Gravidute si mamici din Cluj (18)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

lasati fetelor, inca putin si scapati de toate astea,si va reveniti.
meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Meli, privind in urma, cind era mai simplu, cind erai gravidutza sau acum? :)


------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

buna dimineata,

ramonella,ai ajuns la 3000 mesaje ,oau eu oare cand o sa ajung ...nu prea am talent la scris si nici timpul nu-mi permite.
Distractie placuta la nunta! cum te simti azi?

Alex,ce harnicuta ai fost de dimineata ,eu inca sunt zombie ,toata saptamana m-a trezit Sorana la 7 ,sper sa o duca buni la ia doua zile sa ma pot odihni nitel.

Victo ,eu pt arsuri rontaiam stiksuri , biscuiti ,covrigei incearca si tu.las ca mai ai putin si trec arsurile iar dupa ce iti tii bb in brate nimik nu mai conteaza.

gabriella,cum ati sarbatorit prima aniversare ?sa cresteti mari ,frumoase si sanatoase !pupam DOMNISOARA DE O LUNA!

mergem afara ,va pup




SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

pufulet-eu am avut o sarcina usoara, fara greturi-adica un pic-dar din toate numai un pic ca sa nu uit ca-s gravida.hihi.deci mi-a fost mai usor decat acum. ei, nici acum nu-i greu, dar trebuie sa te obisnuiesti ca ai un bebe care are nevoie de tine 24 din 24. nu poti sa-l lasi singur ca tu vrei sa te duci la coafor sau la inot. asta mi-e greu. ca mi s-a schimbat un pic viata, eu mergeam intotdeauna pe undeva. si acuma pot dar trebuie sa-l chem pe sotul sa stea sau pe cineva(mama,soacra). si in asta am noroc, ca am pe cine. si mi se pare mai greu ca e o fiinta asa mica si neajutorata, si mi-e frica sa nu cumva sa nu fiu o mama buna, sa nu cumva sa gresesc, sa fac fata si sa fac totul cum trebuie. ideea asta cred ca e mai greu, pana iti intri in ritm. eu de asta astept sa creasca un pic mai mare.mai ales ca nici nu am putut alapta si-s panicata ca daca eu nu i-am dat anticorpi aci\um sa nu pateasca ceva. dar toate se descurca, deci nu-ti fa griji si noi invatam, nmeni nu s-a nascut invatat. si fiecare perioada e unica si frumoasa, trebuie sa ne bucuram de ele cu toate ca au parti nasoale.
pupici
meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

buna dimineata
CristinaGoji sa nu uiti te rog de siropel..
Antoni am cam stat la calculator si cartofiorii mei sau facut crocanti rau de tot. dar sotu a zis ca sunt buni si asha. Lui ii place oricum fac mancarea, sarata, piperata....la el e buna. daca ar manca si alceva inafara de fripturi... ce bine ar fi
ramo distractie placuta la nunta. sa ne aduci si noua praji lol

david pe cat de cuminte a fost noptile trecute azi noapte s-a trezit de 2 ori la 12:30 si la 5. Dar de la 5 a dormit ca un ingeras. Normal, ca ne-am mutat cu tati in camera si a dormit intre noi.
Sunt cam suparata. nu prea luam in greutate de la minunea asta de lapte praf. Asteptam sa vina pediatra din concediu si sa mergem sa gasim o solutie.
Antoni fetita ta ce greutate are? si cu cat s-a nascut?
Azi tre sa merg sa mai luam o cutie de lapte praf , uff , ce scump e...

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

neata'!:) eu cu cu lapte bineinteles, ramo, cred ca tu ai terminat deja, ca scriai acum o ora, eu m-am invartit pe aici, nu am deschis calcul decat acum...

alex, cum esti mamico? cum te simiti? ziceai ceva de centurile postnatale cred ca in cap anterior...ai vazut pe undeva? eu am vaz la o farmacie in M Viteazu, erau in jur de 150, am zis sa mai umblu sa mai vad...fetelor mamici ati folosit dupa nastere centuri?

gabitzule, nu maine impliniti o luna? adica in 29? cred ca aniversati cele 4 saptamanichiar de miercuri de cand s-a nascut pitica...oricare data o tineti sa creasca mare, ca frumoasa e;)

meli, ce activa esti, cred ca tu si ona detineti recordul;) oana, sper ca totul e cumparat, ca vin cu amenintari deja...Larisa sper ca fie mai shopahalica ca si tine

meli, te-am intrebat acum vreo 2 capitole cred...de cabinetul unde ai lucrat tu...ca dupa ce nasc vreau sa merg, numai ca as vrea sa fie dotat cu aparatura moderna...si asta ziceam cum sta la cap asta...ca am inteles ca fetele dr sunt f bune:)

http://community.webshots.com/album/560587841GLaQlo
Co34 +Carina
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Meli, la mine a fost o perioada cu mult stres si probleme sarcina si ma gindeam acum cum o sa fie de aici incolo :) Insa bineinteles ca imi pun probleme cum o sa ma descurc, daca o sa fac ce e mai bine pentru pui etc... Si ce ma mai sperie e lipsa de somn, cind aud ca trebuie sa ii dai sa pape la 2-3 ore mi se pare foarte obositor. Antrenament am, ca in timpul sarcinii tot f putin am dormit dar deja ma simt cam obosita de un asa program. Si sper sa fac fata perioadei de inceput...

Bex, de centuri postanatele, parca ziceau fetele ca sunt la ToriaB, in Mihai Viteazul...
Si pe mine m-ar interesa pareri, daca mamicile au folosit.

Fetelor, am o intrebare la voi, pentru bebe, ce avem nevoie, un pediatru, un neonatolog, medic de familie...? Luminati-ma si pe mine va rog ...



------------------------
Flory 33+ Joshua Raphael
AMR 7 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

redai-Timea s-a nascut cu 3100. acum are 6 kile si un pic cred. eu nu prea o mai cantaresc. doctorita mi-a spus ca daca doarme bine noaptea inseamna ca e satula. si vad pe ea ca pune. al tau cat are?poate ti se pare numai ca nu creste. l-ai cantarit?
bex-mie imi place cabinetul e dotat si medicii sunt buni. daca o sa ai nevoie, sa-mi spui.
pupici
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

pufulet74 pediatri buni sunt la pedi III. Eu merg la D-na Dr Burac si mai este Domnul dr Sarban costel, cat despre medic de familie nu stiu ce sa iti spun pentru ca noi mergem la medicul de familie de la tzara, este prietena de familie si mergem in sambata si duminica.

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Antoni, de 10 zile tot 5 700(dupa baie si inainte de masa) are si s-a nascut cu 3 800. Aluat foste bine in greutate cat i-am dat lapte de al meu (muls bineinteles). Poate ii trebuie perioada de acomodare cu laptele praf ca il dau de prin 7 luna asta.

mamicutza lui David

Mergi la inceput