Mamici de septembrie - octombrie 2007 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Yaya sanatate sotului si sa aveti cat mai multe impliniri impreuna!




Multumim mult!


Irina 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, ia uite draguta ce momos is io...

http://good-times.webshots.com/photo/2350314930101620375QIFLoK

Sarut mana tanti mama lui Andrei!!!!

Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Multam Nana! La asta m-am gandit si eu... Cineva mi-a sugerat sa le fierb intr-un fierbator electric la spital... o fii ok?

pentru bebelushii indecisi.

isabeluta39 fix
bebita
AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

despre mameloane de slicon:
la Municipal le sterilizau asistentele in sterilizatorul lor,. si le aduceau mamicilor in canuta sterilizata, sau in scutec sterilizat.
Nana, cica alea de cauciuc nu-s bune.Era cu mine in salon o mamica cu mamelonul neformat, si a luat ambele variante, numai cu silicon a reusit sa alapteze.

Ana, eu eram sigura ca ai incercat toate variantele , de aia m si zis ca am scris reteta mai mult pt "incepatoare".
Da Strauss e cam frivol.Vedetoi mamici din Ro, azi la Cotodianul au CD cu Haydn.

Ce as pune eu la bebei sa asculte: Cvartete de Hadn si Mozart, sunt superbe si-s multeeeeeeeeeeeeee.
beethoven in niciun caz.
Si sa stiti ca mie si Bach mi se pare cam greu pt bebelusi.Alta muzica preclasica, da cu placere. Arcangelo Corelli, Telemann, Vivaldi(mie personal nu-mi place in mod deosebit, anotimpurile geniale, de acord, da in rest nu ma omor).


marunziko, ce ma fac eu cu tine:)
uite ce as face eu, cu mintea mai odihnita de acuma: as lasa-o sa suga doar la san.As incerca sa nu o las sa doarma la tzitzi, tot timpul coipeala, prefacut ca scoti sanul din gurita, toate metodele. S-a grasunit destul ca sa o educi de-acuma.Pe cuvantul meu de onoare ca oricate probleme ai avea cu alaptatul, de la 2 luni devine o placere extraordinara, si-ti da o autonomie fantastica, prcatic, pleci cu bb unde vrei catvrei cu hrana la purtator.
Ar fi pacat sa nu incerci.lasa biberonul, nu ii mai da completare.In 3 zile va suge perfect, uite vine weekendul si e tati acasa, sa o scoata la plimbare dupa supt, sa o pacaleasca nitel ca sa dormi macar o ora intre supturi....daca primesti ajutor astea 2 zile sunt convnsa ca reusesti! E pacat de Dumnezeu cand ai atata lapte....e doar o chestiune de "educatie" alaptatul la voi acuma.

eu te inteleg perfect ca esti terminata de oboseala....darcred ca inca un hop mai aveti de trecut si gata.Asa simt eu.


Rares Cristian de Diwana si Andrei de Ema, bine-ti venit pe lume! Sa fiti sanatosi si fericiti, iar pt mamici recuperare rapida!! Si laptic in Titzi



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

iiiiiiooooooooiiiiiiii annisio ce bebe bolfos si scump ai sa dea DD sa nu faca colicei !!!
nana nu cred ca e cazul de majorete,la cat e de smechera bebelusha...nu se stie cand e momentul
ptr. tine ca tu nu mai ai mult,deja suntem in weekend.
sotului de Yaia !!!




danielle 39+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sabina
Nana, cica alea de cauciuc nu-s bune.Era cu mine in salon o mamica cu mamelonul neformat, si a luat ambele variante, numai cu silicon a reusit sa alapteze.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Mercic de informatie, Sabinule!
Eu am luat si din alea ca am zis ca poate nu accepta bub de silicon. Oricum mameloanele le am formate, dar ma gandeam sa le folosesc sa nu fac rani, cel putin in prima faza, pana se desfunda cum trebuie canalele si sa le alternez, cand cu protectie cand fara. O sa vad atunci.

Annisia, tare frumusel mai este Yannis iar tu radiezi de bucurie. Bravos natiune!


Nana, 40+ Andrei

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, ce e fata aia ~bolfos~? E de bine sau ma injuri de mama?

Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Dany, ce e fata aia ~bolfos~? E de bine sau ma injuri de mama?

Bebe Yannis creste mare

Pozne








Nana, 40+ Andrei

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Hai ca am comis o tarta cu capsuni, nu de alta, dar daca e sa vina bb Andrei in weekend, sa avem desert, ca de baut a cumparat tati de weekendul trecut.



Nana, 40+ Andrei

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am gasit... Aha... Ma gandeam eu ca la asta te referi... Hai ca e dragut... Sper sa nu ma injure peste ani, cand va vedea pozele astea... Se vede ca e baietel, nu????

http://good-times.webshots.com/photo/2388696360101620375TLGCgl

Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput