Laparoscopie - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ira79 spune:



Ysa, fac laparo cu dr. Tutunaru.
Eram programata pentru iulie, dar am amanat-o pentru noiembrie, in speranta ca se intampla minunea intre timp, si nu s-a intamplat. Incercam de vreo 2 ani si jumatate, am ovulatie( 2 luni monitorizare la Tutu), histero OK, hormonale ok, ciclu regulat. Sotul- astenozoospermie moderata, ii dau undestor, vit E si zinc.
Asteptam diagnosticul de la laparo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Ira si eu tot cu Tutunaru am facut laparo, sa stai linistita k e un adevarat profesionist.Eu la 7 dimineata am intrat in sala de operatii, iar pe la ora 15 plecam spre casa.Sper din suflet sa ai un rezultat foarte bun si cat de curand sa ne dai vestea cu II.
Am cautat pe net despre hoteluri, ti-am pus doua link-uri, poate te vor ajuta cu ceva. Spitalul Elias e in sectorul 1, asa k vezi cum te orientezi.Te-as ajuta mai mult in privinta hotelului, dar nu cunosc prea bine Bucurestiul.
http://www.util21.ro/voiaj/hoteluri-pensiuni-din-Bucuresti-hotel-pensiune.htm
http://www.hoinari.ro/cazare.php?l=Bucuresti&j=Bucuresti
Dak te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici.
Te pupic, iti doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ira , stai linistita , eu am facut pe 17 septembrie, la 6:30 dimineata eram pe masa de operatie , nu m-au urcat cu forta , m-am urcat singura

a durat maxim 1 ora jumate toata treaba , eu am dormit tot timpul

dupa aia , in acea zi, depinde de la femeie la femeie ce efecte vei avea de la anestezie, dar nu e capatul lumii

si a doua zi cel tarziu esti in picioare, nu te mai doare nimic , operatia - inciziile nu m-au durut niciodata , s-au cicatrizat intr-o saptamana , luni eram la operatie , marti eram acasa, joi eram la servici

esti pe maini bune , SUCCES si sa vii cu vesti bune

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Ira si toate fetele care cauta hotel in apropiere de Elias. Si noi am avut aceeasi problema, am cautat peste tot hotel in zona. ERau de la 3 stele in sus, f scumpe si pline. Nu erau locuri. Mi-a recomandat o draguta de pe forum Hostel Venus, care are 2 stele, dar noi am fost f multumiti, cazarea e 850 roni pe nopate, camera cu baie in camera si tv. O sa caut nr de tel, iti sugerez sa-ti faci rezervare din timp, ca sunt plini tot timpul.Dar cred ca-l gasesti si pe net, are site. Atentie HOSTEL, nu hotel. E la vreo 5 statii de tramvai de Elias, cu taxiul cam 10 lei costa deplasarea.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ira79 spune:


Fetelor, va multumesc pentru incurajare si sper sa vin cu un rezultat bun. Ancaoradea, multumesc pentru informatie, o sa intru chiar azi pentru rezervare.
Unducthable, tu ce rezultat ai avut la laparo ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: Alexa Ioana
Subiect: A doua laparoscopie
Trimis la: 21/10/2007 15:44:23
Mesaj:

... pentru asta ma pregatesc eu acum... prima a fost in 2005...

mai sunt fete cu doua laparoscopii ?

daca da, va rog sa'mi spuneti cum a fost... au fost diferente intre proceduri ? v'ati revenit la fel de repede ? s'au folosit aceleasi incizii ?

mi'e cam groaza, ca nu stiu la ce sa ma astept, si mi'ar prinde tare bine ceva idei !

va multumesc



Pijamalutze pentru copilasi!

S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,
Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...


quote:
Autor: bety
Raspuns la: 21/10/2007 18:49:36
Mesaj:

eu am 3 la activ.
nu te speria; este acelasi lucru.
inciziile mi le-a facut pe locul primelor si acum, abia se mai vad.
prima in 2001, apoi in 2004 si apoi in 2005; cauza: sindrom aderential.
bafta!



"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi


slideshows_nou_nout


quote:
Autor: Alexa Ioana
Raspuns la: 22/10/2007 13:21:41
Mesaj:

bety, iti multumesc mult pentru informatii !
tie ti s'a rezolvat problema in urma interventiilor ?
(eu am endometrioza)



Pijamalutze pentru copilasi!

S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,
Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...



quote:
Autor: bety
Raspuns la: 22/10/2007 13:39:37
Mesaj:

Din pacate se refac cam la 6 luni.
Bebelina este rezultatul unui FIV facut in primavara lui 2006.

Bafta.

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi


slideshows_nou_nout

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

salut fetelor. dupa cum vedeti, mi'a fost mutat subiectul la voi... asa ca... bine v'am gasit !



Pijamalutze pentru copilasi!

S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,
Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Sunt din ce in ce mai deprimata cand citesc ca dupa laparo , ba chiar si doua nu s-a intamplat sa fie bebe decat cu fiv......
Desi am citit si de alte fete care au ramas ba dupa 2 luni, ba dupa 6, etc, se pare totusi ca acelea au fost minuni.
Eu am avut ( sau cine stie.....) sac de lichid pe trompa dreapta si stanga cu pereti lipiti si cica au fost rezolvata, sa vin cu testul pozitiv.
Insa citind aici realizez ca doar prin fiv se poate......

http://tt.lilypie.com/gnB1p3.png octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AmandaR spune:

quote:
Originally posted by ancaoradea

Ira si toate fetele care cauta hotel in apropiere de Elias. Si noi am avut aceeasi problema, am cautat peste tot hotel in zona. ERau de la 3 stele in sus, f scumpe si pline. Nu erau locuri. Mi-a recomandat o draguta de pe forum Hostel Venus, care are 2 stele, dar noi am fost f multumiti, cazarea e 850 roni pe nopate, camera cu baie in camera si tv. O sa caut nr de tel, iti sugerez sa-ti faci rezervare din timp, ca sunt plini tot timpul.Dar cred ca-l gasesti si pe net, are site. Atentie HOSTEL, nu hotel. E la vreo 5 statii de tramvai de Elias, cu taxiul cam 10 lei costa deplasarea.Succes!



Buna fetelor. Snt noua aici la voi si am vazut ca sunteti multe fete din Cluj. Voiam sa va intreb ce imi puteti spune despre d-na dr Mironiuc? Dansa face si laparo? Eu am facut stimulare cu closty si s-ar putea sa ajung mai incolo si eu la laparo. Laparo nu se poate face fara analize hormonale prealabile?
Ancaoradea, ai facut pana la urma laparo in Bucuresti? Si cu cine?

Meci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by ira79


Fetelor, va multumesc pentru incurajare si sper sa vin cu un rezultat bun. Ancaoradea, multumesc pentru informatie, o sa intru chiar azi pentru rezervare.
Unducthable, tu ce rezultat ai avut la laparo ?



Buna Ira , mi-a spus asa , trompe perfecte, adica functionale si permeabile, gasit leziuni de endometrioza pe un ovar si la perineu , sacul douglas . cam atat
acum deja am facut prima injectie de diphereline si ieri mi s-a ridicat parul in cap cand am vazut ce am eliminat , exact cam ce mi s-a spus , si anume, daca mai ramane pe acolo vreun rest de tesut endometriozic , in perioada injectiilor se va elimina, si ieri la inceput m-am ingrozit , am sunat la doctora matei si mi-a spus ce am eliminat si anume din tesutul ramas , adica ma curat in continuare

nu consider minuni faptul ca multe fete au ramas gravide, e rezultatul vointei lor de a tine regim drastic si de a fii puternice pana la capat , au toata admiratia mea si dupa cum vrea Dumnezeu ; eu nu voi face FIV , indiferent cat va dura , asa sunt eu

Diana

Mergi la inceput