Mamici de septembrie - octombrie 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc pt urari
Tomasa, casa e aproape de statia de metrou de la IMGB, eu sincer iti spun ca nu am fost sa o vad, doar pozele care le-a facut sotul le-am vazut. Trebuie sa ii facem noi finisajele, de aia zic eu ca mai dureaza pana ne mutam, dar important e ca o luam.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by amar
Nana ..zi ceva ca eu te urmaresc...dupa tine vin si eu fuga...

carmen 39s Oana Isabella
AMR 13 zile



Zic, zic, dar nu am ce. Stau si va urmaresc din umbra si sunt asa calma de parca nu as face sambata 40 sapt. Zici ca trebe sa nasca altcineva si ptr mine.
Ieri si eu m-am simtit mai ciudat si am avut spre seara un fel de contractii si ma rugam sa nu nasc azi ca e 13 si nu-mi place mie neam nr asta. Vad ca bub m-a ascultat si a stat cuminte, iar tati a vb cu el sa vina de maine seara cand intram in weekend, ca sa poata sta si el cu noi mai mult acasa. CA la nebuni.
Vezi ca si Dony zicea ca sta cu ochii pe mine ca avem acelasi DPN si ea a nascut saptamana trecuta.


Nana, 39+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc
Vezi ca si Dony zicea ca sta cu ochii pe mine ca avem acelasi DPN si ea a nascut saptamana trecuta.



Ai inbulinat-o Amar-ule!

Acum zici Nana de ce trebuie sa renunti la Razvan.. sau inca esti furioasa? Sau nu mai trebuie sa renunti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

bravo Tomitza, bine-ai venit Natalia Ioana

sa fiti sanatoase, sa primim repede vesti de la voi...

Gabriela ... ai o printesa de milioane, e o dulce, imi vine sa pup monitoru...

Cristina, la fel si bebe tau, eu un dulcic... nu mai am rabdare...vreau sa-l vad si eu pe-a meu...



Asa creste puiul meu
Rodica 39+
AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Tomitza felicitari si sa va traiasca Natty!

Sim , tot ce iti doresti si felicitari ptr semnarea contractului. Asta da cadou! Sa fie intr-un ceas bun!
Sabina, Gabriela, super povestile voastre!
Annisia, tu esti oricum un fenomen ptr mine. Sper asa sa ramai toata viata si bb Yannis sa se incarce mereu de energie de la mami, sa fie un copil vesel! E un dulcic si pare tare cumintel, manca-l-ar mama pe el. Pupici si te asteptam cu povestea. Poate nu ma apuca nascarea sa o ratez.


Nana, 39+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Toma Natalia Ioana s-a nascut azi la 11.47, are 2570 g, 49 cm. Mami si tati sunt superfericiti :)



Bravo Tomitza
Naty sa fie o fetita norocoasa si sa va umple sufletul de bucurii!!!

38+ Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by MamiciDe2007

quote:
Originally posted by NanaMotoc
Vezi ca si Dony zicea ca sta cu ochii pe mine ca avem acelasi DPN si ea a nascut saptamana trecuta.



Ai inbulinat-o Amar-ule!

Acum zici Nana de ce trebuie sa renunti la Razvan.. sau inca esti furioasa? Sau nu mai trebuie sa renunti?



Sorry, eu eram.. intrasem sa o pun pe Naty si am ramas asa..

36+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Gabriela, Cristina ce sa zic aveti niste bebelasi superbi voi ma faceti sa nu mai am rabdare...vreau si eu pe bebe al meu!!!!
Ati vazut!!! Tomitza felicitari pentru bebe Natty! Sa fiti fericiti toti trei cu bebelasa papacioasa si frumusica!!!

isabeluta37 +
bebita
AMR 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Felicitari Tomitza, sa va traiasca printesa, sa fie sanatoasa si norocoasa! Refacere rapida!

Noi suntem bine azi, am dormit ok asta noapte, numai treziri de papa si kk. Chiar ma simt mai bine azi. La pranz sper sa pot dormi, deocamdata a venit mama si o culca pe Alex, insa eu astept sa se treazasca BB sa il hranesc si abia apoi ma culc cu el cu tot. Am avut si asta noapte un episod de plans nervos, nu mergea nici in brate, nici in carut si nici in scoica. Dar l-am calmat in mai putin de o ora. Vrea plimbat in brate, intr-o anumita pozitie. Revin cu detalii, ca vad ca nu doarme fata fara mine.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

oanacris bine ai venit printre noi. E bine daca poti sa recuperezi somnul pierdut peste noapte. Eu din pacate nu prea pot dormi ziua, asa ca, daca am nopti mai agitate, ziua sunt chiauna.

RGE, nu cred ca exista o regula sau o ordine a declansarii nasterii.
Din cate am inteles si eu situatiile pot fi diferite de la o persoana la alta. Dopul poate sa cada chiar cu cateva saptamani inainte de nastere, daca ti se rupe apa e clar, trebuie mers fuguta la spital, iar daca incep contractiile, care se spune ca nu se pot confunda cu cele obisnuite, trebuie sa urmaresti daca ele sunt regulate si din ce in ce mai puternice.
Eu sunt sigura ca ne vom da seama cand se apropie momentul nasterii, intr-un fel sau altul...

crishtina bine v-ati intors acasa!!! asteptam povestea voastra!

38+ Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput