Pishu in pat la aproape 4 ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Maraki, eu chiar eram curioasa de tratament.
Am fost la doctor, am facut un teanc de analize, n-are nimic, dar implineste curand 7 ani si nici gand de sculat. Eu ii dau Driptane acum, dar n-are efect. Dupa ce termin ma voi duce iar la medic. Oricum din ce am mai citit dupa ce intrerupi tratamentul cica revine enurezisul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

Si eu zic la fel, mai putine lichide seara, chiar deloc daca e posibil.
In rest, mi se pare chinuitor si pt ea si pt tine sa o trezesti din somn noaptea. La varsta asta, chiar si la varste mai mici, un copil e in stare sa se tina toata noaptea.
Eu am avut un episod similar cu fetita mea pe la vreo 3 ani si ceva. Am ajuns sa ii pun pampers noaptea, desi de la 1,5 ani nu mai facea deloc pe ea, noapte sau zi, fara sa o trezesc din somn. Ei, a durat cateva luni, am incercat sa nu ii dau atentie prea mare si pana la urma i-a trecut de la sine. Posibil ca perioada petrecuta cu bunicii sa fi avut vreo influenta. Se zice ca atunci cand un copil face in pat, vrea mai multa atentie. Poate s-a simtit amenintata de lipsa voastra temporara. Uneori copiii sunt exagerat de sensibili in privinta asta. Succes, si poate se va rezolva de la sine. Eu una nu as trezi copilul noaptea sa o pun pe olita, dar tu stii mai bine, e copilul tau:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:


Multumesc Rosey, si eu sunt convinsa ca e de la statul cu bunicii (care de altfel o adora insa nu suntem noi...sunt ei); ea e sensibila si isi doreste mereu sa stam impreuna non stop...inclusiv la servici, daca s-ar putea...
Sper sa isi revina...nu vreau sa cred ca e vorba de ceva grav... am sa ignor problema pe cat posibil si sunt convinsa ca o sa treaca!
Multumesc la toate de raspunsuri!Pupici

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Claudia ,parerea mea e sa ignori problema numai dupa ce ii faci un minim de investigatii gen sumar de urina ,urocultura ,etc. Ar putea fi si infectia urinara o cauza .


Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Multumesc Briantis, oricum analize ma gandisem sa-i fac saptamana asta.

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput