Cafea cu aroma de femei - 15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Buna,

Am intrat si eu sa va salut.Ca ma pregatesc sa plec la socrii.Deabea am reusit sa o linistesc pe micuta.Nu a mancat mai nimic astazi si simt ca disper din cauza asta.Nu mai stiu ce sa ii mai fac.

Voi care aveti copii mai mari si nu au pofta de mancare ce i-ati dat?
Dati-mi un sfat ca am nevoie mare.Am fost la doctora ieri dar nu ma ajutat cu nimic stiti cum sunt doctorii mai superficiali.Ei cred ca copii se cresc mecanic.



Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Iulico, si eu tot asa ma stresam cu mancatul fetei. Asa, informativ, pot sa-ti spun ca nu trebuie sa insisti prea tare. Adica s-o lasi sa manance cat vrea ea.
Daca nu vrea, mai las-o o ora. Incerci din nou. Si tot asa.
Si mie mi se intampla sa nu manance Vivi zile intregi, si ma rupeam in bucati de stres...ca apoi sa recupereze fara nici o problema.
Poate o doare in gat. Poate ii mai iese vreun dinte. Poate nu are chef sa manance. Atatea motive sunt, incat...tot ce poti sa faci este sa nu insisti.

Ina, ok, cu cizme rosii sa veniti toate. Pune bani deoparte.

Rebi, nasico, sa-ti traiasca finii.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Pentru asa o ocazie facem imprumuturi... si tot venim.

Rebi sa faci poze, sa ai prte de niste fini super si sa va distrati bine la nunta.

Iulico... mare dilema... eu n-am copii mari si zau ca n-am habar de sfaturi. Dar nu cere singura cind ii e foame?

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

POt sa o las nemancata si nu se deranjeaza.Ma omoara ca este si mult in urma cu greutatea.



Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Cizme rosii si costume in dungi a la Aida, sa ne subtieze.

Iuliana - Cel mai probabil incepe perioada dintisorilor. Noi am tras-o rau de tot cu dintii - dureri mari, crize nasoale cand pur si simplu tipa de durere, nu prea manca (sau manca si varsa). Nu vreau sa te sperii, sa dea Domnul sa aveti o perioada usoara, fara dureri. Pupici.

Nasico, sa-ti traiasca finii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Iuliana, noi am inceput diversificarea cand fii-mea avea 6 luni. Nu-ti spun ca mi-a luat vreo 3 luni s-o fac sa puna gura pe carne sau altceva...vroia doar lapte si fructe.
Ma gandeam disperata ce greseala am facut sa-i introduc fructele inainte de legume.
Pe la 9 luni am fost in suedia si am descoperit ca-i placeau niste borcanele hipp cu somon...am facut provizii majore, dar mai mult de 2-3 borcanele n-a halit. Se plictisise.
Uite-asa cam pana la 1 an am tras-o si noi.
Dupa care, daca am vazut ca nu sunt probleme majore la greutate, am lasat-o balta.

Lapticul ti-l accepta? Da-i seara sa manance bine.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Veniti la nunta? Yuuuuupyyyyy! Ne distram!!!
Sigur ca facem poze, sper numa' sa le primesc repede de la fini ca sa le pot posta!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca
Nastere cu parfum de ghiocei...

Rebiana poate insemna asta dar si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Maadi chiar am sa trec pe la farmacie in dupa-amiaza asta sa cumpar. Uitasem ca e bun pt raceala.

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!
Poze, Varsta lui Luca
Nastere cu parfum de ghiocei...

Rebiana poate insemna asta dar si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

io vin la nunta sa iiiiiiiiii! ... stiti voi
Adina se marita? .... am glumit am citit tot.

Va , ma duc sa bag o tigare si o cafa , ca acum am venit din oras.
Pun pozele mai tarziu ca acum dispera fiicamea sa butoneze.


iiiiiiiuuuuuuuiiiiiiuuuuuu!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Nu mai vrea nimic,nici lapte,nimic.S-a culcata nemancata si vad ca doarme fara nici o problema.
Mi-a dat doctora niste vitamine sa vedem daca isi face efectul.Are si lipsa de calciu mai nou.Are inca fontanela este inca maricica.Vedem noi cum o scaldam pana la urma.Doctora mi-a spus ca de dintisori nu este vorba nici de acum o luna incolo.



Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Mergi la inceput