sexul sau dragostea?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

da,tocmai de aceasta nu stiu cum sa porceze.nu vreau sa par fara inima si sa-i demonstrez ca nu-l iubesc ,e super bine din restul punctelor de vedere.cine stie poate intr-o buna zi se va intoarce roata, sunt foarte nesigura legat de ceea ce ar fi bine sa fac si ce nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

TE INTELEG PERFECT!

am trait situatia ta.
am fost cu un tip cu care ma iubeam f mult. comunicam perfect. insa patul nu mergea.i-am spus, ne-am straduit impreuna. ajunsesem pe o linie de plutire si culmea, desi AVEAM orgasm, nu-mi placea sexul cu el. nu-mi placeau atingerile, stilul, miscarea..nimic. ajungeam la orgasm, pt ca ajungeam..habar nu am cum. mi-l provocam mental, cumva.
si am crezut ca vom reusi asa sa salvam relatia aia frumoasa, calda, implinita emotional.
insa nu a fost asa........eu la un mom dat m-am culcat cu altul cu care a fost perfect si cu alte cuvinte m-am spurcat la miere. cu ala totul venea spontan, firesc, sexul era demential. dar ne certam la greu. si ne-am desp.

apoi am incercat sa ma impac cu cel pe care il iubeam cu sufletul si mintea..si pur si simplu ma simteam amortita langa el. eram un cuplu exemplar, ca sa zic asa...ne intelegeam de minune..dar patul mi se parea o corvoada...si ce crezi ca s-a intamplat?....m-am culcat cu altul, iar!

concluzia...iubirea NU e de ajuns, sexul NU e de ajuns, comunicarea NU e de ajuns...o relatie merge cand ai cate putin din toate 3. si spontan, nu prin stradanie. poti sa-i explici aluia 5 nopti si 5 luni, ce nu-ti place si ce vrei sa se intampla in pat...NU MERGE! in pat nu ai ce face cu ratiunea si comunicarea! parerea mea...

_

Babyblue va pupa pe toti!!

Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu cred ca este important sexul intr-o relatie.In primul rand trebuie sa va dati silinta amandoi ca sa va placa.Nu stiu,faceti ceva nebunesc care sa va incite si mai mult(intelegi ce vreau sa spun),trebuie sa fi activa,trebuie sa il faci si pe el activ.Esti femeie si cred ca poti sa depui un efort atunci cabd iti iubesti barbatul.Pune-i un film sexy care sa ii trezeasca imaginatia,sa vrea sa dea ce este mai bun din el si cu siguranta asta veai vrea si tu.Fa-i o surpriza placut,nu este de ajuns sa ii spui ca il iubesti si sa astepti ca el sa faca totul pt tine(poate nu este cazul tau),sunt barbati care au nevoie sa fie stimulati altfel nu sunt buni de nimic,vrea sa vada ce iti doresti tu cu adevarat de la el nu are de unde sa ghiceasca.Mult succes.



Iuliana mami de Maya Maria(26.03.2007)



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu n-as fi asa de sigura ca exista retete-minune.
Asta e ceva ce merge sau nu merge.... nu iti place ca barbat, iti place de el doar asa, ca om, asta e. Multumeste-te cu o relatie de prietenie. N-ai sa il transformi niciodata in barbatul vieslor tale, daca de la inceput n-a fost. Iti pierzi timpul.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

quote:
Originally posted by Elise

eu n-as fi asa de sigura ca exista retete-minune.
Asta e ceva ce merge sau nu merge.... nu iti place ca barbat, iti place de el doar asa, ca om, asta e. Multumeste-te cu o relatie de prietenie. N-ai sa il transformi niciodata in barbatul vieslor tale, daca de la inceput n-a fost. Iti pierzi timpul.

Elise & BBLisa



exact!

_

Babyblue va pupa pe toti!!

Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Stii vorba aia: cand merge treaba, sexul conteaza cam 20% intr-o relatie; cand nu merge, sexul capata deja o greutate de 80% in relatia respectiva.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Si totusi, care este diferenta intre ceilalti barbati si cel de acum? Ce iti placea la ei, de te simteai bine in pat? Poate daca faci o mica analiza, ai sa descoperi problema..
Daca o relatie nu merge din pdv sexual, mai bine renunta.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Miss Parker, excelenta si adevarata "vorba" !
Cred ca acesta este de fapt raspunsul pentru Daniela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanna10 spune:

Miss Parker, absolut adevarat ce ai spus. Si asta din experienta vorbesc. Nu ca nu as fi multumita dar sigur ca sexul s-a mai rarit din cateva motive: de ceva ani impreuna, momente dificile pline de stres prin care am trecut si libidoul a fost afectat, etc. Dar restul intre nopi merge foarte bine asa ca nu MAI pun mare pret pe asta. Sunt multe schestii care compenseaza rarirea sexului propriu zis.

Mergi la inceput