Cafea cu aroma de femei -8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Viv iar are 38.5. Ufff, e a patra zi.

Adina + Olivia Q1.04


De fapt ce diagnostic i-a dat?I-au facut radiografii,exudat,analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

merci ina de rezumat .
adina ... si io zic sa o duci la pediatru, ca patru zile mi se par cam multe ...
acu' io ma duc sa ma iau de vecina de langa noi. de vreo 3 zile face curat in debara. stiti si voi cum e la bloc, pereti subtiri, debaraua ei are peretele pe holul meu ... si bocane, si buseste ... si mie-mi adoarme copilul si incepe ea sa bocane cratiti (cate-o fi avand?????????). si toate astea au si mot: asculta "leru-i ler"; "astazi s-a nascut hristos ..."; etc ... +muzica bisericeasca la maxim!!!!!!!!!!
deci ma duc la ea ... oricum e cam ciudata, dar n-o mai suport!!!!!!!!!!!!!

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ioana ai grija... sa nu ti-o iei pe coaja. Ai facut antrenament inainte? Sa ne povestesti cum a decurs "conversatia".

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Stati ca-i suna acuma taxu sa vedem daca trebe musai consult.
(PS taxu'i medic).

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Wendy, da' tu chiulesti azi sau ce faci de esti pe DC? Ti-ai tras wireless in clasa si le dai in fiecare zi lucrare ca sa te lase sa vorbesti cu noi?

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mai fetelor , da nu aveti somn?

Care dai o cafa?

Bucur ca Vivi nu mai face febra.
Acum ma duc sa citesc din urma ca mi-ati dat material

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Adina ce a zis tacsu?

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ce sa va zic? am rezolvat de nu se putea!
cica "doarme baietelul?? pai nu-i faceti un program? ca e marisor de-acu'! ar trebui sa-l culcati dupa masa de pranz!"
nu trebuie sa va spun ca m-am enervat si mai tare: "duamna, nu-mi faci dumneata program la copil!!!! il culc cand cred eu de cuviinta, si-ar avea si el un program daca n-ai bocani dumneata toata ziua si n-ai asculta muzica la maxim!!!!". da' surpriza!!!! a mai iesit o tipa, de la o alta garsoniera (chiar n-o cunosteam ... cand s-o fi mutat???), care e insarcinata si cica: "da, da ... chiar va rog sa dati muzica mai incet ca daca vreau slujba ma duc la biserica!!!". nu stiu ce-a mai bombanit baba ca am intrat in casa. n-am inchis bine usa, ca ciocane ea: "sa ma anuntati si pe mine cand se trezeste baietelul, ca trebuie sa bat niste cuie in debara!!!!!!" avea niste piroane in mana. o sa-i zic lu' sotu' sa-i aduca niste cuie mai mici de la serviciu, ca asta-mi darama peretele daca se apuca sa bata piroanele alea. cica de-alea a gasit!!!!! asa a facut si la bucatarie, de sarise o faianta de pe perete si-am zis ca e cutremur! asta acum 2 ani, cand ne-am mutat. cand ma duc la ea, se chinuia sa bata un ditamai holsurubul ca sa-si puna un prosopel langa chiuveta. i-am dat eu niste carlige din alea cu ventuze, de prins pe pereti.

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ce verva pe voi. Ioana bine ca se calma vecina - macar ptr. moment.
Adina ce ai facut?
Aida servim o cafea? Eu as bea o ciocolata calda. sa prind secretara... ca am si o lene...


eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Wendy, da' tu chiulesti azi sau ce faci de esti pe DC? Ti-ai tras wireless in clasa si le dai in fiecare zi lucrare ca sa te lase sa vorbesti cu noi?

Adina + Olivia Q1.04


Uite ce-o freaca pe Adin acu!Mi-am tras cabluri prin ... ca sa pot sa fiu cu ochii pe voi la orice ora.Iubita,tu n-ai un pediatru bun pt. Vivi.Unu' care sa-i cunoasca organismul,medicatia la care raspunde,etc?daca nu,cauta unul,ca-i bun la casa omului.Ce urmeaza sa faci acum?Cheama un dr. acasa,macar sa stii ce urmeaza sa faci.

Mergi la inceput