Clarviziune!!???

Clarviziune!!??? | Autor: marinaa

Link direct la acest mesaj



Stie cineva sa-mi povesteasca despre clarviziune...adica a fost la o persoana care are asemenea ,sa-i zic "dar".
Am vazut si la TV diferite emisiuni unde persoane clarvazatoare simteau si spuneau diferite chestii despre locul unde a fost ultima data o persoana,ce s-a intamplat,cine la omorat,ce a facut in acea perioada si ce se mai poate intampla.
Credeti ca este escrocherie,vrajitorie sau .....???Se poate ca sa vada cineva in "aura" sau cum se numeste, ceva deosebit?
Niciodata pana acum nu m-am gandit ,ce sa zic sa si cred in asa ceva,dar viata m-a adus in aceasta situatie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Eu zic ca exista clarviziune, acum nu stiu ce sa zic de emisiunile alea, mie-mi par cam facaciuni, ca sa zic asa... poate ma insel.
Eu am trecut prin niste experiente care mi-au aratat ca ceva exista dincolo de lumea aparentelor. N-as vrea sa detaliez ca s-ar putea sa ma ia lumea de ciudata, si zau ca sunt cat se poate de normala (zic eu ).
Povesteste-ne mai multe.


Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Si eu cred ca sunt persoane care "vad" anumite secvente din viata cuiva!
Nu am avut experienta sa intalnesc astfel de persoana... mi-ar fi placut !
Eu insa am foarte multe momente cand mi se pare ca stiu locurile dinainte, persoanele sau am anumite flash-uri de imagine... nu stiu ce insemana si de unde vin, dar mereu ma intreb daca nu cumva am mai trait inca o data aceasta viata! Asa numitul DEJA VU! Hmmmm...

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

Eu zic ca exista clarviziune, acum nu stiu ce sa zic de emisiunile alea, mie-mi par cam facaciuni, ca sa zic asa... poate ma insel.
Eu am trecut prin niste experiente care mi-au aratat ca ceva exista dincolo de lumea aparentelor. N-as vrea sa detaliez ca s-ar putea sa ma ia lumea de ciudata, si zau ca sunt cat se poate de normala (zic eu ).
Povesteste-ne mai multe.


Elle_seb



Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

ce as vrea sa am si eu vreo 5 minute clarviziuni din astea sa inteleg anumite chestii.asa stau si ma intreb ca fraierul "oare de ce?".

espiritu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Cred ca discutia asta ar fi mai bine plasata la spirituale. Aici cred ca intra mai mult lume care respinge parapsihologicul.

Cred ca majoritatea celor care sustin asta sunt facaturi. Despre restul nu stiu ce sa zic, dar gandeste-te ca daca ar fi asa fenomenail s-ar supune unor studii amanuntite si s-ar dovedi ca au ceva in plus.

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

acum nu dati cu pietre.se poate ca anumite persoane sa se confrunte cu situatii care pot fi explicate de psihologi dar si de parapsihologi;de ce sa nu le ascultam experientele si sa le analizam la rece.
sunt multe situatii ciudate care raman nespuse din cauza scepticilor!
daca le aflam poate vom intelege anumite lucruri care ne sunt necunoscute,deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Din documentarele de pe 'Discovery','Reality Zone' sunt tentata sa cred ca exista persoane cu perceptii extrasenzoriale.Nu-s genul de om care sa creada doar in lucrurile care se vad/pipaie.

Mergi la inceput