Actiunea "PIJAMALUTZE"- HEEEELP !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Buna-seara!
Acum vreo 3 luni am fost la un orfelinat din Constanta(mai exact langa Agigea), un orfelinat mai sarac decat altele,cu ceva dulciuri...putine din pacate...a fost o actiune in care mi s-au alaturat cateve fete de la topicul constantencelor si le multumesc inca o data.Noi n-am stiut exact cati copii sunt acolo,au fost mai putine pachete dar cei care au primit au desfacut pachetele si le-au impartit intre ei.Un copilas a impartit tot pachetul cu ceilalti, mai ramasese cu o ciocolata si vine la mine si ma intraba:"dar ea de ce nu are pachet?"-referindu-se la fetita mea si ii intinde ciocolata.
M-au impresionat f. tare si chiar imi popusesem sa mai ajung la ei dar n-am mai reusit.Sunt copii cam de la 5-6 ani in sus.
Am ajuns acolo la indicatia unui psiholog de la protectia copilului care imi spusese ca nu prea primesc ajutoare de afara.

Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Rugaminte pentru tzuni:
nu stiu daca poti, insa nu cred ca este o comunitate prea mare de romani, in Togo
sa-ti zic despre ce este vorba:
eu sunt din Piatra Neamt si am avut o prietena, Doina Tone asa se numea inainte de casatorie, care s-a casatorit in facultate cu un medic, cred, din Togo si s-a stabilit acolo
Ar trebui sa aiba in jur de 45 ani, era o persoana micuta de statura, bruneta, creatza si foarte activa.
Crezi ca ai printre cunostiintele locale, o romanca care sa corespunda?
eu ma numesc Antoaneta - Toni, istrate, fosta Pantazi
iti multumesc inca ce pe acum daca vei avea un raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

ce idee emotionanta! felicitari, tzuni!

voi contribui si eu!

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Particip si eu. Pot sa aduc pe langa bani si un balsam de rufe?

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Vad ca ati imbratisat cu drag si in numar mare ideea mea si ma bucur din tot sufletul! Inca sunt "varza" de racita, asa incat pasuiti-ma pana luni cand vin sa va spun adresa pt plicuri, contul din banca si zilele in care ne intalnim face-to-face pt strangerea fondurilor.

1. cat de repede raspund si la PM-uri
2. am retinut si propunerea cu orfelinatul de langa Agigea (dar astept detalii: nr copii, varsta, sexe) pt ca sunt deja si alte propuneri.
3. special pt linasobolina: Togo-ul meu e in Iancului, in Bucuresti! Ma jucasem eu cu locatia...Iarta-ma daca ti-am dat sperante false, fara sa vreau.


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Tzuni sa inteleg ca sunt doua variante? Pliculetz sau efectiv 1-2 pijamale cumparate de noi deja?? Ca asa atunci m-ar incanta a doua varianta... caci imi place sa caut ceva frumos/ vesel pt. copilasi!!! Conteaza si pe mine!Excelenta ideea!felicitari din toata inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

quote:
Originally posted by linasobolina

Rugaminte pentru tzuni:
nu stiu daca poti, insa nu cred ca este o comunitate prea mare de romani, in Togo
sa-ti zic despre ce este vorba:
eu sunt din Piatra Neamt si am avut o prietena, Doina Tone asa se numea inainte de casatorie, care s-a casatorit in facultate cu un medic, cred, din Togo si s-a stabilit acolo
Ar trebui sa aiba in jur de 45 ani, era o persoana micuta de statura, bruneta, creatza si foarte activa.
Crezi ca ai printre cunostiintele locale, o romanca care sa corespunda?
eu ma numesc Antoaneta - Toni, istrate, fosta Pantazi
iti multumesc inca ce pe acum daca vei avea un raspuns

Intreaba si vei primi un raspuns!



Tzuni, iarta-ma dar mi-am amintit un banc
Pe vremea lui Ceau, un negru ajunge intr-un satuc de ala mic unde toata lumea stie pe toata lumea. Se intalneste cu un batranel care se uita luuung la el si il intreaba: de al cui esti taica?
Negrul ii raspunde: de geaba iti spun ca nu ii stii, eu sunt din Togo. Batranelul care nu voia sa para nestiutor ii zice: din Togo din Togo, dar de-al cui din Togo.


mama de Ileana Cosanzeana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

quote:
Originally posted by danyalo

Tzuni sa inteleg ca sunt doua variante? Pliculetz sau efectiv 1-2 pijamale cumparate de noi deja?? Ca asa atunci m-ar incanta a doua varianta... caci imi place sa caut ceva frumos/ vesel pt. copilasi!!! Conteaza si pe mine!Excelenta ideea!felicitari din toata inima!




Cred ca e mai bine cu pijamalutele cumparate. Si spalate. Si parfumate. Ca sa primeasca acel miros de... imbratisare calda. Si pt cele care trimit bani, e bine sa cumpere cineva pijamalutele si sa le spele si sa le calce. Eu ma ofer sa spal vreo 15-20 de pijamalute. Pe langa cele de la noi.
Poate le punem si o periuta de dinti, o pasta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Tzuni, sanatate multa, sa te faci bine! Si daca te pot ajuta cu ceva, oricand. Inca sunt acasa pana in Noiembrie si fara pitici. Asa ca doar sa-mi spui. Astept ziua de luni sa ne spui cum facem.

Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Daca e nevoie ma ofer si eu pt spalat si calcat pijamalute, fara probleme.

Cornelia, mama sefilor Eduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)

Mergi la inceput