Actiunea "PIJAMALUTZE"- HEEEELP !

Actiunea "PIJAMALUTZE"- HEEEELP ! | Autor: Tzuni

Link direct la acest mesaj

VOM DUCE PIJAMALUTZELE LA:

1. Centrul de plasament din Reghin - 25 de copii intre 4 si 12 ani
2. Manastirea Marcus din judetul Covasna - 10 copii - fetite de 5 ani
3. Centrul de plasament din Agigea - 57 de copii

TOTAL = 92 de copii




PAYPAL
paypalul la care puteti trimite e motanik@yahoo.com

dupa ce depuneti banii, o anuntati pe motanik: numele si suma, sa poata tine evidenta. Multumesc.
---------------------------------------------------------------------


va rog NEAPARAT dupa ce ati depus banii, sa-mi trimiteti un PM sa ma anuntati. Scrieti si suma depusa, sa fie totul verificabil.

---------------------------------------------------------------------

INTALNIRE FACE-TO-FACE
Sambata, 6 octombrie 2007, ora 10.30 in fata Parcului Tineretului, intrarea vis-a-vis de Liceul Sincai. Voi sta acolo pana la ora 11.

Sunt inalta inalta cu par lung, saten-roscat, in piept voi purta o insigna Desprecopii. As vrea sa ma anuntati daca veniti aici, pe forum, sa stiu pe cine sa astept la intalnire. Multumesc

---------------------------------------------------------------------


Toate detaliile legate de strangerea si cheltuirea banilor vor fi afisate aici, pe Net, pt a putea fi verificate de fiecare dintre voi.

DONATII:

CONT BCR:

4. madyn - 100 RON
5. carina - 50 RON

7. Alexa_Ioana - 300 RON
8. corina74 - 20 RON
9. Liana30 - 200 RON
11. Jasmine - 50 RON
12. Zax - 50 RON
13. DD - 50 RON
14. bumbacel - 20 RON

15. Mihai33 - 50 RON
16. alina morostes - 50 RON

17. Nicoleta - 30 RON
18. lilianasoare - 50 RON
19. alina023 - 50 RON

20. Marilen - 30 RON
21. Paflo - 20 RON
22. asi - 100 RON

23.gudinde - 20 RON
24. strumfi - 20 RON

25. ioana_tzuchi - 100 RON
26.Muhh - 100 RON
27. unboticutz - 50 RON
28.miflore - 50 RON
29. clyo - 100 RON
30. alina71 - 100 RON
31. anamaria - 10 RON


FACE-TO-FACE

1. Tzuni - 100 RON
2. Alina - 10 RON
3. Pisi - 50 RON

6. Sabina - 20 RON
10. rolo - 50 RON
11. Ruxandra_sb - 100 RON
12. Pumpkin - 50 RON
13. Nasa Ruxandrei_sb - 50 RON

14. Ralcat - 30 RON
15. Diana21 - 50 RON


PAYPAL:

1. Irinusha - 14.14 euro
2. Blackpanterro - 15 usd = 10.40 euro
3. uta ciun - 10 usd = 6.93 euro

4. Blackpanterro - 10 usd = 6.86 euro
5. danet - 15 euro
6. RalucaN - 30 euro
7. Rall - 35 usd = 23.99 euro
8. Rall - 15usd = 10.28 euro

9. Rodica Osoian - 10usd = 6.76 euro
10. Principe - 20usd = 13.55 euro

11. Antoanela23 - 30 euro


PLIC

1. Luna75 - 20 $
2. megbeng - 20 RON

Dragele mele,

sa lamurim niste lucruri:

Aceasta actiune nu e nicidecum una de a strange pijamale second-hand!!!! Ideea era sa punem banutz de la banutz si sa cumparam PIJAMALUTZE NOI. Inca nu stim care va fi orfelinatul, cati copii sunt, ce varste, ce sexe. Prin urmare, e cam nepotrivit sa luati voi pijamalele fara sa stiti despre ce copii e vorba!

Prin urmare, cred ca ar fi mai bine sa dam 10, 20, 50 RON...cat ne permitem si pana cand strangem banii, aflam si despre ce copii e vorba. Cand stim lucrul asta, mergem si cumparam pijamalele si le ducem.

