Mamici de septembrie - octombrie 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, nu abandonez cauza, stai linistita. El vrea sa suga, si eu nu pentru greutate imi fac griji, ca are rezerve bashtanul meu. Tu esti mai bine sa inteleg?

Fetelor, uitasem esentialul. Am vorbit azi cu Andreea (aniast) , va transmite salutari. Ei sunt bine, BB papa san, insa e cam nazdravan ca Andrei si Andreea e cam obosita. In rest totul e bine la ei, nu apuca sa intre pe net, incearca sa se odihneasca atunci cand doarme BB.

Gata, am fugit, ca imi vine sotiorul de la aeroport. Ppici si noapte buna.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Da, eu sunt nitelus mai bine, dar am durere de cap.Sper sa nu fi luat eu vreo raceala ca ma impusc.
Daca vine sotul tau , poate maine il plimba el pe bb micu si tu dormi ziua.Am observat ca un pui mic de somn ziua face minuni.

Alice, felicitari pt bebelusul Sasha Gabriel! Sa fie sanatos si fericit!!

Prisi, si eu tot asa, am mancat precum purcica
eu raportez ca n-am slabit mare scofala .Am 73 de kile jumate, in ziua operatiei am avut 81.Dar de marti n-am dat jos nimica.Am 20 de kilograme de slabit, scurt pe 2.ma simt infiorator de grasa.....
Burtica pare sa se retraga destul de frumusel, dar restul.....
Pupici multi Andreei, ma bucur ca rezolvat cat de cat cu alaptatul.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Annisia, nu te-am felicitat!!
sa fiti feroiciti, grasnul tau e atat de dulce!!
vezi insa cu suzeta aia...nu e sigur ca e necesara. Si nici picaturile de colici...e asa urlacios? daca nu plange juma de ora neconsolat, n-are colici mai mamico ;-)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna seara,
am revenit dupa 1 zi jumate si nu imi vine sa cred cat s-a scris. Incerc sa recuperez si eu tot si sa va raspund pe rand.

Piciulika saru'mana mult...intradevar si mie imi place tare mult poza aia. Foarte frumoasa comparatie...daca si claritatea pozei ar fi mai buna, ar fi fost si mai bine. Ar fi bine sa fiu bat...am inca 8 kg in plus si nu ma incape nimic. Si mie mi se pare BB Mario un frumos, doar de este al meu

Sim_Stoian, Carpatina, Danielle02, Roxali cu atatea complimente pentru bebe Mario, o sa i se suie la cap...

Alehiam bine ai revenit acasa!!!! Iti doresc refacere rapida, mult laptic in tzitzi, iar BB Robert Stefan sa iti aduca numai bucurii, sa fie sanatos si mancacios!!!!!

Roxana eu una incerc sa il tin departe pe bebe de scoica, mai ales ma enerveaza cand i se duce capul intr-o parte sasu in alta, mai ales ca sze misca pe toate partiile.
Nu stiu daca v-am zis dar BB Mario, inca din maternitate isi tinea capul singur si am ramas blocata cand l-au pus pe burta a doua zi dupa nastere si si-a ridicat capul si l-a intors in partea cealalta. Si asistenta, a spus ca nu este f comuna miscarea. Asa ca imi este frica sa nu faca vreo miscare gresita.
Lohiile la mine au durat undeva la 15 zile, din care prima saptamana au fost sange curat, iar apoi ca o secretie roze....iar acum mai am cate ceva la 2-3 zile. Pentru vergeturi eu folosesc mustela...pe burta am scapat, dar mi-au aparut cateva pe fund

Youngrita super ok pozele!!!!!

Prisi imi pare rau pentru nasterea ta, dar bine ca totul s-a terminat cu bine....Recuperare rapida si multa sanatate.

Sabina mi-a placut povestea nasterii tale...imi place cum povestesti

Lia_B apropo de Mozart, eu nu am ascultat niciodata cat am fost insarcinata, dar am citi undeva ca i-ar calma, asa ca prin cumparaturile mele se afla si 2 CD-uri cu Mozart...eu m-am cam blocat cand am vazut ca a adormit...in conditiile in care era f nervos inainte si nimic nu il calmase.

Annisia bine ai revenit acasa!!! Felicitari pentru nasterea usoara!!!! Super cool pozele cu BB Yannis!!! Va doresc multa sanatate, BB mancacios si lapte in tzitzici!!!

Urmy cu atatea complimente pentru bebe Mario, o sa i se suie la cap...In ce ma priveste pe mine...am o burta de cea mai mare frumusete...tre sa pot chiloti mai inalti sa mi-o ascund....si stratul ala de grasime flasca ma scoate din minti...de cu 8 kg in plus la 1.62 nici nu are cum sa fie mai subtire. Bine ca nu sunt plina de celulita...am doar pe ici pe colo.

Sim cu intarziere si cu scuzele de rigoare iti urez La Multi Ani!!!!!

Danuta36 Din cate am inteles nu iti trebuie glicerina boraxata, ci glicerina simpla..mie asa mi-a spus doctorul neonatolog...eu mi-am luat dar nu am folosit pana acum...

Tomasa merci pentru compliment!!!

Oanacris28 incearca sa dormi acum cat mai poti, ca pe urma o sa regreti.

Gata, am plecat ca ma cheama datoria-

betty78cubebe Mario-Alexandru




poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

salut si de la noi.
se pare ca nu sunt singura obosita de pe aici.

oricum nu ma pot plange pt ca eu noaptea dorm.de garda e sotul meu--mami 2.

nu am lapte asa ca ii da bibe.

acum o sa ma pun in pat simt ca pic.

Betty spuneai ca astazi mergi la medic.Ai fost???
Ai intrebat daca avem voie sa ne strangem cu o burtiera sau ceva ... care sa ne ajute sa nu mai aratam ca in luna a 5a??
e drept eu am slabit mult insa burta e uriasa.

nu ma mai incape nici o fusta nici un pantalon.
NIMIC.
IMI VINE SA MOR.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Sabina
am si eu o intrebare.
Din cate am inteles tu ai nascut prin cezariana a doua oara.
te rog mult sa-mi spui la ce interval ai facut a doua cezariana si cum a fost sarcina???
a fost diferita fata de prima?

cum a fost operatia?
e mai dureroasa decta prima???
cum a fost.

iti multumesc mult pt un eventual raspuns.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Carpatina intr-adevar nu vroia tatal meu sa-mi faca slujba de iesire din casa decat la 40 de zile insa dupa grele si grele dispute mi-a facut-o duminica.

e multumit ca botezul il fac la aproape 40 ( lipsesc 3 zile si sunt 40) de zile pe 30 sept.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Mi s-a acrit de arsurile astea cumplite. Iarasi am laut rennie dar probabil au efect din ce in ce mai slab la cate am luat. Ufff!

Emma 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, si mie imi crapa capul. Cred ca de la plimbarea de azi afara sau de la oboseala. Ca pic. Sotul a aterizat cu intarziere, il asteptam ca pe painea calda. Eu am 72 de kg si am de dat jos macar cele 9 kg ramase.

Annisia, sa stii ca nici eu nu ii mai dau lui BB picaturi de colici ca mi se parea ca face mai rau, asta apropos de ceea ce spunea Sabina.

Betty, noi avem la scoica un reductor de spatiu, o sa pun o poza acum ca vine sotiorul si poate descarca el pozele. Ii tine capul fix, drept, in scoica. Eu ador scoica. De lohii am mai scapat si eu, sunt cam ca la tine. Vergeturi aveam si inainte pe fund si coapse, nici nu stiu care sunt noi si care vechi, o sa iau si eu Mustela. Si Andrei isi ridica capul pe burta, si-l intoarce singur de pe o parte pe alta cand sta pe burtica. Si il tine si cand il pun pe umar. Insa nu il las eu, il tin si eu, ca imi e frica.

Afibebe, nu te mai necaji cu bibele. Credeam ca ne-am inteles cu asta, daaaa?





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Mai fetelor, ma speriatzi! Intru si eu si vad 27 pagini!
Hait, ca s-a intamplat ceva marcant pentru comunitate…! UFFF, ce ma speriati.
Azia am fost toata ziua la birou si gata, nu ma mai duc: am predat proiecte etc. In rest, sa ma caute pe mail/tel (sau mai bine nu…!)

Isabeluta, Terrapin , ma bucur ca v-au placut randurile cu pricina.
Danutza - prea ne pupam noi doua cu saptamanile si durerile astea. Astia spuneau ca-i OK, ca apasa capsor BB pe pubis... Dar exact cum spui tu, mergi impleticit, strangi din pikolushe... Cam f. nasol!
Luy, multzumim mult, ma faci sa !
Tati doar e pasionat si se straduie; o sa-i transmit - sigur va fi tare fericit! Sa-l vezi cat sta langa gaze si flori si face macro...
Sigur ar veni s-o fotografieze si pe pisoiasha ta ochioasa si zambareatza. E totala!!!
Yaya, eu as merge exact cum zici tu: vaginal si de nu merge cumva, cezariana acolo. Nu ar zice ei ca au experienta daca nu au – sunt clinici care te trimit la altele, ca ei nu se baga pe astea. Eu asa as face. Acuma vezi tu cum simtzi - dar nu e atat de iesit din comun, indeed. ...si cine stie, poate hopa-mitica al tau totusi renuntza si o sa stea in cap in ultima zi? E posibil!


Piciulika 37+ Michael
Si suntem in luna 9!

Mergi la inceput