Gravidute si mamici din Cluj (18)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Fetelor da stiu ca este activitate aici, nu gluma. Am citit ce ati scris fiecare si chiar am stat ceva timp.

Antoni Dr pediatru mi-a zis ca bb are anticorpi placentari cam 3 luni dupa care sii formeaza singur pe ai lui. In perioada rece, adica de acum din octombrie mi-a zis sa ii dau cate 3 picaturi de vigantol, ca sa fim siguri.

Alex29 Bb poate sa primesca vizite si dupa o saptamana, cum am zis si mai sus, are anticorpi placentari. Cea care nu va avea chef de vizite vei fi tu, pana te obisnuiesti cu bb. In primele saptamani vai fi ca un zombi, abia dupa o luna sau doua incepi sa iti intri in ritm. Daca vei avea vizite, spune-le celor care vin sa vina si cu oala cu mancare pentru ca asta va fi ultimul lucru pe care vei avea chef/timp sa il faci.mie de exemplu mi-a placut sa primesc vizite, dar nu foarte lungi , chiar la inceputul celei de-a 2 saptamani. Fiecare cum se simte in stare. Nu imi placea sa stea mai mult de o ora.

Flory eu dupa ce am nascut am scapat de 7 kg cu naterea, inca 5 in primele 2 saptamani, si 3 kg pana a facut bb 2luni. Acum mai am inca 7 kg in plus, care se pare ca se dau cam greu jos.de fapt nu am tinut nici o cura, am scazut de la sine in greutate. M-am ingrasat in timpul sarcinii 22 kg. 18 am pus pana in luna a 7 si in ultimele 2 am pus 4 kg. La nastere bb a avut 3.800.

Ripley la urmatoare alista ne treci si pe noi?
David Vlad (bb de Lore(Redai)) 18 iulie 2007







mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna dimineata! ce sadica discutie asta cu kg! hai sa fim optimiste si sa speram ca o sa dam cat mai multe kg jos!

cu vremea asta mie mi-e un somn de numa'! sper sa nu adorm pe tastatura!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata fetelor! ce urat e afara, cred ca vine ploaia.
Redai-intre piticii nostrii sunt doar 10 zile.
vai fetelor, eu trebuia s-o trezesc pe piti dupa ce a dormit de la 22 pana la 7.30 dimineata. asa radea...dupa care a papat si doarme iarasi.ma ingrijoreaza numai ca nu -i-a mers burti de alaltaieri. daca nu merge pana la amiazi, ar trebui s-o sun pe doctorita? sau sa-i bag un supozitor cu glicerina? voi ce ziceti?
o zi buna va doresc la toate
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata fetele :)
Oana Alina, scuze ca te-am suparat cu subiectul asta, pentru mine e o preocupare si vroiam sa stiu ce experiente au avut fetele
Redai, multumesc, m-am mai linistit, deci se poate totusi, eu sper sa nu pun mai mult de 20 kg in total, deci inca vreo 3 in urmatoarele 6 saptamini.

------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata!!!!!

Bexule hai la cafeluta cu lapte!!!!!Cine mai vrea mai este!!!

Eu m-am trezit de dimineata cu o usoara durere de burta,cam sa ca la menstruatie.Oare ce poate sa fie????Azi ma duc in oras sa mai fac niste cumparaturi pt bebe,adica cele de la farmacie.Si cam am terminat cumparaturile.Mai trebuie vanita s-o luam,inca nu m-am hotarat de care.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel34+ Beatrice Alessia
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

pufulet, nici vorba sa ma supar! glumeam doar... normal ca si in cazul meu este o chestiune care ma preocupa foarte mult! insa ma apuza groaza cand ma gandesc cu cate kg o sa raman dupa...

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

ramonella, parca cristina (carrie) mi-a zis ca sunt cadite pentru bebe la cora! eu le-am studiat insa nu m-am putut hotari!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ramo-ai grija de tine, sa mai stea un pic bebe acolo in burti si sa mai creasca un picut!
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Redai-Vigantol e de fapt vitamina D, nu? asa-i ca nu are legatura cu anticorpii?sau tu sti altfel? si noi am primit cate 2 picaturi pana la 1 an. dar se da la spital la toata lumea.
pupici
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ramonella, s-a intors dna Mironiuc din concediu? Am o colega de serviciu care a tot cautat-o la telefon la cabinet, dar nu raspunde nimeni.Nu si-a terminat lucrarile de reamenajare?

Colega mea are o verisoara careia aici la Dej i-au spus ca are chist la ovare si trebuie sa fie operata. Ar vrea insa sa ceara si o alta opinie mai avizata. Unde o poate gasi pe dna dr? Mersi.

Mergi la inceput