Cafea cu aroma de femei - 14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Maadi am aduagat printisorul pe lista.

Vad ca m-au mai lasat greturile. Vai... tare rau e. Sa vad daca pot minca.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Hehe Inutzo, sa nu te prind ca te plangi, atata ne-ai innebunit la cap ca vrei sa fii gravida...na-ti acuma.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Maadi

Buna fetele, beau si eu repede o cafea cu voi, ca am muuuuuulta treaba la servici. Imi iese pe nas concediul.
Dau si eu o gustarica sa mearga cafeaua mai bine.

Super listutza. Pe baiatul meu il cheama Calin Andrei, daca o mai modificati. Nici eu nu ma prea pricep la modificat si deschis capitol nou. I'm a blonde!

Aida - Iti iei tu sau iti vor da ei haine in dungi?

Pupici la mamici (si nu numai) si la burtici.



Maadi si pt tine niste ca ai pus tavile alea fumegande.

Lasa ca va linistesc eu pe voi. hehehe

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:



Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Da Aida una si din partea mea...Cind ma gindesc ca ieri mincam pizza, placinte... si acum numai gindul...
Adina am vrut , dar n-am stiut ca-s asa rele greturile. Greturi nu mai vreau.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by ina78


Da Aida una si din partea mea...Cind ma gindesc ca ieri mincam pizza, placinte... si acum numai gindul...
Adina am vrut , dar n-am stiut ca-s asa rele greturile. Greturi nu mai vreau.

eu - Ina

- puiutul meu




tu te plangi de greturi? Eu toataaaaa sarcina am avut arsuri ... dar de la orice ... arsuri. ... sa vezi ce fain era

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

chestia e ca e ..inclusi...trebuia specificat inainte de aplicare la statutul de ca nu vrei greturi asa ca n-o gasesc deloc vinovata pe Adina...vodooo ai vrut...ai gasit ...dar las ca 9 luni trec repede

beau in cea mai tare cafenea alaturi de zuzele mele
Reteta zilei:trotil sub acoperire=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Buna fetelor,

Astazi avem zi grea.Mergem la vaccinel,am facut 6 luni,se lasa cu temperatura,multa maraiala si alte alea.Nu mai iesim din casa,nu mai facem baita.Eh trecem noi si peste astea.

Ina trebuie sa te obisnuiesti cu greturile,eu varsam de cate 5,6 ori pe zi si tot nu am fost mahnita.Asta ma facea sa ma simt si mai aproape de bebelina mea,stiam ca este acolo daca nu simteam nimic.Si la 3 luni si 3 saptamani cand mi-a miscat m-am simtit cea mai norocoasa si fericita persoana de pe lume si de atunci cu cat se marea cu atat burta mea facea valuri si mai mari,a fost agitata si energica din burta,deci nu trebuie sa ma mire acum ca face cum face.



Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Lasa Ina ca dupa 3,4 luni trec greturile,primele luni sunt mai critice.Dupa ce mi-am revenit noaptea eram de 2,3 ori cu capul in frigider si m-am facut cat casa.




Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Si eu tot la 3 luni si 3 saptamani am simtit-o miscand si am ramas in loc poate mai simt inca o data.

Emma era cu sughitatu' ... frate cum sughita ... parca nimic nu o putea opri pana am descoperit ca daca o gadil si ii vorbesc (cum doar o mama stie) se calmeaza.
Au ce mai radeau prietenii ...

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput