In Italia ( 21 )

In Italia ( 21 ) | Autor: crista-s

Link direct la acest mesaj

capitol nou ....




www.reteteculinare.ro/index.php?mpage=dictionar" target="_blank">Dictionar Culinar Multilingv

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Idora ti-am scris un pm ... vad ca pot scrie dar nu primesc ( caci e dezactivat .. aveam numai probleme .. imi bloca forumul ... ti-am scris in pm) ... daca nu primesti pm vezi ca deasupra pe bara mea am un Y rosu .. clic pe el si ar tb sa imi poti trimite direct mesaj pe yahoo messenger ... la tine nu functioneaza ma arunca intr-o pagina in care cica nu vede serverul .. in fine ... sper sa reusesti dc nu si nu o sa iti dau aici o adresa de mail sa imi scrii acolo .


11-12 e ora buna ... de dimineata numai vecinii mei ma saluta la 12 cu "buona sera " de ma blochez mereu .... dehhh ...







www.reteteculinare.ro/index.php?mpage=dictionar" target="_blank">Dictionar Culinar Multilingv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Crista, vad ca ai fost mai rapida decat mine si chiar si fara a stii adresa mess te-ai descurcat fara probleme
Vorbim maine dimineata (sera)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

pai m-am clicait pe y-ul tau rosu din bara de deasupra si pina la urma a functionat .. cred ca avea buba yahoo cind am incercat prima oara .. dehhh







www.reteteculinare.ro/index.php?mpage=dictionar" target="_blank">Dictionar Culinar Multilingv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

buona sera ragazze
Crista in primul rand condoleante pt bunica ta.
Idora, ma bucur ca ai ajuns intr-un final in Sicilia si-ti place.Ce as veni si eu o fuga pana acolo.Cat stai ,poate pana la sf anului reusesc sa vin si eu la sora mea si poate ne vedem.Ai ajuns si in Acitrezza am vazut, super.Era frumos daca ajungeai si in iunie cand e sarbatoarea orasului data in cintea celui care ocroteste ca sa zic asa orasul ,S Givanni Batistta si tot atunci e un fel de carnaval, se numeste in siciliana "U pisci a mari".Frumoase si pozele.
Acum am un mare lapsus cum se numesc prajiturelele specifice zonei,noi din Acireale le luam, au si in Acitrezza,dar tot mai bune sunt de la Acireale.






"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISTA condoleante si din partea mea. Imi pare tare rau....

Ce mai faceti? De fapt, ce mai faci CRISTA. S-a pierdut subiectul asta ce pacat... Pe unde ai mai fost vara aceasta? Eu am fost si de data aceasta in Sardegna. A fost frumos si de data aceasta. Pana la urma am fost si in Alghero, am vizitat grotele lui Neptun. Orasul Alghero e dragut....nu e ceva iesit din comun. Dar e ok. Am calarit!! Ce frumos a fost!!! Bine ca pe urma pentru o saptamana ma durea fundul de nu mai puteam. Am inchiriat si o salupa la arcipeleagul Maddalena. Foarte frumos. Cam atat. Tu ce mai faci? Fetele ce mai fac?



Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Tumpi si DanutzaAngie va multumesc ... sa o odihneasca Doamne Doamne ca tare a fost buna ( ca toate bunicile de fapt).

Angi mic pe tine chiar nu te.am mai vazut demult pe aici, subiectul asta mai ajunge pe pag 2 din cind in cind dar e normal.

Deci Sardegna iar .. bravoo ... am raspuns si eu cuiva care intreba de Sardegna si exact de zona Alghero asa ca am vizionat ceva poze pe net cu grotele si zona... foarte frumos acolo ...o sa ajungem si noi in urmatorii ani, mai incolo, caci acum avem alte urgente ca sa le zic asa si deci ne mai calmam putin cu vacantele lungi si cheltuitoare( dar in cazul nostru care am calatorit destul e normal ).. Acum ma uit la poze sa va vad . Ati fost cu tragetto ce frumos .. e mult mai dragut decit cu avionul ( zc eu) ... ff frumoasa vacanta .. Capo Caccia m-a omorit .. absolut superb ...

Fetele sunt bine, pe dincolo stii tu, sau poate ai pierdut adresa .. Dc vrei messul meu de yahoo fa clic pe y.ul rosu de deasupra si te trimite acolo( eu am pierdut adrdea ta de mail si nu stiu cum am reusit performanta )


Tumpi deci planuiesti vacanta siciliana la sf de an ... ce frumos ... bravoo ... si sa iti amintesti numele de prajituri ca sa le caut si eu pe net retetele ( poate e ceva usor si cine stie ma cred in Sicilia si mi le prepar )


Idora dupa ce ca ne-am nimerit cind eu gateam si faceam ture intre bucatarie si calculator mi.a si cazut netul si nu mai se lega deloc .. parca era nebun.. de saptamina viitoare imi fac timp si te astept pe a 11-12 la un pahar de vorba




www.reteteculinare.ro/index.php?mpage=dictionar" target="_blank">Dictionar Culinar Multilingv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna fetelor!

Mie mi-ai raspuns, Crista, inca o data multumesc - abia astept sa plecam (inca 3 saptamani luuungi). Neaparat vom merge la Grote, iar cum am inchiriat deja masina, sigur vom vizita si alte parti de pe insula. Cum a fost vremea, Dana? Sper sa prindem soare pe acolo (macar o zi - doua vrem sa facem plaja). Ma bucur ca v-ati simtit bine in Alghero. Ceva recomandari mai speciale (de genul "mergeti la..." sau "nu mergeti la...")? Multumesc frumos.

Offf nu trec saptamanile astea mai repede (am fost ocupata toata vara cu lucrarea de masterat, iar vacanta asta in Alghero e binemeritata mea vacanta de vara... atat de mult asteptata). In Glasgow a venit toamna, e frig si ploua...umbrela si impermeabilul mi-au devenit prietenii nedespartiti.

Crista, multe condoleante! Sa se odihneasca in pace bunica ta.

O duminica placuta

Dark Bendis






"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISTA nu , nu am pierdut adresa de acolo....am avut eu perioada asa mai naspa de nu am mai intrat. E inutil sa plictisesc lumea cu depresiile mele....


DARKBENDIS vremea nu prea tinut cum oi cum am fi vrut. Adica prima saptamana a fost destul de ok. A doua a fost mai mereu innourat. Nu ploaie, nu frig. Innourat. De asta am profitat sa mergem sa vizitam anumite statiuni sau orase. In www.alghero24.de/img/alghero_altstadt%20von%20oben.jpg" target="_blank">
Alghero am stat putin. Adica doar o zi. Unde am vizitat centrul istoric al orasului cu un trenulet care a costat 5 euro. Pe urma am luat un vaporas, 13 euro de persoana sa ne duca la grotele lui Neptun. Peisajul pana acolo e foarte frumos. Ca sa intri sa vizitezi grotele costa 10 euro. Noi nu am urcat scarile alea multeeee. Am intrat doar in grote. Cam atat in Alghero. In schimb, noi am stat in www.flickr.com/photos/robertogatti/267184568/" target="_blank">Stintino O statiune foarte frumoasa si e la o ora de Alghero. Poate si mai putin daca ai strada libera. Cand ajungi la Stintino mergi la www.flickr.com/photos/danyc80/675553011/" target="_blank">Plaja Pelosetta E de vis. Apa e ca la piscina. Sunt niste peisaje ca te lasa cu gura cascata.Aici e de vizitat www.laltrasardegna.com/escursus/CALA%20SABINA.JPG" target="_blank">Parcul National din Asinara, o insula unde acu' ceva timp exista o inchisoare......un spital cu leprosii.....ma rog...sunt multe plaje de vis.....salbatice....magnifice.....
Pe urma, mergi sa vezi www.castelsardo.net/images/storia1.jpg" target="_blank">Castelsardo, dar noaptea. E foarte frumos!! Castelsardo e la vreo 50 de minute, o ora de Stintino. La Castelsardo trebuie sa mergi sa vezi www.flickr.com/photos/scris/540526814/" target="_blank">La roccia dell'Elefante. Mergand mai departe, trebuie sa mergi sa vizitezi statiunea www.flickr.com/photos/albertobizzini/344496876/" target="_blank">Costa Paradiso. Mergand si mai inainte poti sa vizitezi www.barca-vela.com/mediterraneo/arcipelago.jpg" target="_blank">Arhipeleagul Maddalena. Sunt o adunatura de insulite foarte frumoase, unde aici vara gasesti iahturi foarte luxuoase, unde aici majoritatea vipurilor vin. Ca sa ajungi la ele sunt vapoare care fac rute pana la insulele mai mari.

Ar mai fi ele ...dar nu ai avea timp.....cele mai faine sunt astea. Disctractie placuta!!



Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Asa .. ai vazut Danutza ca eu de elefant uitasem ... super ....

Bendis iti urez vreme frumoasa, vezi insa ca deja a inceput sa fie racoare si pe acolo seara si dimineata, nu uita sa verifici o pag meteo pe net ca e cam schimbatoare vremea in per asta.



Dana sa nu iti faci griji de depresii ca toate le avem sau macar le-am avut...nu in acelasi moment poate, dar nu scapa nimeni ...




www.reteteculinare.ro/index.php?mpage=dictionar" target="_blank">Dictionar Culinar Multilingv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:


Aha, vorba lui De Niro " c'è l'ai con me?"
Dana, depresii, ce's alea? Daca le tii pentru tine se inmultesc.Viata in general, nu e frumoasa fara suisuri si coborasuri, altfel ar fi plata, si cum nici apa nu-mi place plata, prefer depresiile.
Apropo de sardegna, a-ti platit cei 2 euro/zi de soggiorno?



Mergi la inceput