BUNE!!!

ROXANA 36+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 28 ZILE !!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Salutare burtici!

Din pacate nu am mai intrat in ultimele zile si asa am ratat intalnirile de la BE. Am avut niste zile in care am alergat ca nebuna prin oras cu diferite treburi, ca sa va dati seama am facut in 3 zile 120 km prin Bucuresti cu masina.

Am reusit si eu ieri sa ajung la BE dar inainte de a pleca nu am apucat sa ciesc deloc pe forum sa vad dc vine cineva...Dar am facut cumparaturi o gramada. Am luat asa :
- cadita cu suport pt bebe (OK Baby)
- salteluta de infasat (Brevi)
- cosmetice bebe de la Mustella
- set complet de patut de la BabyDesign ( http://www.feretti.it/IT/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=0 ) si are asa : aparaturi laterale patut(cu husele detasabile pt a fi spalate), cearceaf de patutu cu elastic, pilota si ceasrceaf de pilota, pernita si cearceaf pernuta.
- un alt set de lenjerie tot de la baby design dar doar cearceafurile si care de fapt imi va veni peste o sapt modelul asta http://www.feretti.it/IT/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=0
- prosop cu capison si manusa de la Babydesign
- alt prosop cu capison de la Aziz
- pijamaluta cu caciulita de la aziz
- 2 body-uri si 2 caciulite subitiri pt interior de la Z (un body este cel pe care scrie "Tata munceste mama cheltuieste" )
- set ingrijirie bebe de la Babycomfort (forfecuta, unghiera, etc)
- cearceaf impermeabil de la sfinx-bebe
- cearceaf bumbac (jerse) tot de la sfinx-bebe
- un lant de-ala cu clips pt suzeta

si cam atat cred.....destul de multe mi s-au parut mai ales ca am fost singura si a tb sa le car singura....dar mi-a fost frica sa las pt week-end. Hainute am luat putine pt ca nu prea aveam chef si nu mai eram in stare, eram f obosita....asa ca urmeaza zilele astea sa merg in carrefour pt cosmetice, pampersi...si poate si ceva hainute, aaa si produsele farmaceutice si gata.

Sper ca voi sunteti bine si sper sa reusesc sa recuperez din urma ce ati scris ca ati scris o gramada.

Va pup si va doresc we placut in continuare.

PS: remarcati ca am intrat in sapt 36 :O:O:O nu imi vine sa cred ce putin mai e. Doamne ajuta!

Anca 35+ Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA imi pare sincer rau pt puiul tau...nu ai incercat sa-l suni pe dr de familie?..il mananca bubitele??..oricum din ce spui tu nu cred sa fie vreo alergie ci mai degraba ceva vreo boala a copilariei luata de pe la copii...oricum multa sanatate si sa se faca bine..incearca cu albastru de metil daca il mananca bubitele.

ROXANA 36+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 28 ZILE !!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

vali, erika, alfa anca sa folositi sanatosi toate lucrusoarele! Chiar ca ati cheltuit

alfa anca cat erau lenjeriile de pat si pe ce dimensiuni, de unde se pot comanda, mi-au placut mult de tot!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput