Gravidutze si mamici din CLUJ - 19

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Ziua mea este in 3 februarie.\si eu as merge la cumparaturi dar trebuie sa asteptam salaru'
alex cum e urcatoru ala? cat a fost si de unde? E o idee buna. masina de spalat le stoarce dar nu le usuca k lumea

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Tu fetelor masina mea are si uscator dar imi facea hainele varza
asa ca am luat uscator separt si s foarte foarte multzumita mai ales daca scot imediat hainele din el nici nu mai e nevoie sa le calc
L am comandat la Cora pt ca nu aveau pe stoc si a costat1400(14 mil)
Mereu am urat sa mi tin hainele atarnate in casa asa ca ma bucur ca am gasit si l am luat ,imi pare rau ca n am cautat mai demult si m am chinuit atat


http://community.webshots.com/user/ALEX290178/profile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Intrebare pt mamicile care alapteaza
V a ajutat ceaiul de chimen si anason ?
am intzeles ca e f bun in perioada alaptarii

38 de sapt si 5 zile TIADRIS ANDREEA

http://community.webshots.com/user/ALEX290178/profile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Multumesc Monica :)
Alex, ceaiul de anason, chimen si fenicol in proportii egale am inteles ca sunt foarte bune pentru alaptat

------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Alex, si uscatorul are un furtun prin care scoate aerul afara din casa?
Eu nu am baut nici un ceai (mai ales ca nu-mi plac) si am avut lapte muuult, pana la 10 luni. dar am mancat bine si am incercat s ama odihnesc si sa nu ma stresez (ceea ce n-am prea reusit)

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

alex, eu am baut ceai Hip pt stinularea lactatiei dar nu sunt sigura daca a ajutat ,sunt insa alte stimulente ale lactatiei:-suptul sistematic ;golitul sanului;sustinere psihica; gandire pozitiva ,eliminarea stresului.
alimentatia este foarte importanta ,tb mancat multe fructe,legume,lichide,lapte,suc nesifonat(cate o cana cu 15 min inainte de supt),fara condimente,usturoi,conserve,alcol,nu fumati,cat mai relaxatra in timpul alaptarii ,plimbarew in aer liber,odihna,si foarte important sprijinul sotului.

Victo ,pai tocmai ca la mine apareau arsurile noaptea si eram "soricel" de bucatarie ,plus ca mergeam de vreo doua ori la baie si adio somn.

este ceva festival la Sala Sporturilor???




SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Alex, ziceau fetele care au tot patuturi din astea ca au pus o paturica sub cearceaf ca sa inalte putin. eu inca nu am instalat patutul sa vad ulterior cum arata mai ok, saltea nu cumpar deocamdata, nu cred ca tre sa fie asa groasa, nu? cred ca aia e ok..

http://community.webshots.com/album/560587841GLaQlo
Co34 +Carina
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare...
Eu sunt putin suparata...Bunicul meu a murit...Avea 85 de ani...De 10 ani statea in pat,acum a ajuns mai rau,nu mai manca,bunica ii dadea sa manance cu lingurita...a facut rani pe spate...poate e mai bine ca s-a dus...acolo nu se mai chinuie...
Eu sunt bine,nu va faceti griji pentru mine...Incerc sa nu ma supar prea tare,dar mi-e totusi greu,a fost bunicul meu si am multe amintiri frumoase din vacante...Asta e viata...Dumnezeu iti ia ceva,dar iti da altceva in schimb...

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel34+ Beatrice Alessia
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ramonella fi tare, pentru puiutul tau. La fel am patit si eu, eram in 5 luni cand mi-a murit draga mea bunica, cu multa parere de rau ca nu si-a vazut stranepoata. offf

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

"Asta e viata...Dumnezeu iti ia ceva,dar iti da altceva in schimb..."

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Cata dreptate ai cu fraza asta Ramo ,mie mi-a decedat tata cand eram insarcinata in 5 luni ,si asa mi-a zis toata lunea desi eu personal consider ca e nedrept sa treci prin suferinta tocmai cand ar tb sa fii mai fericit.

multa putere si ai grija de tine si de bebic.



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput