Gravidute si mamici din Cluj (18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

meli, grija mare cu piti sa nu isi traga ceva pe fata si sa nu observi!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna dimineata si de la noi! Se anunta o zi frumoasa!

Noi ieri am implinit o luna, azi vine doctorita la vizita de o luna.
Cu vizitele, mie sincer, mi-au displacut cele din spital, dar slava Domnului ca nu au fost multe, eu am dat de inteles ca nu mi-ar placea. Acasa e ok, dar nu in prima saptamana. Ideal ar fi sa aveti ajutor macar primele 2 saptmani, altfel e tare greu!
Cu kilogramele, nu va stresati, eu tare mirata am fost sa vad ca in 2 saptamani mai aveam doar 4 kg in plus. Deci am dat 10 kg fara nici un efort!

Pupici!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Gabriela, la ce ai simtit tu ca e nevoie de ajutor, legat de bebe sau de ce e de facut prin casa?


------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Gabriela-felicitari, la multi-multi ani!!!!!
Oana-o verific permanent si cand adoarme i le iau, hihi. e o dulce cu ele in cap.
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

gabriela, felicitari pentru prima aniversare!

victo, eu merg la neogym, am abonament pana in 11 oct.

of, is tare necajita si eu cu kilogramele, am luat 3 in 2 saptamani. mi se pare ca nu e in regula, chiar asa de multe in asa putin timp. si n-am facut cine stie ce excese, zau. de acu, trec la dieta: mai putin dar mai bun - iaurturi, fructe in loc de cioco, paine neagra in loc de paine alba cu unt, etc.

bex, ce dulci is salopeta si bluzica aia! atata imi plac hainutele astea mici, ma topesc cand le vad.


http://sheknows.com/pregnancy/ticker/pregnancy/pregtickers13-27-1194940800-0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

La multe luni si multi ani fericiti Sarei!!!-o varsta importanta

Flory, din punctul meu de vedere ajutorul e f. bine venit in casa, mancare gatita-ca doar tre' sa ai materie prima ptr laptic-, curatenie si nu in ultimul rad companie...ca depresia pandeste! Legat de bb....eu nu am acceptat ajutor prea mult,pregatirea apeei de baie doar, vroiam sa le fac singura pe toate!!! Probabil ca acum n-am sa mai fiu asa posesiva...da' cine stie?

Oana, nu ma mai duc la cabinet, doar la clinica ptr nascut sau urmatoarea monitorizare-vineri!

Raluca , mami de Ilinca si...

http://bd.lilypie.com/nrPOp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Raluca, te intrebasem daca pe langa materna mai iei si fier? tu te simti bine, nu? v-ati hotarat pana la urma la nume?
mie mi-a zis sa ma mai duc la monitorizare peste 2 saptamani...

gabriela, la multi ani pentru sara!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Am fost pana la Cora,sa-mi iau o pizza.

Parca tot asa ma doare burtica,acuma ma gandesc sa nu le confund cu crampele,sa nu fie ceva de la stomac.Dar e o durere asa surda..in fine,nu o bag in seama,sper sa fie bine...

MandyMironiuc nu a fost deloc in concediu,doar ca nu a mai fost la cabinet ca s-a mutat pana renoveaza.Nu stiu daca la clinica a fost.Incepand cu 1 octombrie va fii la Terra Med,de pe horea.Mi-a dat asistenta un nr de mobil,o sa-l caut acasa si o sa ti-l dau.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel34+ Beatrice Alessia
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

in ultima vreme ma omoara durerile astea de spate... uffff!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Scuze Oana, dar am citit printre randuri...da iau materna si fier.ar trebui sa CA-a iesit rau la analize da' uit de el.Si eu vinerea viitoare merg la monitorizare-la 2saptamani de la precedenta!

Raluca , mami de Ilinca si...

http://bd.lilypie.com/nrPOp3.png

Mergi la inceput