Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

mama mia cate s-au intamplat de cand nu am mai fost pe aici.

Kossir, draga mea, tare rau imi pare. Dumnezeule, nu-mi vine sa cred.
Mi-a trebuit foarte mult sa aflu, pentru ca am vazut postingul lui Cati Magureanu si de acolo a trebuit sa caut o gramada in urma.

Nu iti spun decat atat. Sa-ti dea Dumnezeu alinare. Sa-ti gasesti linistea. Baietelul tau o sa te ajute. M-am cutremurat, am ramas pur si simplu blocata cand am vazut postingul tau.

Sunt alaturi de tine.

Monica-Matz 22+ cu Andreea Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

ei bine, ma intorc la aspirantele mele, ca se pare ca in grupul vostru nu mai poate intra nimeni, mai ales o fata care nu e insarcinata si nu are ce discuta cu voi...decat sa va felicite si sa va ureze sarcini duse cu bine pana la termen.

Va doresc numai bine si sa stiti ca nu sunt suparata pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Fetelor, ati fost astazi la targ?
Povestiti-ne si noua!

Georgiana
22 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Buna seara , Zuzici !

Se pare ca ziua de azi a fost cea mai trista din toate cele pe care le petrec alaturi de voi...ziua cand trebuie sa scoatem un carucior bleo de pe prima pagina. Am plans mult pentru Kossir , i-am dat un mesaj pe PM insa nu prea sunt cuvinte care sa poata sa consoleze o asemenea pierdere.Sper totusi sa-si revina repede si sa nu ne paraseasca de tot , sa aflam din cand in cand cate ceva despre ea.
In ultimele zile am cam fost intoarsa pe dos , irascibila , certareata , nervoasa....nu stiu ce se intampla cu mine , stiu ca nu e bine si imi dau seama ca ii transmit si piticei mele starea proasta ca o simt foarte agitata , azi noapte se dadea de-a berbeleacu' prin burta mea. Pur si simplu n-am niciun motiv sa fiu asa , este exact starea pe care o induce sindromul premenstrual. Vi se intampla si voua sau numai eu sunt defecta ?
Nici starea fizica nu e tocmai OK ... am inceput sa am contractii din ce in ce mai des , cum ma ridic in picioare , cum mi se intareste burta...am ajuns sa nu mai pot face nimik prin casa ...imi vine sa stau numai lungita.
Maine ma duc la eco la Herghelegiu si sper sa nu-mi gaseasca colul deschis sau scurtat...mi-e cam frica , mai ales ca vad ca in ultimul timp suntem tot mai multe cu problema asta...
Hai ca nu ma mai intind , ca deja am scris o gramada.

Aaaa , mai am ceva de intrebat...Stie cineva daca Herghelegiu , la Euroclinic da si inregistrare pe CD ? Am uitat sa intreb si nu stiu daca trebuie sa duc sau nu un blank.

24+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.Am venit de la control, am plecat bou si m-am intors va...Dr nu numai ca nu mi-a zis mai nimic , dar nici nu prea imi raspundea nici la intrebarile pe care i le puneam .
Colul are acum 2,1 cm, masurat vaginal, zice dr ca la echo abdominal parea mai lung.Va dati seama ca m-am panicat , inainte de cerclaj aveam 3 si ceva . Mi-a spus doar ca imi va spune Marinescu mai multe, degeaba am incercat eu so trag de limba, nimic.
Despre bebei, mi-a zis ( asta dupa ce am intrebat-o eu de nu stiu cite ori ) ca asa in mare sint bine, in regula.
Mi-a mai scris , nu zis niste date despre ei, Au 207, 250 si 266 gr.Si ca cm au 12,5 , 13,8 si 14,1cm.AA, si se pare ca sint 2 fetite si un baietel, dar ca e aglomeratie mare acolo si ca nu vede prea bine, vedem mai multe la morfologica.Cam asta a fost.
Si binenteles PAT cit cuprinde.
Pup fetele
Meda 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Kossir acum am deschis comp si am citit de cateva ori ca sa inteleg si'mi pare atat de rau de nu ma mai opresc din plans. Tu singura mamica de aici din odisee de la mine din oras, tu singura mamica cu aceeasi Data probabila a nasterii cu a mea...Sunt o gramada de lucruri pe lumea asta nu le inteleg si nu imi par corecte. Ma rog la Dumnezeu sa'ti aline suferinta.
Te imbratisez cu drag, si cand vi la Craiova da un semn la Shosetica@yahoo.com



20+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

[url=http://lafemmebonita.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Meda pai si Marinescu cand te vede? Felicitari pt copilasi, m-a emotionat sa citesc dimensiunile lor si faptul ca s-ar putea sa fie 2 fetite si 1 baietel Sa creasca mari si sa fie sanatosi!
BB o sa ma straduiesc sa nu ma prind

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Fetelor, eu acum am venit de la dr si sunt ffffffffffffff suparata , am fost la medlife la Pelinescu si ma bagat in sperieti rau de tot , mi-a zis ca trebuie sa fiu urmarita fffffffffff atent si eu si bebe in trim III mai ales in sapt 30 - 32.
Atat si ma lasat in ceata si acum nu mai pot de nervi si imi vene sa ma dau cu capul de pereti, pe dr mea o sun maine si cred ca abia luni o sa ma cheme la ea sa ma vada , pana atunci sunt terminata.
Va mai sciu mai tarziu sa mai ma calmez un pic .

cum creste
Carmen 22 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

La Marinescu ajung abia peste 3 saptamini, am programare pe 19 oct., o sa mor de griji pina atunci. O sa pun miine niste poze cu dragii lu mama, dar nu mai apar toti intr-o poza, nici macar 2,dar si cite unu e bine, nu?Laura, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Fetele, lamuriti-ma si pe mine. Avem voie sa mancam iaurt cu Live Bio Cultures? Am citit eticheta de la un capat la altul si nu am gasit scris pe el ca ar fi pasteurizat. Trebuia sa scrie sau iaurtul e oricum pasteurizat? Zau ca nu ma pricep. Si culturile astea vii, fac bine daca suntem gravide?

Meda, stai linistita, doctorita ta iti va raspunde la toate intrebarile. Mereu ma gandesc la tine si te felicit pentru cele 3 sufletele.

Gatta, sarcina mea cu Maya a fost o continua depresie, din prima luna pana dupa nastere. Te inteleg perfect. Si eu am aceleasi simptome, insa doctora mi-a zis ca nu-s neaparat contractii. Poate bebe se misca odata cu noi si de-aia se incordeaza burtica.

Maryb, imi pare rau ca te-ai simtit ignorata. Eu nu am vazut nici o postare de-a ta. Si mie mi s-a intamplat sa ma simt pe dinafara, dar fetele nu o fac intentionat. Scrie-ne, nu fi suparata.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput