de-ale didisei!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

de fiecare data cand ii spun sa faca ceva trebuie sa comenteze, nu se poate abtine. de ex: mami, dupa ce mancam, mai stam 5 minute si apoi la nani! ea: nu , stam 6 minute... si azi i-am spus "mami, dar tu nu poti sa nu mai comentezi, cand iti spun eu ceva tu sa spui "da, mami" ????... si azi toata ziua orice i-am spus mi-a raspuns "da, mami, cum spui tu"
se aude liftul, apoi niste chei, si zic "vine tatiii" si ea "da, mami cum spui tu"

diana, denisa si raisa
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

am fost la cumparaturi cu ea, sa-i cumpar hainute...mergand din magazin in magazin si proband si rasproband, am pierdut o sacosica cu o pereche de pantaloni. bineinteles ca mi-am dat seama cand am ajuns acasa...prea tarziu sa ma intorc prin magazine... eram suparata si m-a intrebat de ce sunt suparata si i-am spus pt ca am pierdut pantalonii ei frumosi...iar ea "mami stai ca fac o vraja "ini mini hocus pocus" (din desene animate) sa apara pantalonii sa nu mai fii suparata!"

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

cuvinte, expresii stalcite:
*o melodie...mandinga...si un vers "iti place sa ma scoti din minti..." si denisa ma intreaba "mami, de ce ii place sa o scoate din minti?"

*i-am pus niste picaturi in nasuc si i-au dat lacrimile..."mami, vezi ce mi-ai facut, imi cade lacrimile"

*tot legat de lacrimi, cand era mai mica- vreo 2 anisori, m-a vazut plangand -prima data cand a vazut pe cineva plangand... si imi spune " de tze cuge apa din ochi"


*s-a descusut o pereche de pantaloni..."mami, sa-i sotzi, da?"

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

cum a venit frigul ne imbracam mai gros si iesim afara unde o prietena o intreaba "denisa nu ti-e frig?" iar ea "nu, ca sunt groasa!!!"
*
ne uitam la niste poze, si dam peste una cu mine de cand eram bebelus, ea foarte uimita "da ce cauti tu asa mica??!!"
*
nu mai vroia sa manance, scuza ...mi-e somn... si in loc sa spuna ca nu ii este foame, ci ii este somn a spus "mami, mi-e fom!"
diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze
denisa la bucatarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Si noi... Am o fetita pe nume Teo nascuta pe 29 iunie 2005. Si ea de acum il tot asteapta pe mos Craciun ca toti ceilalti banuiesc. Acum intr-o dimineata s-a dus langa taicasu si ii spune "Moci Caciun aduce mie boboane ci ghi {adica jucarii} " dupa o pauza de cateva secunde ii spune " A ghicit eu nu mociu duce boboane tu duci a ghicit eu" noi binenteles sa-i explicam ca mosul ii aduce bomboane se intoarce catre mine si-mi spune "da da mociu Alex". Daca o intrebi ce ii spune la mosul dupa ce ii da jucariile raspunsul este" mana magalu" adica mana magaru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

azi ne uitam la televizor si bineinteles apar reclamele...
denisa "mami, tanti aia e mai frumoasa decat tine!" ,
eu "da, mami?"
denisa "da, e frumoasa tare!"
eu "bine , mami, cum zici tu" pe un ton cat mai normal
denisa "eeeiii, dar macar si tu esti frumoasa!"


ramyteo dulcica teo!



diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze
denisa la bucatarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

superrrr tare aia cu"da ce cauti tu mica"sa mai scrii te rog.
ramyteo cum stam cu mociu alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

multumesc deya!


dupa o serie de intrebari, bineinteles de tipul "de ce...?" si "da' de ce...?" mi-a iesit pe gura "de kiki miki..." nu va spun ca vreo doua zile cand ma intreba ceva formula era de 2 in 1 : "mami, de ce..? de miki miki?" intr-adevar copilul retine cel mai usor ceea ce noi nu am vrea...

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

dialog:
"denisa mergem afara?"
"nu, vreau sa ma joc la calculator!"
"hai sa mergem afara ca ninge?"
"uraaaa, ador ninge!"

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

aceleasi probleme cu mancatul...
eu suparata/nervoasa ii spun "pana nu termini de mancat sa nu mai scoti o vorba"
ea nimic...
eu "ai auzit ce am spus sau vorbesc singura?!"
ea da din cap ca da...la care intrebare??!!!
eu "aaa, deci vorbesc singura!!"
ea "pai nu mi-ai spus sa nu mai vorbesc pana termin"

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)

Mergi la inceput