Rahova sau apropiere (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Mirela, Doamne fereste...cum sa ne suparam...departe de noi gandul acesta(fiecare da daca poate, vrea si cand poate) numai ca trebuie sa stim sigur sa nu stam prea mult cu banutii la noi ca-i sunt de folos Doinei si sa stie Dory daca-i depune sau nu...
eu m-am apucat de prajiturisit ca maine am niste musafiri si nu vreau sa stau toata ziua in bucatarie asa ca acum imbin utilul cu placutul... ma uit la un film si fac krem a la krem
Dory ce-ai gasit bun prin cora?

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Salut, am intrat super rapid (am baut ieri 2 l cola si nu am somn). Am avut un mesaj pe tel de la andreea dar nu stiu detalii asa ca am rugat-o pe dory pe pm sa ma lamureasca putin, despre ce nevoi si sume e vorba pt doina.
Maine si poimaine respir si eu, altfel tot tarziu ajung, aseara am fost si in cora si am venit la 10 jumate...
suntem ok, ale a facut in sf si vaccinul de 2,5 ani fara reactii (ma speriasem pt ca mariuca a facut febra) si cam atat. ma tot gandesc unde sa o serbez ca la mine acasa e cam naspa (chiar ma gandeam ca a degenerat rau casa mea, mobila noua de 2 ani scartaie, usa la sifonier a cazut, peretele a cazut...) si mi-e cam rusine sa chem lume dar vorba lui T nu prea am cu cine sa organizez la Mc sa zicem ca n-am adunat 10 invitati (copii) nici daca va numar pe toate de aici.... Asa ca probabil acasa vom pregati ceva pt copilasi...cand nu stiu, adica ma refer cand sa pregatesc. Ziua ei cade duminica, dar sambata de dinainte socrela face parastas pt socra-miu asa ca nu o sa fiu acasa si....
Ma rog, ne descurcam noi.
Pup, pe maine (sau diseara daca ajung devreme).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata fetele. haideti ca fac eu cafeaua :)!
noi se pare ca am scapat sapt asta de deplasare ... uh ...
acu' ... de ce suntem noi mai mult cu "cortul" ... pai nu suntem din bucuresti, cu caldurile de-au fost, eu mi-am facut bagajul, am luat copilul si am plecat la mama (langa ploiesti ... curte ... umbra). m-am mai intors vreo saptamana si a intrat sotul in niste lucrari de venea numai noaptea acasa, asa ca i-ar mi-am facut bagajul, iar am luat copilul, iar m-am mutat la mama. dupa asta a luat si sotul concediu, a venit si el ... am fost si pe la ai lui, ca nu mai fusesem de mult tare. ne-am intors acasa cu gand de "viata de familie in 3" si a inceput culesul viei. deci i-am facut bagajul sotului si "drum bun". cand am zis ca ne-am intalnit si noi acasa si gata! neah ... am mai avut eu ceva de rezolvat asa pe nepusa masa la ploiesti, asa ca am fost plecata vreo 2 zile. deci saptamana asta facem pauza, ca trebuia sa mergem la socri ca mai aveau ceva trebi cu sotu, dar saptamana viitoare plecam iar cu "cortul". de vineri la socri, sambata seara de mutam la mama (40 km mama-socri) ca sa lasam piticul ca duminica mergem la un botez la ploiesti.
va rog sa ma iertati daca v-am zapacit ... dar cam asta e ritmul!

am vazut ca strangeti banuti, pe mine iar va rog sa ma scuzati, as da cu draga inima dar in octombrie platim chiria si cand ma gandesc imi vine s-o iau pe campii.

am mai vazut mamicute super gospodine si meticuloase ... o sa cer si eu retzete peste 1 an, poate asa papa piticania mai cu spor.
va pup! daca tot nu mai plecam poate reusesc sa mai asez prin casa!

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, am primit pm-ul si ti-am si raspuns(sper ca nu ma-m intins ft. mult la povesti si intelegi ceva din ce ti-am povestit acolo ),Ma bucur ca Ale este ok, si eu am aceeasi problema ca si tine, in legatura cu ziua Alexei, desi la noi mai este timp..., ma gandesc insa sa chem copilasii de la bloc acasa, sa vedem ce idei ne mai vin, eu ma gandeam sa ii organizam ceva printr-o firma care se ocupa de asa ceva insa mi se pare ca au preturile destul de mari pt. o petrecere de max. 3 ore si ea este mica si nu stiu cat intelege ea din ce se intampla.te-ai gandit ce cadou ii luat?ca eu ma tot gandesc...
Vio, astazi pleaca sotul .... stii tu unde daca te-ai hotarat sa vrei ceva, ma poti suna ca ai nr. meu de tel.
Ioana, acum am inteles de ce va tot mutati cu "cortul"
Monica in Cora era tot ce vrei , bani sa ai, noi am cheltuit vreo 3.500.000 lei si cand am ajuns acasa am constatat ca imi mai trebuia cate ceva de acolo .
Andreea, sa-mi spui cum poti tu maine sa ve intalnim, eu de regula pot dimineata de pe la oar 11 la 13 iar seara ceva mai greu , dupa ora 18.30, poate poti tu sa vii pe Margeanului , sa ne intalnim pe undeva in apropiere de Buzoieni, daca nu iti este greu.
Va pup pe toate,acum plec la mama sa-mi recuperez una bucata copil care a ramas la ea peste noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata fetelor...
noi azi avem dezastru in casa,ca or sa bage teava de gaz
m-a anuntat administratorul si numai de asta nu aveam chef....
Dory,deocamdata nu vreau nimic....ma mai gandescoricum tb sa-ti dau "carticica"...n-am uitat!!!
cristina,la multi ani printesei...




Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

gata,la loc comanda!!!nu mai vin astia cu gazele,cica tb sa termine la scara cealalta...si mie ce rau imi pare,abia am scapat de balamuc...dar nu de tot,ca urmeaza intr-o sambata cand oi mai fi acasa

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
eu azi am niste musafiri, am facut aseara cateva chestii printre picaturi asa(ca avem niste filme bune pe care vroiam sa le vad) dar mai am de facut si astazi cate ceva...
violeta, daca le zici alora de la gaze sa lucreze cu aspiratorul in mana atunci cand dau gaurile pentru teava nu se face asa de rau praf...cei care au venit la mine in timp ce forau tineau aspiratorul langa gaura si trageau tot praful...super baieti...spor la treaba...desi am inteles ca nu mai vin azi...va puneti centrala sau de ce trage teava?
Dory, asa este...bani sa ai ca gasesti de toate
ioana, nu mai repet...sigur ca nu e nici o problema...
cris am stiut eu de ce insist asupra ta
eu cred ca cine vine acasa la tine la petrecere are copil si stie cum arata o casa cu alt copil plus de alta eu nu ma stresez sa ma uit cum are x in casa si alte prostii de genul asta...asa ca stai linistita si important este sa simta ale ca petrece si sa se simta si ceilalti copilashi ok...parintii sunt de "umplutura" la petrecerile astea
va pup si fug sa scot carnita de friptura

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, Monica are perfecta dreptate, cine vine la tine vine sa petreaca nu sa-ti studieze casa si cine are copii stie cum este intr-o casa in care este un alt copil.

Monica, ce bunatati ai mai gatit in afara de friptura?

Voi, nu am uitat de "carticica", dar nu mi-a trebuit deocamdata si nu am insistat asupra ei , ma-m descurcat cu celelalte pe care le-am mai avut acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am facut salata poienita cu ciuperci, o supica(fiindca tot fierbeam piept de pui pentru salata...dar asta asa pentru astia mici sa am proaspata) si praji krem a la krem...in rest...gustarele si gratar cu cartofi prajiti

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am vorbit astazi si cu viovio, o sa sune pe una dintre fete(cristina sau andreap)
azi asa cum ii ziceam lui Dory pe ym cred ca am 2 maini stangi...parca mi-e si frica sa ma mai apuc sa fac cate ceva de mancare pentru diseara ca nimik nu-mi iese klumea
va dau copy de la casnicute sa vedeti ce rebuturi am facut...aproape ca-mi vine sa-i duc la restaurant
rulada invelita din muschi de porc umplut cu ficatel de pasare(asta e cat de cat reusita)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5110112697714866850
sectiune
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5110114475831327458
salata poienitza cu ciuperci super inghesuita
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5110113174456236722
krem a la krem aproape prelins si blatul insuficient crescut
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5110114054924532434
mai vreti? mai am si alte rebuturi...bai nici macar ouale fierte nu mi-au iesit azi
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5110113642607672002
deja ma gandesc ca nimik nu-mi iese mi-e si frica sa ma mai apuc sa fac ceva...si mai aveam atatea de gand sa fac ...da poate otravesc saracii oameni
fug sa pregatesc gustarele
va pup pe toate...pe unde sunteti?


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput