Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Love in the time of cholera - impresionant, o poveste de dragoste ce dainuie in timp. Frumos...

10.000 B.C. - un film frumos, direct, magic, relaxant, pentru toate virstele. Intotdeauna mi-au placut filmele cu legende, razboinici, profetii, eroi din vremuri de demult, iar filmul acesta are cite un pic din toate.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Good luck chuck- nota 4 - slab si vulgar, Jessica Alba mi s-a parut enervanta.
Juno - nota 10 - mi-a placut mult, e un film bine facut, un subiect nu prea senzational, dar atit de fermecator redat in filmul asta. Actrita din rolul principal, am impresia ca a si fost nominalizata la Oscar, nu sint sigura, e tare buna.
Butterfly on the wheel- nota 7 - sfirsitul e mai interesant.
Enchanted - haios, mie imi plac filmele Disney si desenele animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Premunition-cu Sandra Bullock :{{ interesant subiectul !

Alina

a fi om e lucru mare ...
[url="http://picasaweb.google.com/alina.oztaysi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:



The Great Debaters, un film de nota zece;

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:


La mine weekendul a fost unul marca Scarlett Johanson.
Am vazut "The other Boleyn Girl "( vedeti-l neaparat) si "Match Point"( asemenea, daca nu ati facut-o deja, fiindca e mai vechi putin).
In The other Boleyn girl gasiti drama ,dragoste si istorie romantata de la curtea Angliei...
Match Point iarasi mi-a placut mult de tot, se recomanda spre vedere si in cazul multora care scriu si/sau citesc la ''In unul sau in doi...''. Inca o dovada vie , daca mai era cazul, a egoismului masculin, impins la extreme...
...si a chinului prin care tr sa treaca ei saracii pana sa se hotarasca daca sa ramana cu amanta plina de nuri si atat ( Scarlett Johanson, desigur) sau cu nevasta insipida si comoda care le asigura insa un trai imbelsugat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Lust, Caution este ultimul film al lui Ang Lee.
Din 5 stele, i-as acorda 4. Si un sfert. Nu, si jumate dintr-un sfert :-) Filmul e bine facut, cadre frumoase, atmosfera, muzica bine aleasa, actori frumosi, ar fi avut potential pentru mai multa intensitate, cred ca asta ii lipseste, incarcatura psihologica. Personajele parca nu reusesc sa convinga puternica pasiune care s-a nascut, e mai mult deductie, exceptind scenele de sex. Apropo, scenele de sex sint de nota 10, ha ha, nu ma asteptam sa fiu atit impresionata, treaba e s-a priceput regizoru'. Si actorii. Si am citit ca in China au fost cenzurate.
A avut ocazia careva sa vada filmul, ori sa citeasca cartea dupa care a fost facut filmul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

10.000 B.C. nu mi-a placut deloc si nu l-as recomanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Reign over me (2007), vi-l recomand.

A reinceput votarea: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogozy spune:

am vazut bucket list e cam plikticos dar mere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Fool's Gold - aventuri, comedie, cu Kate Hudson si Matthew McConaughey. Film comercial, dar cand ai chef de o combinatie aventuri-comedie, merge.

Adriana 24+

Mergi la inceput