Albumul mamelor si tatilor singuri (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

monicabo

multam pt cuvinte si pt bafta. Sa fim sanatosi si cat mai apropae de o atitudine ok in viata... :)



ana4emma

stiam ca e greu sa iei viza pt SUA sa pleci din Ro, dar si sa intri este greu? Oare... nu ai putea sa te interesezi la sectia pasapoarte/politia de frontiera ce exact i-ar trebui sa intre? E bine ca i-ai dat termenul de 6 luni.. speram in vesti bune. :)

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana4emma spune:

este greu am fost la biroul de imigrari si trebuie sa ii fac eu o invitatie speciala pe care nu o pot face pt ca nu am bani.trebuie sa am 30de euro in cont pt fiecare zi pe care o va petrece el in tara si se elibereaza greu invitati si dupa aceea trebuie sa mearga la ambasada si chiar si asa ambasada poate refuza viza...e mai greu decat sa obtii viza pt sua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Pe mine ma depasteste faza ca n-au trecut 9 luni de la pronuntarea divortului... pai de ce? N-ai voie sa faci un copil decat daca trec acele 9 luni? Daca nu era al fostului sot, ce de a trebuit trecut asa? Nu inteleg ideea, este drept ca nici nu am cunostinte juridice...
Pana la urma procesul ala de paternitate s-a terminat? Si cum? Cine e acum trecut ca tata?
Multa bafta in tot ce faci

Anca_nicolae, imi place f mult cum scrii, cum gandesti! Te-am citit pe la mai multe subiecte!
Bafta la examenele din vara!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)



Romania nu e defecta :)) Asa e legislatia si aici in Belgia. cu viza mi se pare ciudat, insa cu paternitatea nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana4emma spune:

ce mi s-a parut mie ciudat cu viza a fost ca ni s-a spus ca poate sa depuna actele pt viza la ambasada romanaiei din grecia desi este nigerian.dupa ce a depus actele la ambasada din atena i s-a spus ca o sa ii trimita actele la ambasada romaniei din nigeria sa mearga acolo sa i se puna viza de acolo l-au trimis din nou in grecia si grecia din nou in nigeria sa i se spuna ca i s-a refuzat viza. asta inseamna vreo 3000de euro cheltuiti pe bilete de avion aiurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ok...ce-a fost a fost, zici ca tu poti sa ii faci chemare, sa vina dar tre sa ai bani in cont, 30 euro/zi. bani pe care tu nu ii ai. ok, nu e mai ok sa vb cu el, la modul cel mai direct, banuiesc ca el munceste acolo cumva, zici ca mai trimite si banuti, sa strangeti din dinti cateva luni, strangeti o suma, o ai in cont si-l chemi 10 zile dupa care purcedeti la cele necesare....acte, etc, asta daca intradevar el vrea sa fie cu voi. nu stiu, zic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana4emma spune:

asta incercam si noi sa facem....speram sa reusim si sa putem fi impreuna...dc nu reusim sa vina tati in romania dupa ce isi rezolve rezidenta in elvetia mergem noi acolo...ne casatorim si am rezolvat si cu viza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dosita spune:

ana4emma, am nevoie de ajutorul tau: prietena mea, despre care ti-am mai vorbit, cea cu fetita de culoare, al carui tata este in Zambia ar dori sa-i trimita o invitatie, dar nu stie care e procedura, unde trebuie oficializata aceasta invitatie? M-am gandit poate tu esti mai bine informata si ne poti da detalii.Ti-as fi scris mesaj privat, dar nu ai activata aceasta optiune.

Sper ca sunteti bine toate, va imbratisez cu drag

Mergi la inceput