Gravidute si mamici din Cluj (18)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Redai, multumesc :)
Am nevoie de amindoi pt bebe, pediatru si medic de familie?
De neonatolog nu am nevoie in primele luni dupa nastere, ma duc direct la pediatru?


------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

redai-iti plange, e suparat? daca nu, poate are nevoie cum ai zis de o perioada de acomodare.
pufulet- stii cum se zice, sa nu dea Domnu cat putem duce. sigur o sa poti si va fi bine, ai sa vezi
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Asa e Meli

------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO am vazut la TORIA (p ta M.VITEAZU)
cica s foarte bune pt burtica ,scapam de ea mai repede


chiar asa fetelor ati folosit ?
daca da dati ne mai multe detalii

va pup
revin mai tarziu ....duc masina la spalat si mai dau o raita prin oras



http://community.webshots.com/user/ALEX290178/profile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Alex-bine a zis careva ca te apuca nasterea cu masina, hihi.ai grija de tine.
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

las, mai..ca Alex va conduce pana la maternitate in ritmul asta..
anca, pai ce crezi..toata ziua bag la bakerolsuri de numa...dar noaptea, incerc si eu sa dorm, totusi.....ca atunci e beleaua mare..noaptea..:(:(

34+ piticul Stefanut
AMR 6 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

pufulet de medicu de familie stiu ca ai nevoie sigur. Eu merg si la dr burac pentru ca trebuie supravegheat la diversificare. Eu sunt multialergica si el pana acuma e alergic la proteinele din laptele de vaca si sa speram ca nu este si la altele.parerea mea e ca daca medicu de familie se stie ocupa klumea de bb nu mai e nevoie de pediatru. Oricum, la pediatru tre sa ii dai ceva de cate ori mergi, pentru ca il cauti la spital. Al meu e cu problema cu alergia ca altfel nu as mai merge prin spital cu el.
Antoni nu plange, chiar e cumintel, ziua doarme se trezeste sa pape, ma joc putin cu el, povestim, se uita la carusel cam 30 min si dupa aceea doarme iar.Am avut saptamana trecuta 3 zile in care mi-a plans cate 2 ore seara , dar am citit in cartile care le am ca e normal pentru ca se descarca de tensiunea de peste zi. Colici nu prea are ca ii dau Baby drink si calma baby.

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

fetelor eu nu am folosit nici o centura dupa nastere. Stiu ca nu e voie sa o folosesti 6 saptamani. Si eu dupa 6 saptamani nu am mai avut nevoie. S-a tras singura burtica. Eu mai am numai cateva kg de dat jos (pt ca asha vreau eu), desi sotul si mama imi zic sa nu mai slabesc ca acuma arat si eu a femeie, ca eram prea slaba.

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Redai, multumesc de informatii, o sa imi notez si numele medicilor de care mi-ai spus :)
Eu mi-am propus ca revenire la greutatea initiala un termen de un an, sa nu fiu prea disperata si stresata cu asta ...sper ca e un termen realist

------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Alex, nu stii cat erau cele de la toria? astea pe care le-am vaz eu la 150 erau ceva firma care are si tot felul de ciorapi si lenjerie speciala medicala...

http://community.webshots.com/album/560587841GLaQlo
Co34 +Carina
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput