Cafea cu aroma de femei - 6

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai de rev, maimuta cum ma stiti, ma tin dupa gasca, care merg in Austria. Eu nu schiez da' n-are-a face, mai sunt chibitzi din astia in gasca. Hai sa zicem ca poate Vivi o sa vrea sa ia lectii de ski (desi taaare ma indoiesc).

Problema e ca eu cu masina nu ma duc nici sa ma impusti, in plus probabil ca o sa tragem o fuga si pana la sora-mea inainte, asa ca...sa vedem cum ne teleportam acolo.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Asta in conditiile in care se va mai gasi cazare, ca deja e tarziu.
Da' in fine, n-am pierdut nimic.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Suna interesant.
Off.. alte idei mai aveti. La noi e durere mare. Nimeni nu stie nimic, iar mie mi s-a acrit de organizat. In ultima vreme v-am zis ca m-am imbolnavit de egooooo -ism... numai noi....
Si ma gindeam eu si de rev., dar cind ma gindesc ca apoi va fi o perioada in care va trebui sa stam mai pe linga casa si cu bebit... nu m-as indura...
Off... trebuie sa merg sa scot din pungi, am iesit la o scurta partida de cumparaturi - alimente si pungi de papa bun de la socrii (am trecut si pe la ei) si inca nu le-am desfacut.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Adin,adica de ce sa nu inveti sa shiezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pai Ina, cred ca e cam ultimul revelion pe care-l mai poti petrece si tu ca tot omul. Vor urma un lung sir de sarbatori casnice. Abia cand o sa-ti faca fetitza 5 ani o sa te bucuri din nou de viata , si nici atunci la intensitatea dinainte.

Ei, cand a fost dupa mine, am mers cu gasca in Malta de rev. Mie imi plac destinatiile calde, nu-mi place frigul nici neam. Da' nu pot sa ma duc singura cu Vivi (si in fine, cu inca o anexa, dar din cauza ca nu e prezenta doar i se aduce la cunostinta ce si cum si nu are drept de vot).

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Adina , daca inveti sa faci plugul , restul e distractie

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Wendy, acu' vreo 10 ani am avut o experienta destul de relevanta. La Borsa am incercat sa "invat". Prietenul meu de atunci (deh, pictor) si care schia aproape perfect s-a gandit ca cel mai bun mod de a ma invata este sa ma urce cu telescaunul in varful partiei si sa...schiez.

Partia se coboara daca stii sa schiezi in 10 min, dar mie mi-a luat vreo 2 ore sa ajung jos. Nici nu vreau sa-mi mai amintesc ce febra musculara am avut zilele urmatoare (si tot de revelion eram, deh) ma mir ca omul a scapat cu viata.

cam asta cu tentativa mea. Alta nu-mi trebe, nu insistati va rog. Prefer sa joc sah

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Daca tie nu-ti place zapada poate Vivi va fi incintata si va dori sa invete sa skieze. Merita sa incerci, daca vor mai fi si alti copii.
Nici al meu sot nu prea se incumeta, eu insa am inconstienta la cote maxime. Daca nu ... sania ramine sfinta oriunde.
Fetele vad ca iar v-ati pus pe vorba.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Da, pai pentru ea fac sacrificiul asta

Desi taaare mi-e ca-mi seamana perfect si o sa zica pas, da' in fine, trebuie sa incerc.
In grup mai e o fetita de varsta ei - mama-sa la fel nu schiaza, asa ca nu sunt totusi o ciudatenie a grupului.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Hehe, trebe sa incep sa caut costum de schi la fata, bocanci...mda.

are deja 2 perechi de cizme: una lunga de lac, maro, si una neagra, cu un pic de toc, peste genunchi (de fitze adicatelea).
Da' bocanci nici prin cap nu mi-a trecut pana acum ca i-ar folosi la ceva, nici eu nu am


Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput