Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Roxxy, imi pare rau de colega ta! Oricum nu inteleg de ce se pot cumpara in RO AC fara reteta. Aici numai cu reteta iti vand, altfel este interzis...

Cantar pentru bb mai bine sa nu va luati, pentru ca 1) nu este necesar 2) streseaza parintii fara sens, ceea ce poate dauna lactatiei.

Un umidificator bun nu-i rau, numai sa fie un produs bun si sa nu umple camera de mai multe bacterii. Eu nu imi voi lua, doar daca mi se va parea necesar, sa vad cum va fi "clima" in camera...

BB, noi tot asa, vrem numai cec este intr-adevar necesar (pentru noi ;-)
Botezul il vom face candva in mai, probabil. Mai devreme sigur nu... Si nici mare petrecere nu vom face, numai in familie. Oricum nu le am cu chestiile bisericesti, asa ca...

Adina 26+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Merge careva la Baby expo? Eu si sotu' venim sa ne facem "shoppingu'" pt bebelina. Tot ce avem nevoie, fara prea multe in plus, ca nu e cazul.
Eu botezul zic ca trebuie facut la 1 luna, poate 2. Dar petrecerea poti s-o faci cand vrei. Pe mine ma bate tare gandul sa o amanam pt la vara ca sa facem in aer liber, sa vina si copii.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..si eu m-am gandit la botez si cred ca cel mai sigur vedem dupa ce nasc..cum imi revin, cum stam cu banii..am inteles ca trebuie facut in 40 zile de la nastere

ROXANA 35+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 5 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

cantar nici eu nu iau!!!.nu-mi trebuie un stres in plus

ROXANA 35+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 5 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

---Copilul, pana la botez, poate fi uns sau atins cu sfintenie ?

Copilul, pana la botez poate fi uns pe frunte cu apa sfintita pe care o face preotul la ziua intai dupa nastere, cu altceva nimic; la fel si mama lauza.

---De la cate zile se poate boteza copilul ?

Botezul copilului ar fi bine sa se faca la 40 de zile. Daca pruncul este in primejdie de moarte se poate chiar din prima zi.



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 33+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

www.flickr.com/photos/10626344@N03/1394238661/in/photostream/" target="_blank">am intrat in luna a8-a!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma bag la papica si la un film!! ne "auzim" dupa!! numai bine se trezesc si fetele care fac amiaza...

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 33+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

www.flickr.com/photos/10626344@N03/1394238661/in/photostream/" target="_blank">am intrat in luna a8-a!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..va pup si eu ma bag la nani ..sau macar incerc..sa nu spuneti voi ca nu m-ati auzit niciodata ca ma bag la somn la pranz..pupici..o dupa-amiaza placuta!!
CUSCRA vizionare placuta!!
ANCUTZA somnic usor !!

ROXANA 35+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 5 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu abia astept Baby Expo. Am in plan sa cumpar caruciorul si patutul. Restul vedem la fata locului.
Deja l-am pregatit sufleteste pe sot ca vine babyexpo, ca sa nu carcoteasca pe langa mine ca o sa cheltuim cam mult in perioada aia

32+ si baby Kara

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

saluti... am primit asa o shaorma buna.. pe care am devorat-o instant!

cu botezul.. noi ne hotaram dupa nastere, cand venim de la spital o sa chem preotul sa faca slujba acasa pe fete. Si botezul intre Craciun si Revelion sau pana la Sf. Ion!

cu cantarul.. eu imi cumpar, vreau un pediatru care sa vin aacasa sa nu trebuiasca sa ma car eu de fiecare data cu fetele...

umidificator nu cumpar.. parerile sunt impartite!

la sterilizator si incalzitor sticla v-ati gandit??


roxxy imi pare rau!
bb ce v-ati cumparat ieri?



PUSSI 27+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 10 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Pussi eu o sa iau sterilizator, insa nu prea stiu care e mai bun. Cred ca o sa iau de la Avent.

Pompa de san va luati? Ca eu chiar nu stiu daca sa iau sau nu.
Ooof, cateodata stau sa ma gandesc ca sunt asa de nepriceputa si ca nu o sa am nicio idee despre ce se intampla, incat ma ia cu frisoane.
De ce nu se face facultate pentru asa ceva? Macar sa fii pregatit

32+ si baby Kara

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput