Mamici de Martie-Aprilie 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Eu sunt un pic suparata ca am scris acum 4 ore si nici pana acum nu mi-au aparut mesajele.
Dar poate pana maine cand ma intorc la serviciu le voi gasi gata moderate.
Asa ca eu ma retrag si va pe toate cu rugamintea sa aveti grija de voi si de burticile voastre.
Pe maine

Nicol,de Alexia,in asteptare de bb2 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Scumpa mea Simonette ,

ce mult ma bucura mesajele de la tine ... Tot timpul optimiste si pline de ganduri frumoase si, mai ales, de multe informatii folositoare. Asa ca, sa nu te superi daca o sa te tot bat la cap cu tot felul de intrebari. De la voi aflu cele mai multe informatii.

Maine, dupa consultatie, va anunt ce si cum. Sper sa fie vesti bune; nu prea imi fac eu sperante ca-mi va putea spune si ce e bb-ul meu, dar poate cu o anumita probabilitate poate sa-si dea cu parerea. Zici ca e draguta doctorita asta, Dr. Dinu, nu? Ca nu vreau sa patesc ca si Olga, sa ma ia la rost daca n-am facut ceva bine.
Deja au inceput emotiile, iti dai seama cum o sa stau maine pana la 11:30? Ca pe ghimpi. Am si 2 evenimente importante maine, la hotel, sper sa ma pot concentra.

Si tu sa vii maine cu vesti bune, da? Tu ai programare tot la Dr. Dinu sau la alta clinica?

Ieri am avut un noroc si mai mare, dar si un pic de ghinion. V-am zis ca mi-am facut programare la Iosup pe 17 oct si ieri m-au sunat sa ma intrebe daca pot ajunge in juma de ora ca a anulat cineva programarea. As fi vrut, va dati seama, dar nu puteam ajunge in juma de ora si nici nu cred ca aveam bani destui la mine (am auzit ca o consultatie la el e in jur de 400 lei - 4 mil lei vechi, voi ce stiti de preturile de la Iosup la Centrul Medical Unirea?) Sa fiu si eu pregatita cand merg la el.

Va pup mult pe toate!

Laly 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Haideti fetelor ca inca nu am plecat, am mai stat un pic si am vazut ca mi s-a moderat ultimul mesaj pe care l-am scris, dar cele multe din capitolul 11 de la sfarsit inca nu. Daca s-a incheiat capitolul inseamna ca eu le-am scris degeaba?Sper ca nu si iertati-ma daca v-am batut rau la cap cu mesajele mele, dar vreau sa nu mai fie delay
PUPICI la burtici

Nicol,de Alexia,in asteptare de bb2 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Buna,

NU am mai reusit sa intru pe forum de aproape o saptamana. A fost o saptamana plina. In final, primul diagnostic la mamei de carcinomatoza peritoneala a fost infirmat la analiza anatomo-patologica, care a descoperit insa tuberculoza intestinala si peritoneala. Am multumit din inima lui Dumnezeu pentru sansa data, ne-am dezmeticit si duminica am ajuns la Bucuresti. Ieri am internat-o pe mama la Sp. M. Nasta la pneumatologie, si a inceput tratamentul cu tuberculostatice. Ea este extrem de slabita, nu poate manca aprope nimic, si e foarte speriata de cat de multe pastile trebuie sa inchita. Sper totusi sa mai gaseasca un stop de putere sa poata lupta cu boala si sa poata suporta tratamentul. Am inteles de la doctorita ca tratamentul presupune si administrarea de cortizon care la mama nu merge acum intrucat ea are si ulcer gastric. Cortizonul i-ar agrava ulcerul si nu ar mai putea sa ia nimic din tratament si ar fi mai rau. Sper sa inceapa sa manance cat mai repede si fie bine pana la urma.

Eu incerc sa merg mai departe cu ajutorul lui Dumnezeu si sa ne bucuram cat mai mult de darul si minunea din burtica. Ieri tati a reusit o programare la Sanador pentru o eco la care sa vad translucenta nucala. Facusem una la Onesti dar nu se vazuse nimic si aici, cu problemele cu mama nu am mai apucat sa fac programare la Medicover la Mihaela Popescu sa ma trimita ea la cine stie.
Eco a fost super. Am nimerit la dr. Cosmin Mihailescu care mi s-a parut super. Mi-a aratat "bobita" pe toate partile. Toate sunt ok, ca la carte. Doamne Ajuta! Varsta sarcinii azi 14 saptamani si data programata 11 martie 2008 (la Onesti imi daduse 15 martie).
Acum trebuie sa fac un efort si sa ajung si la doctorita de la Medicover. Am sa-i explic situatia si sper sa nu se supere. Daca face urat mai vedem. Era cineva pe aici care stiu ca mergea la ea. Mai stiti daca si-a deschis cabinet propriu. Asa parca era vorba.

Va pup pe toate si va doresc multa sanatate voua, la bebei si celor apropiati.

Miri2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frumussik spune:

la randunici
in sfarsit am reusit si eu sa mai intru pe forum, sper ca nu am pierdut foarte mult. felicitari pentru carucioare celor care au aflat deja daca vor avea fetita sau baietel.mi-am facut si eu testul acela, m-a amuzat mult bebe, mi-a iesit baietel , sper sa fie asa, cel putin al meu s-a luminat la fata cand i-am zis.

va urmaresc indeaproape,chiar daca nu prea reusesc sa tin pasul cu voi.

zozela nu am primit nimik la mesaje private cu parola. ma intrebam daca ai putea sa o trimiti pe frumussik2003@yahoo.ca mersi

frumussik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Nicol mama, nu fi nervoasa ca au ajuns postarile tale! Le-am si citit si ti-am si raspuns Dar si cand o sa fii la pas cu noi, sa te tii!

Laly, oricand ai intrebari si te pot ajuta cu un raspuns o voi face cu drag!

Simonette, mamica de Luca si 16+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Miriiiiii bine ai revenit printre noi! Cat ma bucur ca s-a mai clarificat situatia cu mama ta, si astfel s-a mai si ridicat moralul tau! Credca s-a mai imbujorat si bb, sanatos sa iti fie! O sa dau in tine cu un PM!
Nicol, nu dispera, mai ai putin! Si eu am citit si m-am bucurat de mesajele tale
Simonette, parca de la tine era reteta cu pui in iaurt. Am pus de vo 3 ore ciocanele in iaurt cu condimente si le-am bagat la vid sa se imbuibe bine si le voi pune in curand pe gratar; abia astept sa vad ce nota imi da sotzu!

sovi 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Miri, ce bine ca te vad un pic mai linistita in privinta mamei! Pana la urma vezi ca rugaciunile sunt ascultate? Doamne Ajuta sa ii priiasca tratamentul si sa o aline cat mai rpd! Felicitari pt. bobitza din burtik! Ti-a demonstrat ca e puternica si ca va iubeste deja!!!

Frumusik, sa speram ca bb va fi ceea ce va doriti si sa fie sanatos si frumos foc

Simonette, mamica de Luca si 16+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Simonette,

te intrebasem daca e ok doctorita Dinu. Sa nu-mi fac griji si pentru chestia asta, ca destul imi fac ganduri negre despre ce-o sa zica, sa nu cumva sa fie ceva in neregula ... Si te mai intrebasem daca tu maine ai la 9:30 programare tot la Dacia Medical sau in alta parte. De costurile la programarile lui Iosup stii ceva? (la Centrul Medical Unirea)

Laly 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Simonette, am inceput serviciul la gradi si dupa larma de acolo am nevoie sa ma odihnesc mai mult, de-aia n-am mai apucat sa scriu, dar v-am tot citit...

Eu peste vreo 2 sapt. merg la control, dar nu stiu daca o sa-mi spuna sexul, pt ca doctorita mea nu spune decat mai tarziu, cand e ea absolut sigura... Dar eu sper sa-i fac sotului surpriza de ziua lui, pe 27 sept. Voi vedea...

Ioana
16+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput