Copilasi din 2002 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:


Am trecut cu bine... Furtuna s-a format aici, dar si-a continuat drumul si ne-a ocolit...(si de data asta!!!)

Aida, as putea sa fac poza, dar de obicei sunt noaptea, si nu sunt asa spectaculoase ca tornadele...e doar vant puternic si ploaie (cu eventual tunete si fulgere)!!!! Din fericire inca nu am vazut un uragan puternic pana acum...


Cris, imi sunt tare dragi ridichiile, si am mare grija de ele...m-as fi simtit tare vinovata daca s-ar fi intamplat ceva cu ele!!! In schimb sunt cam ingrijorata ca nu imi mai iese leusteanul!!! Sper ca e ok!!!


Katty, am vazut pozele...sunt superbe!!!!
Andrei arata ff bine si e ff inalt (in comparatie cu prietenii lui de la bunici!!!!) In fine nu le stiu varstele, dar asa pare!!!
Mi-a placut ce activitati avea si ce fericit era ca ajuta!!!! Sa stii ca va invidiez ca aveti asa un coltz de rai!!!!!


Nina, stiu de complicatii...din pacate...
Cum a fost la gradinita???

Nicoleta, ce de party-uri!!!!
Si eu vreau sa ii invit pe 2 dintre colegii de la gradi la el acasa...Pana atunci prietena lui Rebecca vine la noi in fiecare zi...

Azi eu si tati am fugit ( sa ne cautam pat) iar David a ramas cu Rebecca si mama ei...S-au distrat de minune...


Hai sa va inveselesc...
In blocul unde stam noi sunt ff multi pensionari, de fapt pana acum 10 ani era o regula a blocului (au administratie cu consiliu de mosi--te doare capul!!!!) "no pets and no children allowed" Asa de draguti erau cei din comisie...(probabil ca intre timp i-a dat cineva in judecata si acum -cu chiu cu vai- accepta si copii)
Si in lift ne intalnim cu tot felul de persoane de varsta a 3-a si uite asa am ajuns sa ne facem o "gasca" si sa ne povestim de una de alta...
Ce aflu de la ei....nici nu imi imaginam ca poate sa se intample si ma minunez in fiecare zi, e deliciul meu de zi cu zi!!!!!! (pe care il impartasesc cu voi!!!!)

Deci...ca varste au intre 70-100 ani (anu trecut un mos a murit la 105 ani, insurat cu o "doamna" de 65 cand avea 90 - baba sperand ca el va da ortu repede si ii da ei toata averea...dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ...ca a murit ea saraca inaintea lui!!!....din nefericire mosulica nu si-a mai gasit alta soatza si a murit single...desi ravnit prin cartier de multe "tinerele"!!!)

E un club de 7 babutze aici, care se intalnesc in fiecare joi seara si ies in oras!!!!
Se aranjeaza fooooarte frumos (chiar sunt mirata ce gust si bani au), coafate, machiate, imbracate in haine fooooarte viu colorate, cu bijuterii (dar nu de prost gust), parfumate...
Au 2 masini...si nu orice...un mercedes decapotabil (uite ca nu stiu daca merg cu masina decapotata sau nu) si un lincon alb ca neaua!!!!!
Si...ies fie la agatzat "tineri" single, fie la un joc de carti, fie la cazino, fie la restaurant...fie au...intalniri!!!!!!!!
Dimineata la prima ora, le vezi cu maiou si pantaloni foooarte scurti(au niste picioare de imi e mie jena cu ale mele), cu sapca pe cap alearga pe plaja (merg mai mult alert!!!)
Si sa le vezi cum conduc...nu stii daca sa razi sau sa le injuri un pic...nu prea vad, dar nu poarta ochelari...si merg ff incet, schimba benzile aiurea...se opresc in sosea sa isi aduca aminte daca tre sa faca stanga sau dreapta, si stau cu nasu lipit de parbriz de parca vor sa vada mai mult de 3 m in fata....
Tin diete...mananca tzelina seara si ananas (care topeste grasimile - de la ele stiu!!!), sau pepene mult intr-o singura zi...sau fac cure de apa (o zi pe luna nu mananca nimic, beau in schimb ff multa apa!!!))
Alta chestie aflata azi (sa mor cand am auzit)....la 85 de ani, o vecina avea intalnire...si s-a dus la coafor, apoi la manichirista si apoi sa se epileze.....brazilian!!!!!!!!

So...sunt invidioasa pe ele...haha...ce viata misto au!!!! haha!!!!
Nici in studentie nu am avut o asa viata aventuriera...
Ah...am uitat ca dau anunt in ziar:
"young lady, serios, 70, looking for 60-75 man to have fun, go out, date"

Am sa le fac ceva poze...caci pana nu vezi nu crezi!!!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sanzi
am ras de m-am prapadit.. Le stiu pe astea, sunt surori cu unele din Manhattan.. asa fac bre, imbatranesc si n-au ce face cu banii...
Neaparat sa faci poze.. nu de alta, sa-mi fac si eu o idee cum sa ma imbrac.. peste vreo 50 de ani


Aida, ce veste buna,, sanatate multa in continuare pisicutei

Anina, multa sanatate lui Nina

Eu mai rar pe aici, nu prea am timp, dar va urmaresc, va stiu povestea..




Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

SanziABIA ASTEPT POZELEEEE!!!

Katty- am ramas masca!! Parca e un sat desprins din poveste!!!
Ce bine arata Andrei!!

Nicoleta-sanatate si nu-ti mai fa griji!!

Aida-asteptam povesti cu pisica cuminte si frumoasa!

Cristina-'poi NU asa cu surioara! ai uitat cum se face??

Anina-sanatate multa printesei!

Pupam toata trupa de 2002!! (ca ma chinui de 2 ore sa trimit msg si
nu pot ca tot imi intervine cate ceva)

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Sinzi, bine ca ati scapat de uragan! Si ridichile au scapat! Cred ca leusteanul nu iesea de teama :)). Si eu m-am amuzat de babutele despre care povestesti, dar daca tot nu au ce face... nu stau ca la noi sa barfeasca la colt de strada, ci incearca sa isi traiasca si ele viata, cata mai e... :)
Azi iar mi-e somn, ma intreb cand se va termina cu senzatia asta... A, nu mai spun de foame!!! Ne-am pregatit temeinic pentru petrecerea de azi, adica... am cumparat cadou, Stefan este nerabdator, ziua se tine intr-un loc de joaca si lui ii place tare mult acolo... Eu voi umbla brambura prin mallul respectiv, cred ca voi scapa la prajituri pe undeva, ca nu se mai poate atata abstinenta de la ele...
O zi buna si cu soare! Aici lipseste cu desavarsire.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Vai Sanzi era sa lesin de ras cu babetele tale.
Asteptam poze.

Nicoleta petrecere frumoasa

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si pe mine m-au distrat babutele lui Sanzi!
Si ca sa raman in atmosfera, ma bucur ca v-au placut pozele mele, poate mai fac o tura prin ele si mai incarc cateva!
Noi vrem sa ne cumparam teren acolo, asa ca sunteti toate invitatele mele cand om avea 50-60 de ani sa stam la o sueta, sa ne plimbam cu mertanele prin sat, tot neasfaltat va fi si atunci, ca babutele din povestirea lui Sinziana.
SECRET DE STAT: Noi, azi&maine facem 10 ani de casnicie si ne pregatim de o petrecere strasnica la munte!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

MULTI, MULTI ANI FERICITI IMPREUNA, KATTY!!!
PETRECERE FRUMOASA!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Peste ce zile si nopti am avut, am ras din plin la povestile lui Sanzi! Draga mea, iti raman datoare ca mi-ai mai inveselit ziua! A fost un bun energizer pentru mine! (cand mai ai... mai spune!) Si Adriana, vad ca si tu te "confrunti" cu asa experiente nostime! Eu chiar ma gandesc sa le urmez exemplul, asta insemnand sa ma tin bine pana pe la 90 de ani!
George mi-a facut aseara febra, azi e bine, insa se pare ca primele zile de gradi l-au si atins. Eu sunt racita bocna, sotul la fel, sper ca macar Gabi sa nu ia de la noi, o tot tin in patut si scaunel, dar ea tot in brate vrea acum!
Noi am avut aseara sedinta cu parintii, am venit nervoasa rau... m-au cam pus in fata faptului implinit fara sa imi ceara acordul, adica George doarme in patut nou, pe care il voi plati mamei care si-a retras copilul de la noi, iar acum nu pot sa ii spun copilului ca nu mai doarme acolo. Face doamna cu mine psihologie inversa, eram atat de suparata cu Gabi incat am zis ca nu mai fac scandal, daca 2 ani mi-am batut gura de pomana. As putea sa ma duc la director, dar mai are cateva luni si iese la pensie, am capitulat gandindu-ma ce frustrat ar fi George dupa ce 2 zile a dormit acolo. El statea ca pe ghimpi ca ne-a auzit vorbind in casa si era aseara emotionat, va mai dormi sau nu in patutul nou. A profitat de faptul ca George e copil si nu poti sa ii arati "bomboana" si apoi sa i-o iei. Ca la noi... Aaa, si George mi-a zis: "mami, sa nu mergi sa te certi cu doamna", stie el ceva, probabil doamnele se asteptau sa fac eu sau alte mame scandal... si s-au scapat in fata lor!
Voi ce stiti? Se va face sau nu la anul clasa 0 in locul grupei pregatitoaree? Noi deja am cumparat caiete speciale de 50 RON cu alfabetul, ceva de matematica si stiintele naturii... Mi se pare o ceata totala, nici educatoarele nu stiau ce va fi...
Katty, v-am vazut pozele faine! Pare a fi de pe la noi satul...(era o casa cu cerdac) V-ati relaxat tare fain! Si la muuulti ani inainte impreuna!
Nico, petrecere faina, si noi avem deja 2 in program! Si nu te opri de la praji, eu mi-am luat o data pe saptamana, doar cand nu mai puteam de pofta mai ma abateam, dar chiar deloc nu se poate! Tocmai am aflat ca si o alta mama e insarcinata, si va naste tot in aprilie, se pare ca au ceva "rezultate" concediile astea!
Crig, chiar asa... ai uitat? Daca vrea Mariuca sa vada cum e cu bebe, sa vina la mine cateva zile!
Nina, mi-am asalvat link-ul cu pricina si eu, tata e cu II si cu "sanse" mnari de a ajunge la I! La el sunt si alti factori... si ma gandesc ca astia l-au si declansat acum 10 ani! Pupici lui Kiki luptatoarea! Cum te mai descurci cu testele pt. glicemie?
Cristina22, si tu te chinui la mesaje?
Aida, daca vrei sa vezi trezire la mine, hai facem schimb Noi terminam cu totul pe la 11-12 si ne bagam in pat, la 1 si 5 se trezeste mamzel la lapte (in caz ca nu mai urla si de dinti) si la 6 striga tot ea ca Tarzan din pat. Si-a descoperit vocea si face la vocalize mititica... de cred ca baba de deasupra si-a cumparat dopuri pentru urechi (nu e ca babele lui Sanzi, ca atunci ar fi bine, ca ar lipsi noptile de acasa)!
Va las ca iar e la vocalize si nu o las mult sa nu raguseascaaaa!
Pupici la toti copilutii si sanatate maxima!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!
Filmulete copiii mei
***Printesa Ema din castel!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, Elena, deja a racit puiul tau? Mi-e asa de frica si mie... Acuma ma duc dupa el la gradi si o iau si pe Daria (ea ii zice lui Stefan Printul ei), ca mergem la petrecere impreuna,o luam si pe ea.
Detalii, maine.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ma bucur ca v-am amuzat!!!!!
Pentru mine e un deliciu sa le vad si sa le aud...sunt tare de "gasca"!!!! Niste tinerele mai ofilite...dar simpatice foc!!!!

Noi azi avem prima lectie de muzica...sunt tare incantata...l-am inscris pe David sapt trecuta si incepe cu pian!!!!
Ce ma incanta este ca profesoara vine direct la gradinita, lectia dureaza 40 de min si il iau mai tarziu de la gradi...

In dimineata asta l-am masurat si eu...si dupa masuratorile mele are cam 116cm!!!!! Am vazut ca s-a subtiat foarte mult de cand am venit din Ro...dar se pare ca s-a si inaltat...(se vede la pantaloni...)
Si ma gandesc ca poate o fi si efectul calciului pe care i-l dau de 2 sapt????



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput