*Gravidute&Mamici de IASI (7)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Buna ,fetelor!
Intai vreau sa spun sa am treceti si pe mine pe listuta cu intalnirea k vreau f mult sa va cunosc.
De o ora si ceva ne-am intors de la control ,dar am mai stat in pat k azi am avut niste dureri de burtik mai serioase k niciodata.Chiar m-am speriat,dar dr mi-a zis sa stau linistita k nu nasc in urmatoarea sapt cel putin.BBlina e dezvoltata cam pt 37 sapt si 5 zile si nu pt 38 ,asa k mai are ceva de stat in burtik la mami .Decalajul se datoreaza si faptului k am fost f stresata in ultima saptamana ,am fost f solicitata de socra-mea care nu prea m-a menajat deloc ,s-a comportat k si cum nici nu as fi ,dak ea a av nevoie de mine asta a contat cel mai mult.Kriss,luni cand schimbi sapt mai bine lasi tot 38 k stii k mie imi place sa fiu in deplin acord cu dezvoltarea lui Ami.BB a mea are 3100 g si la fel de activa k de obicei de a trebuit sa se chinuie ceva sa o poata cantari.
Miha ,felicitari pt fetita marisoara.De acum va fi cu adevarat spectaculoasa cresterea in greutate.Ma intrebai cum de am hotarat cezariana la cald ,mai mult Monica a hotarat si eu am fost de acord ,nu prea am avut puterea sa vin cu vreo parere pt k si asa sunt cam speriata de operatie si dak nu ar fi fost un motiv medical intemeiat chiar nu as fi ezitat sa fac orice sa nasc natural.Oricum am citit mult despre asta si se pare k e mai pregatit asa bb sa iasa in lume decat la rece.Tu cum l-ai nascut pe Robert si cum vei naste acum?
Weekend placut tuturor!

Cristina 38+ si Amalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Monica ,am vazut pozele cu Andrei si e ..nu pot sa zic in cuvinte ce fotogenic si cat de dulce mi s-a parut.La fel k si Mihaelei cel mai mult mi-a placut poza in care scoate limbuta.M-a impresionat ce mult a crescut.
Emma ,f frumoase pozele.Cel mai mult m-au facut sa visez cele de la iesirea din maternitate.De abia astept si eu sa ajung la momentele alea ,mai ales k imi e frica de operatie si incerc sa ma gandesc direct la momentul final.
Eu sunt singurica pana pe la 23 ,mama a insistat sa merg sa mai stau cu ea ,dar cum nu ma simt chiar in forma si sunt si umpic necajita k Ami nu a crescut chiar acum speram am preferat sa raman acasa.De abia astept ziua de maine k mergem la viitorii nasi ai Amaliei(Mexxa (Andreea)si sotul) si deja mi s-a facut dor de Sebi,e f dulce si lipicios.Numai sa ma simt mai bine decat azi.


Cristina 38+ si Amalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by crissintibun
[Emma ,f frumoase pozele.Cel mai mult m-au facut sa visez cele de la iesirea din maternitate.De abia astept si eu sa ajung la momentele alea ,mai ales k imi e frica de operatie si incerc sa ma gandesc direct la momentul final.


Cristina 38+ si Amalia Maria



Multumim!
Mult succes!
o sa fie bine!

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by ella10



ema sa-ti traiasca baiatul si sa fiti sanatosi sa va bucurati de el, foarte frumoase pozele,abia astept sa ajung ziua in care sa-mi tin comoara in brate,Doamne Ajuta!

poze
BIANCA
21+
[/quote]

Multumesc!


Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Darria,is super hainutele de pe site-ul ala. Tu ai comandat de la ei? Cum arata in realitate? Si marimile cum sunt?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...




Nu am comandat niciodata de pe site, merg la stand in siraj. Stiu ca aveau 2 standuri in Siraj(unul mic si unul mare). Cel mare exista si acum. Cel mic era si acum cateva luni dar nu mai stiu pe unde.
Locatie: in spatiul mare al sirajului, pe langa unul din standurile baby care(cel mai mare -langa standul baby care mai e unul cu produse pt. copii: carut, patut, etc..). Pe culoarul urmator este standul cu hainute(pe dreapta) de la wylles.
Hainute de la ei mai gasesti si la alte standuri in siraj sau in oras dar la preturi mai mari.

Eu iau de la ei de cativa ani(mai am si alti copii in jur) hainute pt. stat in casa, pijamalute, body. Pt. maternitate si botez tot de la ei. Le cam fac reclama ......
Hainute smecheresti, mai ales pt. oras nu gasesti la ei.
Aspect: asa cum sunt pe site. Nu sunt atat de finute ca cele de pe piata externa(de "firma") dar sunt bune. Nu ma pricep sa explic mai bine da o fuga prin siraj, sa vezi cu ochii tai daca iti place sau nu.
Marimi: nu sunt pe cm sau luni ci pe numere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Multumesc Darria! Daca as fi stiut cam cum is marimile cred ca as fi comandat direct de pe site.De cand cu sarcina asta,si mai ales serviciul,m-am facut o doamna sh'-o cucoana si ma misc cam greu. O sa vad cand o sa reusesc sa-mi fac un pic de timp sa ajung in Siraj.Si la Teba.

Cristina,nu mai fi suparata mey.O sa vezi ca totul va fi bine.
La Robert am avut programata cezariana pe 1 decembrie si am nascut pe 18 noiembrie. Deci...am facut cezariana la cald. Acum nu stiu cum va fi,in principiu la rece,daca o sa vrea bubulina sa stea in burtica pana pe 10-12 decembrie. Am si varianta "calda" la dispozitie...dar mai discutam,mai avem cale lunga. Singurul lucru de care imi pare rau,e ca am uitat sa o intreb care e diferenta dintre cele 2. Data viitoare poate nu mai uit.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Miha ,iti raspund eu pana mai mergi la ea,k asta am intrebat-o.
Diferenta e k la cezariana calda se asteapta ruperea apei si declansarea contractiilor .Si se considera k e mai bine pt bb pt k e pregatit sa iasa in lume.
Cezariana la rece inseamna k e programata ,de obicei la mijlocul sapt 38 -sapt 39, are avantajul k dak iti doresti un anumit tip de anestezie ,cum vreau eu epidurala stii sigur k e disponibila anestezista din clinica care se pricepe.Alte avantaje ar mai fi k stii ce te asteapta si poti sa nu mananci mai nimik cu o zi inainte si clisma sa fie astfel mult mai placuta si la fel si reactia organismului la anestezie.
Tu la Robert la cat timp de la declansarea travaliului ai intrat in operatie?Vezi k ti-am lasat pm.

Cristina 38+ si Amalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by crissintibun
Alte avantaje ar mai fi k stii ce te asteapta si poti sa nu mananci mai nimik cu o zi inainte si clisma sa fie astfel mult mai placuta si la fel si reactia organismului la anestezie.



Uite inca un motiv pentru care o iubesc pe Monica .Mi-a zis ca n-am nevoie de clisma...nu le-a lasat sa-mi faca...Si nici sonda nu mi-a pus dupa operatie...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

MIha adevarul e ca am riscat un pic facind comanda la Tara dar sunt foarte multumita, mi-am luat marimea 42,imi sunt foarte buni , o sa fac poze si o sa-ti arat.
Noi azi mergem la ziua finutului meu, implineste 2 ani, cred ca nu prea o sa am timp sa va scriu azi si maine dar recuperez eu.Va pup si sa aveti un sfirsit de saptamina cit mai frumos

poze
BIANCA
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Neata!
Am facut si eu ochi..ca asta noapte pe la 3 bantuiam prin casa..si asa am tinut-o pana pe la 5 dimineata.. Singurica fiind m-am trezit auzind zgomote si m-am apucat sa inspectez casa
Emma, sa creasca mare si sanatos Andrei!! Arati tare happy in poze, de altfel si taticul e mandru, iar Andrei am vazut ca are plamani buni

Cris,of ce soacra ai A mea nu ma lasa sa fac nik..e taaare buna! am fost ieri pe la ei, la masa..si cum vroiam ceva dulce, a pus de clatite pt. viitoare nepoataAm ajuns tarziu acasa si nu am mai reusit sa intru pe DC, m-am culcat imediat..
Bine ca vii si tu la intalnire, sa nu fiu eu cea mai "mare"


Miha, asa mare dif intre programarea cez si nasterea ta? pai te programase la 40 sapt sau ai nascut tu pe la 37 sapt? nu ma speriati..poate se declanseaza ceva mai repede..
oricum dr a zis sa il sun daca e ceva neprogramat.

Ella, La multi Ani finutului vostru! Sa fie sanatos si distractie placuta!

acusica mai descarc 2-3 poze cu burtikoiul




Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 36+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput