sexul sau dragostea?

sexul sau dragostea? | Autor: danyella09

Link direct la acest mesaj

am o problema si nu stiu ce sa fac. iubesc pe cineva, a fost ovrba de o reltie mai ciudata, ideea este ca il iubesc enorm dar eu nu ma simt tocmai ok in pat. nu stiu ce sa fac,i-am zis ca vreau sa ne despartim, imi spune ca nu asta conteaza si am putea rezolva impreuna dc as vrea..
voi ce spuneti, probabil ca aveti mai mula experienta..cat de mult conteaza sexul? sa fie mai presus de dragoste? mersi pt raspunsuri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Hmmm greu de spus , toti suntem diferiti , eu pot vb. in numele meu .
In relatia noastra a face sex este ceva f. important , desigur mai mult pt. el . Nici pe mine nu ma interesat si nu prea mia placut a face sex in general , insa pe parcursul anilor alaturi de cel care-l iubesc am invatat ce imi place si ce nu , am invatat ce pot scchimba sa ma simt mai bine , etc. ect .
Succes si nu renunta la dragoste , daca nu prea iti place a o face cu cel pe care il iubesti , iti dai seama ca nu o sa se schimbe cu ceva la urmatorul .

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Trebuie sa afli ce anume nu iti place cu el in pat si ce anume puteti schimba aici. Exista multe posibilitati !
E foarte important sa te simti bine in pat, altfel nu ti se va mai face de el, nu ?! ...
Zic si eu ...


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Daca nu te simti ok cu el in pat, nu-i in regula. Mai ales daca faci parte dintre cele pentru care sexul conteaza.
La mine indragosteala are mare legatura si cu aspectul sexual si consider ca latura sexuala are o mare importanta intr-o relatie. Dar desigur, este parerea mea.
Daca nu-ti place cu el in pat si tu iti doresti o viata sexuala implinita, mi-e greu sa cred ca vei accepta jumatati de masura.


Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

am mai avut relatii sexuale si a fost ok, nu ma simt ok acum, nu ca nu vreau ,il doresc,dar nu stiu... plang dupa el,il iubesc enorm si de asta nu stiu ce sa fac,ce ar fi mai bine pentru amandoi
imi zice ca nu pot spune ca-l iubesc dc renunt la relatie pentru asta...insa nu e asa..
ma intreb dc nu o sa ma gandesc la cum ar putea fi sau nu stiu,poate s-ar putea imbunatati? a mai trecut cineva printr-o sit asemanatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Daca este un tip caruia ii poti vorbi clar, puteti rezolva. Daca taci, nu rezolvi nimic. Spune-i, explica-i ce asteptari ai tu in pat. Poate reusiti sa rezolvati problemele. Macar incerci !


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

da,i-am zis si a fost ok ,a inteles,nu mi-a venit sa cred ca ii pot spune asta unui barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Insa nu s-a remediat deloc situatia ? ...

Eu nu as putea trai cu cineva care nu ma satisface dpdv sexual ...


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Eu sunt de parere ca virgula cheia succesului in orice tip de relatie (profesionala, sociala, familiala, sexuala) este comunicarea. Daca puteti vorbi deschis despre relatia voastra, despre sentimente, despre planuri de viitor, atunci trebuie sa vorbiti la fel de deschis si despre sex. Daca va iubiti si va respectati indeajuns de mult, eu cred ca va veti rezolva problema. (In plus, odata ce veti invata unul despre celalalt ce va place si ce nu, apoi totul va fi ca mersul pe bicicleta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Intr-o relatie de cuplu nu prea poti sa pui "sau " intre cele doua.
In mod normal ar trebui sa fie sexul si dragostea. In cazul in care unul din cele doua ingrediente nu are o calitate multumitoare , relatia are de suferit. S
i daca ati discutat deschis despre faptul ca relatia voastra nu te multumeste din punct de vedere sexual eu cred ca un prim pas l-ai facut.
Ai grija insa sa nu ii ranesti nici orgoliul sau sentimentele lui. Faptul ca i-ai facut marturisirea ca nu esti multumita nu va duce - automat - la o schimbare majora in viata voastra sexuala. Lucrurile se vor petrece treptat ,iar tu vei avea un rol important in transformarea asta,m pentru ca va trebui sa ii spui/arati ce iti place sau ce te face sa te simti bine. succese si sa iasa totul cum iti dorsti!

APRIL
www.youtube.com/watch?v=l9KHHkEluv4" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Daca ai avut alte relatii sexuale in care a fost OK, inseamna ca stii foarte bine ce te face sa te simti confortabil si ce nu.
In relatia actuala, de ce iti este atat de greu sa controlezi situatia?
Daca este ceva anatomic, fizic, ce nu se poate remedia prin "discutii" , cred ca tu trebuie sa te hotarasti cat de important este sexul. Atentie insa,la fel de important este pt amandoi!

Mergi la inceput