Gravidute si mamici din Cluj (18)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Antoni eu am fost cu bb in spital si de acolo mi-a zis sa ii dau 3 picaturi de Vigantol in perioada rece si ca se da pana la 2 ani. Eu nu imi mai amintesc ce au spus in spital despre picaturi.
Alex si Ramonella eu dupa ce am nascut mi se parea ciudat de ce nu mai merg la baie. In timpul sarcinii mergeam cel mult la 2 ore la baitza si dupa aceea simti ca iti lipseste ceva .
OanaAlina alocatia se da nuai dupa nastere dar cu conditia sa depui dosarul la primarie, ca si cei 150 de lei premiu pt nastere. Nu ti se dau pe loc ci dupa cateva luni ,dar se dau retroactiv.

David a fost foarte cuminte noaptea trecuta. nu mi-a venit sa cred. A papat la 22:00 a adormit si s-a trezit dimineata la 7 pentru papa. Intr-un fel ma bucur ca a dormit , dar a papat cam putinel.....

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Am citit bine? Se iese cu bb-ii in parc? Cand? Unde? Si eu vreau...


mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Servus fetelor..ce de scrieti
Alex sper ca tu slabesti mult mai repede decat mine.Eu nu-mi permit sa platesc chestii din astea de intretinere,masaje de toate felurile.Ce sa fac ???io una-s multumita ,ca vb aia mai pot face furori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

redai, ce copil cuminte ai! multumesc de informatii!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Davi de 2 zile a descoperit manutza. La inceput o lingea numai cu limbutza, dar de ieri a inceput sa isi bage in guritza tot pumnul. In unele momente isi impinge cotul cu celalta manutza. daca nu stau langa el sa il sterg se uda tot cu saliva.Daca am incercat sa ii scot manutza se enerveaza,protesteaza si el cum poate si o ia dee la capat.OanaAlina, nu e tot timpul asha de cuminte. Mai are si el exeptii.

cand am si eu timp sa stau la internet pica. nu stiu ce au astia de la UPC, ca la noi in fiecare zi sunt probleme. Am baga de la alta retea ,dar aici,pe Buna_Ziua nu este alceva

Cele care aveti bb mici... Scot limba? al meu o scoate tot timpul si are multa saliva. Oare i se pregatesc gingiile pentru dintisiri?

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

aici nu intra nimeni pe chat?

mamicutza lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Oana , eu am primit acum alocatia si am nascut in mai…dosarul de alocatie sa-l depuneti cat de repede, cel de indemnizatie vi-l primeste numai in luna dinaintea incheierii concediului post natal cel de 126 de zile.si banii pt trusoul bebelului inca nu i-am primit!

Raluca la Synevo am facut analizele , is nasoale, azi merg la dr cu ele…

Natalia sanatate multa

Eu am pus 13 kile pe care cu plus minus un kil le-am dat jos de tot.

Redai cat are bebelu tau, scuza-ma ca nu am retinut?
Sofia baleste de la fix 2 luni f tare, acuma de cateva zile isi musca rau manutza cred ca o freaca si pe ea gingiile!


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Phaii, noi suntem cu muci de azi noapte, ca urmare intalnirii cu copii care nu au fost dusi la gradi pe motiv, ca au muci , da in parc iau scos oare de ce sunt asa inconstienti parintii, dadacele?!
Voi le dati ceva daca numa mucesc? fara febra sau alte simptome.....

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

cand va aud de nopti nedormite, de bebei mofturosi pe moment ma apuca groaza... dar imediat ma gandesc ce sentiment minunat trebuie sa fie sa fi mama si imi trece...

multa sanatate la bebiti!

unde anume se depun actele care tin de alocatie, concediu, etc? in cladirea unde se oficiaza si casatoriile?

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Codruta - sper sa nu fie si la al tau aceeasi viroza pe care o are Ana si tot de la o fetita care merge la gradi a luat-o. Si la ea a inceput la fel - muci, apoi seara mucii aia aposi s-au transformat in din aia mai grosi (scuze pt detalii), noaptea mi-a facut febra, marait, ziua urmatoare la fel. Azi noapte mi-a dormit, nu a mai facut febra, in schimb a ragusit si a inceput sa tuseasca.

Eu i-am dat de la inceput: Panadol 2x 4 ml, Imunorezistan, VitC si Homeogene pt gat (era putin rosie in gatut), Humex - apa de mare pt lavaje nazale si seara cate 1 pic de Pinosol sau Vibrocil pentru desfundat nasul (in functie de necesitate). Asta mi-a mai dat medicul pentru viroza.

Natalia 27+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput