Durerea unei pierderi de sarcina ( 39 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

FLAVIA dar ce ai? E depresia? Imi pare rau ca te simti asa. Mai ales ca ai si copiii. As vrea sa te incurajez....dar nu stiu cum....am observat ca in fata durerii ma blochez.....iti sunt alaturi si sa speram ca-ti vei reveni cat de curand. Numai bine!!

JOJO incearca sa gandesti pozitiv. Va fi bineee!!!

ANDREEA multi zic ca triplu test nu e prea relevant. Adica, citeam ca la mai toate dadea rezultate naspa si stateau cu inima in gat pana la amniocenteza. Si acolo era totul ok. Eu nu-l voi face. Daca a fi sa raman si eu gravida. E important sa faci la 12 saptamani translucenta nucala. Vezi...tu...oricum 650 de dolari e aproape juma de salar. Ce D-zeu.....



Eu ma duc sa ma culc putin. Am avut o noapte linistita. Ne "auzim" mai tarziu.






Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Andreea, dar ce faci mama? Ecografie sau cumperi masina???
Se spune ca e bine sa faci controale si ecografii in timpul sarcinii, ca e important ca bebe sa fie sanatos, dar cred ca totul trebuie sa aiba o limita. Probabil ca o sa gasesti un alt cabinet cu preturi mai "pamantesti". Bine ca bebe e bine.

Pepsi, mersi de incurajari. Acum ca avem "unda verde" o sa ne punem si noi pe treaba.

Sa incepeti ziua bine si azi sa auzim numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata!
Andreea ma bucur ca bebe e bine dar cat costa testul,m-am speriat.Poate gasesti o varianta mai ieftina.Tin pumnii!Pup fata si burtica!

Pepsi bine ai revenit!Asa e viata ne incerca cand ne e lumea mai draga,dar tu esti fata puternica si optimista i vei trecepeste toate mai ales ca ai 2 bobocei alaturi de tine!

L5845 ma bucur mult ca ai votat petitia,sper sa se stranga cat mai multe semnaturi pt ca este inuman ceea ce fac unii oameni animalelor.

Catty sunt alaturi de tine,nu gasesc cuvinte potrivite sa te incurajez dar ma gandesc la tine sa-ti fie bine!

In legatura cu cm-ul peste sarcina eu am o prietena care a patit asa ,a avut cm 3 luni si in rest nici un alt simptom de sarcina.

IreneCam,Michelle,Mav.Cmyry,Cristy,JojoMiha,IrinaBobe,Blueeyes,Ninia,Teo2rina,Ale,Liana,Danangie,Carmina,Cristina-ana va pup pe toate si sper ca nu am uitat pe cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Pepsi draga mea,ma bucur mult ca ai iesit putin din "carapace", tu esti o fata puternica si o mamica extraordinara sa stii, sunt sigura ca vei face fata cu brio tuturor incercarilor la care esti supusa. M-am gandit mult ieri la tine si la draga de Michelle, sa va ajute DD sa fiti tari sa puteti razbate si asa o sa fie. Mi-a lipsit asa e,ca nu am vb pe mess, dar sa stii ca am fost si sunt alaturi de tine.Incearca sa te linistesti, ca poti gandi la rece mai bine decat cand esti agitata.Foarte bine faci ca te-ai apucat de activitati care sa te ajute sa iesi din starea asta ingrata.Sunt sigura ca toate se vor rezolva asa cum trebuie si cum va doriti. mami de cocolici frumosi.
dana pai asa sa faci, nu ai voie sa te neglijezi, trebuie sa ai grija de tine si in continuare.Aseara nu am mai apucat sa vad raspunsul tau, ca-mi picau ochii in gura de somn si deja ma uitam printre dinti .
jojo linisteste-te, ca o sa fie totul bine, ai sa vezi. si stai cumintica pana vine sorocul.
andreea se pare ca si acolo s-au molipsit de sindromul "preturi umflate" ca la romani...ce sa faci, important e ca samburel e bine si cu siguranta o sa gasesti undeva sa faci triplul,dar la un pret rezonabil, desi pana la urma, important e sa fie bine.
Irene ce sa zic...poti lua un test, asta ca sa fii sigura ca nu e nimic si ca nu au afectat medicamentele ...lasa gandurile si ai gija de tine.
consi_s bafta multa la "treaba" , sa iasa bebitz.
musette pai cam ai dreptate, sa speram ca pana la urma se va infiinta, sa nu-si mai faca unii de cap cu bietele animale, ca si ele au suflet.

Fetelor, eu o sa intru mai pe dupa-amiaza pe aici, ca mi-am propus sa fac plimbari prin oras, pana nu vine frigul, sa nu stau toata ziua ca o closca si sa tai frunza la caini . Asa ca va pe toate, fara nici o diferenta, sa fiti cuminti, ca vin cu doamna , da?



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle capul sus, lasa tristetea si vino si scrie mai des pe aici, ca o sa te ajute sa te simti mai bine, draga mea, stii ca suntem toate alaturi de tine.
Catty cum te mai simti? te tinem in brate si ne gandim toate la tine, sa stii.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata!

desi eu intru mai rarut...nustiu sincer..dar e multa suferinta ....si mi se rupe inima sa vad atata durere...
ma bucur sa vad ca nu m-ati uitat...
lau multumesc..nu sunt chiar in fundul butoiului..
si multumesc tuturor celor care..se gandesc la mine...

noi suntem bine fizic... cel putin asa imi place sa cred...am fost la control... totul bine...nu ma simt rau...doar cateodata mai grea sau bb mai agitata...depinde si de prob. din ziua respectiva
(din pacate nu pot sa ma inchid in casa sau undeva unde sa aud numai de bine si sa vad numai viata frumoasa si partea buna a lucrurilor...as vrea sa o fac pt. bebelina..sa nu aiba parte de asa ceva si sa fie cea mai senina fetita)..dar in viata de zi cu zi mereu intalnesti...detoate..mai ales..da telejurnal...(ca se omoara..se taie..mame isi ucid pui..si tot asa)...eu incerc toate astea sa le evit...dar tot le auzi..vrand nevrand...

si desi stau bine...nu mai am puterea sa ies din casa... acum tb sa ma scuzi cu voi termin mesajul un pic mai tarziu si va spun si de ce... numai bine


Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyx spune:

Buna scumpele mele.

Nu am mai scris de ceva vreme ca am avut o perioada aglomerata la servici. Si nici starea de spirit nu a fost tocmai ok.
Am vazut ca din nefericire au mai aparut fete care sufera. Imi pare tare rau pentru voi toate. Nici macar nu gasesc cuvinte de consolare.
In scimb mi-au dat lacrimile de bucurie cand am vazut ca mai apar si gravidute. Ma bucur tare mult fetelor si trebuie sa ganditi pozitiv. De data asta o sa fie bine.

Catty imi pare atat de rau ca treci prin asa chinuri. Este atat de nedrept. As vrea sa pot face ceva sa te ajut Din pacate nu pot decat sa-ti doresc sa fii tare is sa treci si peste asta. Intr-o zi o sa fie bine si pentru noi. Chiar daca pare aiurea ce spun, totusi priveste partea buna. Macar ramai gravida. E lucru mare sa stii. Eu de cand am pierdut sarcina nu am mai ramas deloc. Si sincer, nici nu mai sper sa raman. Asta este.

Eu am o stare aiurea pe care incerc sa o stapanesc si sa o gestionez fara sa afecte pe cei din jur. Luna viitoare ar fi trebuit sa nasc. Incerc sa nu ma mai gandesc dar e atat de greu. Am momente in care stapanesc situatia bine, reusesc sa nu ma mai gandesc la ce a fost sa-mi vad de treburile mele. Si am momente in care..... ma prabusesc. Nu prea am cu cine sa vorbesc despre asta. mama mea nu intelege cum pot sa sufar atat de mult. In opinia ei sunt necazuri mult mai mari si persoane care pierd copii mai mari si atunci durerea este mare. Or, la mine nici macar nu stiam ce e acolo. ma rog, fiecare cu parere ei. Evit sa vorbesc cu ea despre asta. De fapt, de cand am pierdut sarcina m-am retras foarte mult in mine. nu prea mai discut cu nimeni problemele mele, indiferent de ce natura ar fi ele.
Doar pe voi ce va mai bat la cap cu ale mele.
Va pup pe toate si va citesc in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia imi pare rau ca esti iar incercata de probleme. Nu stiu ce ar putea fi, dar ma rog pentru tine sa reusesti sa le depasesti! Esti o fata puternica, ai demonstrat-o de multe ori, si stiu ca nu te vei lasa doborata.
Jojo ce emotionant! M-au apucat emotiile pe mine, la gandul ca se apropie nasterea (a ta, bineinteles)! Doamne ajuta De sambata incolo vei fi cea mai fericita dintre mamici (sau de miercuri). Sa ne spui cand dam drumul la majorete

In continuare nu stiu ce am in burtica, e tot surpriza, eu ma gandesc ca s-ar putea sa fie baietel, dar sotzul a zis ca-i fetita (chiar m-a surprins, ptc el vorbeste foarte rar despre bebe...doar mangaie burtica, dar cred ca se teme sa mai vorbeasca). Mai merg la servici doar saptamana asta si apoi intru in CM cateva saptamani...trebuie sa-mi calculez de la cat pot intra in prenatal

25+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Tizo plimbare placuta. SI mie-mi place sa ma plimb, dar ma dor ffff tare oasele bazinului (nu stiu daca-i normal, am uitat s-o intreb pe dr).
Andreea ce ma bucur ca bebe e bine Dadea din manute, picioruse? Tampita rau asistenta aia, normal ca te-ai umplut de nervi Eu am ales sa nu fac TT tocmai ptc stiu ca da rezultate fals pozitive, de multe ori, si ajungi la amniocenteza (riscanta pt sarcina) care-ti spune ca nu are bebe nimic! Asa ca am ales sa fiu linistita! Sarcina usoara mai departe! Cand e DPN-ul tau?

25+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Va pup pe toate, iar sunt pe fuga, am citit cam pe diagonala ce s-a scris (mai un rand da, altul ba), caci stau ff prost cu timpul "liber".
Alyx, mereu ma regasesc in ceea ce scrii tu.
Michelle, Lau, Pepsi, Miha74, va multumesc mult pt intelegere si sustine! Zilele astea astept uratii, apoi mai fac o serie de analize... si sper ca viata noastra sa reintre in normal.... nu neaparat sa ne apucam de bb, ci doar ca totul sa fie normal intre noi, ca si cuplu... si eu m-am saturat de starea asta urata... si am mare nevoie sa ne gasim din nou echilibrul...
Flavia, mi-am dat seama ca ceva nu este ok cu tine, dar nu am avut timp sa citesc mai din urma, la capitolul trecut, ai scris acolo ce-ai patit? Ce ti s-a intamplat, draga mea? Daca poti, scrie-mi pe email si o sa-ti raspund mai repede!
Jojo_miha, abia astept sa va vad acasa, pe tine si pe Teo, sanatoase amandoua! Mereu ma gandesc la voi!
Catty, chiar nu mai stiu ce sa-ti spun.... imi pare atat de rau ca treci iar prin asemenea incercari...
Ale, sa dea Domnul ca tot efortul tau sa dea roade!!! Vezi ca atat Pregnylul, cat si Utrogestanul sunt gratuite de la medicul de familie (se gasesc pe lista speciala pt copii si gravide)!

Imi pare rau ca nu pot sa va scriu mai mult si va rog sa nu va suparati ca nu va nominalizez, pe toate va imbratisesz cu drag!




Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput