Mamici de Martie-Aprilie 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Olga,

sa stii ca asa am simtit si eu cand l-am vazut pe bebe la echo de 10 sapt, il vedeam pe monitor jucandu-se cu manutele si cu piciorusele si nu constientizam ca e al meu, ca traieste la mine in burtica si ca il plimb cu mine oriunde merg, ca suntem ca o singura fiinta, mancam si bem acelasi lucru, facem aceleasi lucruri impreuna ........ mi se face pielea ca de gaina si mi se umezesc ochii de emotii cand ma gandesc ce norocoase suntem sa putem trai asa ceva.

Fiecare echo o astept cu emotie: pe de-o parte, nerabdatoare sa-mi vad maimutelu', dar, pe de alta parte, mi-e frica sa nu-mi dea vreo veste proasta. Cu cat se apropie ziua unei noi echografii ma cuprind emotiile.

Mai stau vreo juma de ora si plec acasa. sa vina week-end-ul!!!

Laly 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Olgutzika, draga mea, mult succes maine la eco , stiu ca o sa iesi fericita de acolo. Imi pare rau ca nu sunt maine acasa sa vad repede vestile de la tine si sunt sigura ca o sa-ti pui si carucior la semnatura dupa intalnirea cu bebe. O sa fie foarte emotionant si cand ma intorc primul lucru pe care o sa-l fac e sa deschid calculatorul sa vad ce ne-ai scris.
Te pupic si mult succes maine!

CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Cris luni sau marti ma duc sa fac IGG si IGM... sa dea DD sa iasa asa cum trebuie si sa fie bine pt bebe... nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa iasa rau... oricum acum am o stare nasoala si mi-e frica... si imi vine sa plang.. cred ca sunt prea sensibila din cauza sarcinii... dar nu ma pot abtine ..

Olgutza si eu cand l-am vazut prima oara pe bebe parca ma uitam la tv (lui tati i s-au taiat picioarele)... parca nu constientizam ca e bebele meu... si de atunci tot timpul port poza lui cu mine si cand mi-e dor ma mai uit o data la ea.. off ce mult mai e pana la urmatoarea eco...


Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Randunicilor,

aveti idee unde sa gasesc in Bucuresti niste pantaloni (blugi) de gravi. Nu am burtica asa de mare, dar nu ma mai pot inchide la blugi si nu vreau sa fortez inchizandu-i.

Altceva nu mi-as lua, dar o pereche de blugi de gravi mi-ar prinde bine, mai ales ca pe noi o sa ne prinda iarna cu burticutele mari si ne trebuie.

Astept sugestiile vostre.

Laly 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Sa stiti ca deja l-am intrebat pe radu "Maine la cat plecam?" de zici ca programez o calatorie la 1000km distanta! Raspunsul lui : "La 10!" . Pentru un drum de max o ora pana in cabinetul doctorului, la traficul de sambata ora 11 pe Ploiesti-Buc...Nu care cumva sa intarziem!!! Deci si el e la fel de nerabadator ca mine . Sper sa fie bine! Clau, drum bun si distractie placuta!

Laly, deci mai e cineva ca mine!!! Sa stii ca m-am temut ca mi-am inceput cu stangul cariera de mama...

Olga 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Laly la fel mi se intampla si mie, defapt cred ca fiecarei randunici, cu emotiile cu eco... nerabdatoare sa il vedem pe bebe, dar, pe de alta parte, cu frica unei vesti proasta.
e grea asteptarea, dar pt bebe fac orice... ca ni l-am dorit prea mult si de ceva timp...

Week-end placut la randunicile care pleaca si voie buna...
burticile

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Spunea cineva ca in Cocor e un magazin cu lucruri dragute de gravida. Eu as avea nevoie ceva tzoale business, ca asa ma cere la serviciu...Toti pantalonii ma strang la burta acum. Asa ca sunt si eu curioasa de magazine de haine!

Olga 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Buna ,dragelor! Tocmai ce m-am intors si eu de la Marea Intalnire! am avut niste emotii....mi-era frica sa nu-mi zica ca e ceva rau,ca nu s-a dezvoltat bine,ca inimioara nu-i bate cum trebuie...ganduri,stii voi!dar,TOTUL E F BINE! bebelulu meu e dezvoltat conform saptamanilor pe care le are,i-am auzit si inimioara,i-am vazut nasucul,gurita,manutele, piciorusele...E SUPERB!!!dar,dr meu mi-a zis ca e cam devreme sa stim cu exactitate ce este,putin dezamagita,dar f fericita ca totul este bine cu bebelul! am avut niste emotii..nu cred ca o sa-mi revin prea repede!am primit multe poze cu bebelul iar in 5 noiembrie am programare la morfo-fetala si acolo sigur o sa aflu ce e!sincer,cred ca e tot baietel...desi ne dorim mult fata,dar sunt aproape sigura ca nu o sa fie fata!sa dea DD sa fie totul bine in continuare....ma duc sa mananc ,ca de emotii, azi nu am putut manca mai nimic!pupic

SIMO 14+,mamica lui DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ce fruuuuuumos !!!! Felicitari, Simo!!! Si pofta mare!

Olga 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo27, felicitari pentru intalnirea cu bebica!
Dar de ce crezi ca este baietel?

CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput