Cateva sfaturi va rog....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Valentina,
am vorbit cu sotul meu despre acest trtament, dar nu-i prea place din cauza zincului, despre care zice ca-i metal greu ci ca in exces poate dauna. sotul tau a luat medicamente cu zinc sau a mancat diverse chestii care contin zinc? si daca da, ce anume si in ce cantitati?
pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

A luat 1 pastila de zinc pe zii timp de 3 luni.De alimente care contin zinc nu stiu,el oricum nu renunta usor la obiceiurile lui alimentare,asa ca ....
Oricum,acest tratament este prescris de dr.Vasile Popa de la Natura Medica la care am de gind sa ajung cit mai curind daca nu ramin

Te pup
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankita spune:

Valentina, cum gasim clinica Natura Medica, este in Bucuresti?
un nr. te telefon?

tratamentul de mai sus este dat dupa consultatzie? supa analize, spermograma? sau este valabil pentru orice barbat cu azoospermie daca aceasta nu este genetica?

Are altcineva alte contacte de clinici naturiste?


biankita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Valentina si sotul meu a tinut exact aceeasi cura acum 4 luni am incheiat-o si acum o luam de la capat inca 3 luni dupa care facem FIV.Poate economisim 600 euro...

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robert spune:

Salutare Cosmin,
Intamplator m-am uitat pe aici si am gasit mesajul postat de tine; eu am avut o perioada cand am avut valori scazute ale spermogramei (adica oligospermie) pe care am tratat-o cu brio descoperind cauza!!! Acum am iesit de sub incidenta diagnosticului de oligospermie si ma pot lauda chiar cu o mobilitate a inotatorilor de peste 75 % si forme normale peste 90%. Sper sa atingi si tu aceste valori cat de curand. Din tot ce ai scris tu aici, reise ca ai o azoospermie (lipsa spermatozoizilor) a carei cauza trebuie sa o descoperi imediat.
Am vazut ca ti-au iesit un numar fff mare de leucocite cam 100.000 /cm3, asta inseamna ca acolo unde sunt ele se duce o "lupta" cu o infectie produsa de un virus sau o bacterie, etc. Mai intai de toate trebuie sa consulti un urolog f bun si Slava Domnului ca in Timisoara aveti medici f buni pe ramura de urologie. Odata depistata cauza poti incepe un tratament care poate fi de lunga durata si care poate da rezultat imediat sau dimpotriva. Medicul va stabili daca cauza azoospermiei tale este una de natura bacteriana, infectioasa, sau mecanica (varicolcel, cauze endocrino, etc).Tot ce pot sa-ti spun este sa te inarmezi cu rabdare si sa ai incredere in medici care te vor ajuta. Despre tratamente....ele sunt destul de costisitoare indiferent ca sunt alopate (in care cred f mult), apicole, naturiste sau homeopate.
Eu am mai scris pe aici cate ceva despre afectiunile cu care ne putem confrunta noi barbatii in materie de infertilitate a cuplurilor noastre si consider ca si noi la randul nostru trebuie sa facem ceva in sensul asta. Daca vrei sa-mi scrii poti sa o faci la robertmih@hotmail.com
Numai bine,
Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ieri nu am mai reusit sa intru pe net asa ca va spun acum nr. de telefon:
021/4500525
021/4507328

Cred ca cel mai bine ar fii sa mergem sa vorbim cu dinsul,ca sa nu avem indoieli in cazul in care luam tratament naturist!Si ma gindesc ca nu toate avem chiar aceleasi probleme,poate unele din platele care le-a prescris Liviei nu sunt bune si pentru ceea ce avem noi.
Nu stiu unde este clinica,dar cind ne programam putem sa intrebam.Eu astept analiza sotului si atunci hotarasc daca continui pe cale naturista sau nu.


Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmin_muresan spune:

Asadar .... revin cu informatii !

Am fost la un dr. urolog aici in Timisoara, care m-a impresionat pur si simplu si mi-a dat multe-multe sperante. Este vorba despre dr. Radu Minciu de la Spitalul Judetean.
La inceput o sa tratam infectia asta pacatoasa cu amikacina si ciprofloxacin, dar in paralel fac un tratament cu Proviron. Dupa 4 luni o sa fac iar un set de analize si o sa vedem cum stam. Eu sper sa am ceva pe acolo .... . Oricum , multumesc lui Dumnezeu ca-mi tine moralul sus si ca mi-a dat o sotie asa de iubitoare care este langa mine si la bine si la greu.
Va tin la curent cu noutatile.
Pana atunci astept mesajele voastre.

Mergi la inceput