Salariu - asistent manager

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adilushu1 spune:

agree - acestea sunt salarii maricele, dar reale. 90-60-90 - acestea sunt povesti. Conteaza mult ce poate face persoana respectiva, cate lucruri poate prelua de la tine, care e impactul. Si atunci platesti pretul corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Credeti ce vreti... eu sant de aproape 7 ani in firma si stiu ce salarii se 'invart' aici.. si da, un Financial Manager are PESTE 3000 de Euro net

Ingrid si Cristi 4 ani si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ah, si sa va mai zic ceva. Acum au angajat o studenta pentru 4 ore pe zi, pentru un studiu de piata. Si este platita cu 200 Euro pe luna. La 8 ore ar veni 400 euro...

Ingrid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by laura113

Pai daca un asistent manager are peste 1000 euro atunci un contabil sef sau un director de vanzari cat au? 2-3000? Ce povesti de adormit copiii...

Nu chiar. Daca ai sa citesti ultimul survey de la KPMG (sau orice alta firma de profil) ai sa ai un soc. Desigur, nu-l poti obtine decit pe bani. Si sumele de mai sus nu sint deloc exagerate in advertisting sau in domeniul bancar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura113 spune:

Lol, asa o fi cum spuneti voi, mi se pare foaaarte mult pentru un asistent manager 1000 euro, nu am intalnit, la anunturile de pe ejobs nu ofera mai mult de 400-500 indiferent de firma.

Pai tocmai ca am exemplu de contabil sef, director economic si director vanzari la firme care merg foarte bine si sunt cunoscute si salariile pe care le au acesti baieti sunt la 1000 - 1200 euro net. Si cu ani de zile experienta in spate, a, si in Bucuresti.

Intr-adevar cunosc si pe cineva care e in top management care are aproape 3000 euro, dar e aproape singurul dintr-o firma de 2500 angajati.

Pai daca totusi un asistent manager are 1000 euro , inseamna ca mi-am gresit jobul, ar trebui sa ma reprofilez .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

stiu ca e vechi subiectul, da' pt ca zilele astea m-am lovit de problema asta si in google mi-a iesit si topicul asta de pe DC am zis sa postez;

mi e mi se par fffff mari diferentele;

am vazut part time (4 ore) pt asistent manager cu 800 ron la o firma si acelasi job la alta firma (comparabila ca dimensiuni) cu 400 ron;

mi se pare f greu sa te orientezi cand informatiile pe care le gasesti sunt asa diversificate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Eu castig 300 euro ca ass. manager. Fac si traduceri si vanzarile care apar la birou (la telefon). Sunt inginer si cunosc si produsele, nu pe toate si nu in amanunt. Ieri m-am dus la seful si am cerut o marire de salariu pentru ca e acelasi de 15 luni, si am primit vestea ca postul meu e in pericol, ca nu aduce bani si firma nu are profit. Si daca firma nu merge bine hai sa scapam de cei care nu participa la profit...

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

dana d, incepe sa trimniti urgent aplicatii in alte parti, chiar daca stai "cuminte" aici unde esti, viitorul tau nu "suna bine" deloc.
Chiar daca e vara, sau tocmai pt ca e vara, poti gasi un job mai bun.
Incepe sa vorbesti cu prietini si cunostinte- mai mult de jumatate din joburile disponibile nu sunt anuntate pe net, decat de forma..., incearca sa vorbesti si cu agentul de turism al firmei-daca ti l-ai facut prieten...foloseste chiar si curierii- eu sunt deja in relatii bune cu unul de la C.... si unul de la T..., si mi-au depus cv-urile la firmele din zona lor. E si asta o ideee, nu? Disperata, dar decat sa stau cu mainile in san..... Nu stii cat de mica e lumea, si de unde sare iepurele.....
Bafta!!!

Mergi la inceput