Accept idei de a personaliza, de a pune ratuste pe pijamale, dar va spun ca timpul nu-mi permite sa fac si acest lucru. Cine face propunerea trebuie sa-si gaseasca timp sa o puna in aplicare. Partea mea de treaba ar insemna: strangerea de fonduri, gasirea cu ajutorul vostru a unui orfelinat (sau doua - depinde de cati bani strangem), verificarea lui, cumpararea pijamalelor si transportul lor. Orice ajutor e bine venit.


Inceputul:[/b]

Aseara am facut febra. M-am simtit foarte rau. Si, desi sunt adult in toata firea, mi s-a facut dor de...mama. De mana ei calda pe fruntea mea infierbantata, de ceaiul ei de plante miraculos-vindecatoare si de imbratisarea ei din care simteam ca-mi imprumuta forta sa lupt cu boala.

Si m-am gandit: oare cator copii le lipseste imbratisarea mamei? Acea stransoare calda dinainte ca somnul sa-i cuprinda? Cine ar putea stii numarul lor...

Am fugit la dulap si-am scos din el pijamaua pe care o spal de fiecare data cu acelasi detergent si balsam pe care mama le foloseste. Am imbracat-o si am adormit fericita, imaginand-mi ca pijamaua aceea simpla, din bumbac, era de fapt...mama.

Haideti sa le oferim unor copii dintr-un orfelinat, o imbratisare calda de mama – o pijamalutza frumoasa: cu floricele, sau ingerasi, sau albinutze... O pijama care sa miroase a nou, a cald, a ...dragoste. N-am mai facut de multa vreme o actiune caritabila de genul acesta. E timpul sa ne mobilizam iar. Ce spuneti? Strangem bani de pijamalutze pt copii?

Astept sa vad reactia voastra, apoi va anunt modalitatile de strangere de fonduri: plic, intalniri, cont bancar etc. Impreuna vom alege si centrul de plasament unde le vom duce. Poate fi orice oras din tara. Astept si sugestii.


PS. Dragi moderatori, lasati subiectul la generale macar o zi, doua, sa fie vazut, apoi il puteti pune la locul lui. Multumesc mult.

__________________________________________________________
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Pijama virtuala nu am, asa ca iti dau deocamdata doar o

Si am sa particip cu drag si cu cateva pijamale reale.

Multumim pentru ca faci asemenea lucruri minunate!

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

E o idee foarte frumoasa Tzuni. DE data asta sper sa se aleaga un orfelinat din provincie. Asteptam sugestii de la voi.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

E o idee foarte frumoasa Tzuni. DE data asta sper sa se aleaga un orfelinat din provincie. Asteptam sugestii de la voi.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/



Mirela, asta vreau si eu acum. Un orfelinat din provincie. Caut si eu si astept si sugestii de la fetele din tara.


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Super idee! Te vom sprijini! O si de la mine! Asteptam continuarea!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

, ma alatur si eu. Trece-ma si pe mine pe lista, te rog.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Tzuni, f frumoasa ideea ta!
sanatate maxima si abia astept "operatiunea pijamaluta"!



Ce mai citim noi
The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Super dulce ideea..mai ales acum, cand vine anotimpul rece(deh, asa gandesc eu, mai pragmatic ).
Asa ca abia astept mai multe detalii. Cat despre orfelinatul din provincie, o sa ma interesez si eu in Craiova..sa vad ce gasesc.

Deea6+, www.totsites.com/tot/alexandru_tita" target="_blank">Alex si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Tzuni, mi-au dat lacrimile...
Super idee, ma alatur si eu.

Raluca, mami de www.youngnutrition.net/member/tickers/87222/ticker2.png border= 0 > < /a> " target="_blank">Catalina-3.oct'05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

foarte frumoasa idee!! si eu pot ajuta cu un orfelinat in constanta (am o prietena care face voluntariat acolo)! aaa.. si bineinteles, si cu pijamalute, sau banii necesari pt cumpararea lor!!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

superb! si eu vin cu pijamale!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput