ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciol spune:

lilianaFi - pai atunci la anu' fac copil, nu mai astept prea mult. vreau sa fac, dar ziceam sa mai astept un pic.

in timpul tratamentului cu diphereline iau si omega 3 (vitamine). oare imi afecteaza cu ceva tratamentul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Uta_ciun imi pare rau pt diagnostic, dar incearca sa gandesti pozitiv, s-a curatat ce aveai la operatie, si daca ai grija ce mananci, faci sport, sansele sa reapara sunt destul de mici, mai ales daca faci si tratamentul cu medicament.

Bebecris pana nu faci laparo, nu se stie sigur daca ai sau nu endometrioza, asa ca mai e speranta, si poti ramane gravi chiar daca ai chist, dar eu de ex nu am ramas. Am incercat cam un an, dupa care am facut laparo si la prima incercare dupa am ramas. Am avut un chist de 1.5 cm pe ovarul stang. In schimb la laparo s-a vazut ca aveam endometrioza de stadiul 4 desi nu aveam dureri, nimic in afara de chistul ala. Eu as face laparo pt chist, nu ai nimic de pierdut si iti revii foarte repede dupa operatie.

Naranja mai incearca sa mergi si la alt medic, poate inca o operatie te-ar ajuta,

Mada23 bineinteles ca ma gandesc la voi toate si ma rog si pt voi sa apara bebelusul mult dorit la fiecare.

Ralu poate totusi nu e uter bicorn, eu nu am mai auzit ca se vede asta la un ecograf. Eu de ex am uter arcuat, care tot e o forma anormala dar nu s-a vazut la nici un ecograf decat cand am facut un eco special unde se introduce un lichid in uter, numai la ala s-a vazut ca e arcuat. Si daca la operatie nu ti-a zis nimic, probabil ca e doar o greseala a medicului care ti-a spus asta. Sper din tot sufletul sa fie asa.

Adelamaria multa sanatate tie si la bebe.

Liliana bafta in continuare, tin pumnii pt tine si astept cu nerabdare vestea buna.

Si acum sa va zic ce am mai facut eu. Se pare ca s-a oprit sangerarea ceea ce ma bucura tare mult, de vreo 5 zile nu a mai fost si ma simt mult mai bine. Astept sa merg la eco, dar mai am vreo 3 saptamani, atunci o sa aflu si daca avem baiat sau fetita. Sunt asa de curioasa, parca nu mai am rabdare sa astept. In rest toate merg bine, sotul meu nu ma lasa sa fac nimic in casa, cum ajung de la lucru, ma pun la televizor, sau citesc ceva, chiar nimic nu fac. Si o sa fie asa macar pana la urmatorul eco la 18 saptamani sa vedem daca hematomul a disparut sau nu.

Va pup pe toate, aveti grija de voi si fiti optimiste!

Monica 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaiuliana spune:

salutare fetelor!

pentru fetele noi

fetelor nu stiu ce sa cred, azi mi-am facut un test si am doua liniute, una, e adevarat este mai stearsa. maine dimineata mai fac unul sa vedem ce o iesi.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uca75 spune:

buna ciol..mult succes cu tratamentul...eu am mai fost operata si anul trecut si mi-a reaparut...anul acesta dupa operatie am facut 6 luni diphe...acum nu se mai vede nimic la eco... de aceea incep protocolul pentru FIV imediat cum revine CM....nu vreau sa mai risc sa mai apara.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Roxanaiuliana Felicitari, sigur e bebe, asa era si la mine in primele zile, a doua liniuta mai stearsa. Eu am facut primul test in ziua 26, dar dupa aia peste 3-4 zile era deja linia a doua la fel ca cealalta. Sarcina usoara si bebelus sanatos!

Monica 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciol spune:

mersi mult Uca75, sa dea Domnul sa scap de ea ca ma dispera......nu neaparat ca as vrea un bebe repede, dar vreau sa ma stiu sanatoasa ca sa pot face oricand.....nu cu o gramada de tratament.


cea de-a opta doctora (Tirle Virginia) care a fost singura care mi-a descoperit asta (toti doctori imi spuneau ca am un chist simplu si tb sa iau Diane 35), a zis sa nu ma operez sa incerc mai intai cu tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

quote:
Originally posted by roxanaiuliana

salutare fetelor!

pentru fetele noi

fetelor nu stiu ce sa cred, azi mi-am facut un test si am doua liniute, una, e adevarat este mai stearsa. maine dimineata mai fac unul sa vedem ce o iesi.

va pup

roxana



Si mie la fel mi-a iesit primul. Mai fa si maine si daca si pe ala e o urma de a doua liniuta, pregateste-te sa dai de "beut"!!!!

Bafta multa si FELICITARI!!!!!

YLARI

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu pot sa cred cu ce viteza cresc burticile!Roxana,sa dea Dumnezeu sa fie si sa te bucuri de el.RCe bine ar fi ca peste doua saptamani sa am si eu astfel de vesti...
Monica,sa-ti fie bine si sa te bucuri de toata aceasta perioada!A inceput sa se vada burtica?Si daca nu se vede,eu te pup acolo pe burtica ca sa creasca bebe mare si sanatos,ca doar are in Romania o matusica care il cunoaste dinainte de a exista(ce prostii spun,dar imi place cum suna!).Ma bucur mult pentru voi,macar prin voi sa traiesc bucuria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Roxanaiuliana felicitari...clar e bb....ma bucur mult pt tine...

Monica astept cu nerabdare sa vedem "caruciorul"ce culoare va avea...
ciol poti lua linistita omega 3 si nu numai...si bafta cind incepi serios pt bb
Ylari doar Ioana sau moderatoarea te poate pune graviduta pe prima pg. si la semnatura doar tu
Aerlilian ...ce mai faci,cum mai esti?
Cristy Ysa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Liliana,sunt la fel de deprimata,astept sa vad ce se mai intampla si luna aceasta.Am facut teste de ovulatie si am profitat de perioada cu doua liniute.Restul...numai Dumnezeu decide.Ca de obicei...sper!

Mergi la inceput