"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (8)

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (8) | Autor: lorelei_19

Link direct la acest mesaj

Continuarea de aici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

alooo, ce-i imbulzeala asta pe aici ?!
Sa fie clar, io am lipsit motivat pe baza de vara lunga si fierbinte la munca iar mai apoi pe baza de doua saptamani de grecie. De fo doo zile-s inapoi la munca si-mi vine sa-mi fac sepuku ...
Daca raspundeti la apel poate va pun si neste poze.

hai noroace si sa fiti sanatosi,
v

_
Take me home, country roads

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

tatauc, mai bintui si io din cind in cind pe-aci, ca fantoma... Cit despre sepuku, imi vine sa mi-l fac io...auzi "vara fierbinte"!!!...noi pe-acilea nici n-avuram varaaa :-((
Bine-ai revenit si eu una, astept pozele (daca nu se mai ingramadeste nimeni, poti sa-mi dai linku' pe privat ).
Auzi, te prinse focu' la greci??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Fost-am exact intre focuri si alegeri dar destul de departe de zonele afectate (de ambele evenimente). Am prins doar o noapte cu o furtuna grozava de tot.
In rest doar tzatziki, midia saganaki, garides si alte bunatati stropite din belsug cu Mythos sau cu Amstel Pulse ... oribil.
Vremea destul de recisoara pentru Grecia la inceput de septembrie da' oricum buna de balaceala.

v
ps.Poze am inceput (timid) sa pun aici :
http://www.flickr.com/photos/9767074@N08/

_
Take me home, country roads

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

wooww...tatuc, jos palaria pentru shot-urile alea!! Si poza aia cu drowned, cu ce-ai mesterit-o??

cit despre bunatatile locale, ce sa mai vorbesc...stiu, comportament tipic de turist!! ...sa nu ratezi nicio bunatate!!!
Clar, tre' sa-ti cer informatii amanuntite despre locul cu leandrii, fiindca planuim si noi o vara pe la greci, dar ne-au cam dezumflat niste prieteni cu impresiile lor din nordul Cretei: cica scump, confort dezamagitor si o politete indoielnica a localnicilor. Au avut ei ghninion, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Anda, stii cum e cu asteptarile pe care le are fiecare de la ceva/cineva ... noi mergem in Grecia "la tara" ca sa zic asa. Undeva in Sithonia (degetul din mijloc a lu' Halkidiki)unde avem "marea in curte" ca sa-l citez pe musiu' Toma. Un studio fara pretentii de lux dar curat si cu tot confortul necesar (inclusiv AC).Proprietareasa e o scumpa pe care o apuca plansu' cand ne despartim.
Cat despre lipsa de politete nu stiu ce sa zic da' in afara de cea a unui chelner beat (acu' doi ani) eu alta n-am mai intalnit. E adevarat ca, in general, nu te pupa nimeni in fund si ca la toate tavernele iti torni singur de baut da' io prefer asa decat sa am pe unu'protzapit langa mine de-mi sta mancarea-n gat.
Ma rog, de gustibus. Cand vrei iti dau cu placere toate detaliile tehnice. Am vazut foarte mult din Grecia continentala si am vazut si doua insule (Thassos si Aegina) si pot sa-ti spun cu mana pe inima ca Sithonia este un loc in care noi am reveni oricand (chiar si de tot).

v
ps.Pozele cu apusu'(inclusiv aia cu leandrii) sunt facute din Toroni (tot pe Sithonia).
pps.prelucrari la poze fac cu un soft free de pe net pe care-l cheama PhotoFiltre
ppps.Sa nu iei de bun tot ce zic despre Grecia ca io-s indragostit de ea si, deci, probabil subiectiv.

_
Take me home, country roads

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

tatic de toma, bine ai revenit de pe degetul din mijloc

vaz ca-ti tii pozele pe flikr... am si io o intrebare. dupa ce le incarci acolo, mai poti sa le descarci la dimensiunea originala sau tre' sa te faci vreun membru si sa te scobesti prin credit carduri?

eu mi-am dat jos pozele de pe yahoo photos, daca tot se inchide poimaine si nu stiu unde sa le pun.
webshots si photobucket nu te lasa decat sa le vezi sau sa le download in marime unghiutza.

si nu-mi spune sa le pastrez pe cd-uri sau alte suporturi externe, pliz. io vreau ceva ca yahoo.photos

multumesc pentru orice raspuns


Daca esti Pârâcios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna dimineatza
Frumoase poze de vacantza :-)
Eu nu prea am fost in "mood" de scris pt ca de vreo 3 zile-ncoace prunca plange si jeleste de mama-focului la gradi "I miss my mummy!" Si eu plec de-acolo (gonita de catre d-na educatoare) cu inima indoita si plina de sentimentul de vinovatzie... Foarte incurajator - ieri seara la "sedintza cu parintzii" am fost consolata de alte mamaici... ca aceasta etapa "trecatoare" va "trece" in vreo 6 luni
Asa ca, desi e soare afara (dar racoros si vantos) eu nu am chef, putere si dorintza de nimic... Umblu de nebuna, trista si abatuta, gandindu-ma la piticutza, fac poze in prostie... dar nici macar nu ma obosesc sa le pun pe I-net (cred ca o sa astept lunga noape polara... si in loc de a coase golbleinuri voi piguli la poze). Si intre timp astept ora 12:30-amiaza sa-mi iau prunca de la gradi, s-o hranesc (ca nu vrea sa manance NIMIC la gradi) si sa mai bantuim inca vreo 3h prin parcurile din imprejurimi. Inca nu am scapt complet de muci, dar folosim cu incredere "batista bebelusului" care s-a dovedit a fii o achizitzie nesperat de utila.
No va tzuck si o zii faina va doresc!

P.S. Cam asa arata pe la noi prin jurul casei:
http://picasaweb.google.com/lorelaim/01082007InJurulCasei?authkey=30BplwHPbqI
http://picasaweb.google.com/lorelaim/2007_08_07EveningAtThePondWatchingTheCows?authkey=UylSD6Lss20



Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Arborico, io le pun pe flickr doar ca sa le pot arata ca de pastrat le pastrez pe voo doua computere si pe sidiuri. Din cate stiu eu de pe flickr le poate descarca oricine la dimensiune mare.

Lorelai, naspa rau prin jurul casei lu matale !
Nu mai jeli cand pleci de la gradi ca ii transmiti si pruncei jalea ta. Nu dureaza 6 luni; spune-i mereu ca ca vii sa o ei, ca ai luat-o, ca o vei lua de acolo intotdeauna, etc, etc, etc pen'ca asta-i frica lor cea mare ca au fost parasiti acolo.

v



_
Take me home, country roads

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hej,hej!
Io n-am citit nimic, imi cer scuze, dar inca n-am net acasa, abia pe 28 vom avea...suntem OK, ocupati cu servici, scoala si de luni va incepe si Silvia la förskolan, eu va trebui sa stau cu ea vreo 2 saptamani, depinde de acomodare. Acum sunt la biblioteca si ma grabesc, copiii nu mai au rabdare...

Va pup pe toti si toate, tatic mersi de mail, uite am raspuns pe aici...

Am sa revin peste vreo 10 zile, toate cele bune!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

mihaela, bun revenit ...cica in astea doo saptamini de proba la førskolen, sa-ti iei si camera, dupa modelul lorelei ...va doresc sa se obisnuiasca repede mictuele cu mediul suedez :-)
tatuc, mie-mi suna bine gazda aia a ta, numai sa fie aproape de-un airoport ceva, ca ccc cu masina ii drum luuung pin'acolo . (prietenii aia mei nu sint fooarte pretentiosi, insa fura cu o agentie. Si stii cum e cind una vezi si alta primesti!!...ca sa nu mai spun ca le disparura si bagajele din holul hotelului...le gasira insa, abandonate la aeroport :-))
arborici, pe webshots cred (insa nu-s foarte sigura de asta) ca poti sa descarci pozele si la dimensiunea originala...
Va pupez


Mergi la inceput