Actiunea "PIJAMALUTZE"- HEEEELP !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Excelenta idee Tzuni ,o adresa ceva unde pot trimite pijamalele ,am sa-mi rog si cunostintele sa doneze si ei daca vor.

Acum am si eu o idee mai trasnita dar poate merge si iese ceva ,ce-ar fi ca mamicile din strainatate (suntem o multime )ar ruga rudele ,prieteni ,vecinii sa doneze pijamale(nu bani) si sa le trimita in Romania ,asa am putea ajuta mai multe orfelinate si facem mai mutii copii fericitii si caldurosii ca tot vine iarna.Daca sunt multe pijamale de trimis putem ruga si companiile aieriene sa le transporte gratis ,Ce spuneti? bat campii sau ideea e realizabila .

Cat mai multe pijamale.

Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Tzunishor, si din partea mea tot sprijinul
Declar deschisa operatiunea pliculetzul. CIne vrea sa trimita bani in plic, sa-mi ceara adresa prin pm. Orice suma este binevenita
Voi face lista ca de obicei cu donatorii si cu sumele donate, actualizarea cat se poate de des (speram zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DD spune:

O idee minunata. Contati si pe mine pentru pijamale si orice altceva.


Tzuni,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

quote:
Originally posted by elvie

Excelenta idee Tzuni ,o adresa ceva unde pot trimite pijamalele ,am sa-mi rog si cunostintele sa doneze si ei daca vor.

Acum am si eu o idee mai trasnita dar poate merge si iese ceva ,ce-ar fi ca mamicile din strainatate (suntem o multime )ar ruga rudele ,prieteni ,vecinii sa doneze pijamale(nu bani) si sa le trimita in Romania ,asa am putea ajuta mai multe orfelinate si facem mai mutii copii fericitii si caldurosii ca tot vine iarna.Daca sunt multe pijamale de trimis putem ruga si companiile aieriene sa le transporte gratis ,Ce spuneti? bat campii sau ideea e realizabila .

Cat mai multe pijamale.

Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)


si eu sant de acord,sa vedem ce zic si alte fete .Aici daca cauti prin magazine gasesti pijamale destul de ieftine,poate fetele din america ne adunam mai multe la numar si apoi le trimitem in Ro,ce ziceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

O idee excelenta! Astept si eu o adresa unde sa pot trimite cateva pijamale.
pt. Tzuni!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti

Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Tzuni felicitari pentru initiativa...
Am si eu o propunere, Casa de copii din comuna Rucar, judetul Arges..Este un orfelinat numai pentru baieti.

Am vizitat in timpul vacantelor, destul de des acesta scoala, unchii mei fiind profesori acolo..Nu mai stiu insa situatia actuala, fiind plecata de citiva ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Tzuni, de la noi pentru asemenea idee minunata.

Astept si eu detalii.

Alina 28+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

cred ca ar merge si o jucarioara mica de plus, ce ziceti?
incerc sa adun si de la prieten/colegi.

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Abia maine cei de la posta imi ofera spre inchiriere o cutiutza postala (azi e inceput de luna). Asa ca maine va dau detaliile legate de adresa pt pliculete. Sambata vreau sa ma intalnesc si cu fetele care vor sa dea banutzii face-to-face. Probabil voi alege un parc.

Revin.


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

tzuni, ai cumva si un cont unde se pot trimite banutii ? ca pentru mine ar fi mult mai usor asa...





S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,
Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...


Mergi la inceput