Cafea cu aroma de femei-3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by maru

Finalul? eclampsie, coma, nastere la 7 luni, copil 1400 grame

Doamne'ajuta!





Ai patit asa ceva?


Sper ca nu am inteles eu bine.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

quote:
Originally posted by maru

Ina, ai grija de pui, el sa fie pe primul loc, gandeste pozitiv
daca ai vreo data ganduri nazdravane intreaba-ma pe mine ce grozava m-am simtit cand in sarcina cu probleme mi-am dat gradul 2 si examenele la anul 4 de facultate de drept. Finalul? eclampsie, coma, nastere la 7 luni, copil 1400 grame
Doamne'ajuta!




ce?
Aida - mama de pisica mica.


nov2006


Probabil cu ceea ce ai scris si ce s-a intimplat cu bb dupa?

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.sept.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

quote:
Originally posted by maru

Finalul? eclampsie, coma, nastere la 7 luni, copil 1400 grame

Doamne'ajuta!





Ai patit asa ceva?


Sper ca nu am inteles eu bine.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006



da

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

revin sa adaug:
pune si frica ani de zile ca va avea probleme de sanatate, neurologice, motorii, functionale, nu s-au materializat dar ceva sechele tot sunt, mici ciudatenii
cand vezi ca toti ceilalti prematuri au ramas cu sechele: unii merg greu, altii au intarzieri mintale...

lupta-te ani de zile cu greutatea, acu in schimb e mai inalt decat cei de varsta lui

un alt rezultat neprevazut a fost si frica de a avea un al doiea copil, ceea ce face ca primul sa fie oarecum dezavantajat de lipsa unul partener de joaca


Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Doamne maru , imi pare rau!
Nu am stiut.
Esti tare draga mea.
Daca primul a avut o problema nu inseamna ca al doilea va avea probleme. Caz asemanator cu fina mea care tremura de frica sa faca al 2-lea copil si a iesit in final o splendoare care le-a mangaiat sufletele.

MARU

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

multumesc aida!
andrei e bine, nu are probleme, are mici ciudatenii, nu sunt incadrabile nici la ticuri, e un copil tare dulce, istet, dar are multe frici, nu are incredere prea multa in el, nu prea e motivat

am zis ca la a doua sarcina am sa stau cu fundul in pat, pun muzica pe burta si ochii in tv, si nu ma misc de acolo deloc

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ce nu v-am spus e ca eclampsia am facut-=o la 3 noaptea iar daca hasbandul nu statea cu ochii pe mine ca pe butelie, muream amandoi, si eu si copilul
asa ca ma gandesc de doua ori cand il critic pe sot, pentru ca mi-a dovedit ca poate sa aiba grija de mine si ca ma iubeste

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

fetelor, ce telenovela ruleaza de nu sunteti nici una la cafenea?


Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Eu ma uitam la Bethowen la antena 1.

Azi am fost la masaj anticelulitic si impachetare 50 de min.Am transpirat de mi-au iesit ochii dar ma bucur ca am fost.Sotul meu m-a trimis ca sa mai ies si eu din casa si sa am o activitate,sa ma relaxez putin si sa mai ies din rutina zilnica.Vreau sa imi fac abonament mi se par excelenti,au pachete rezonabile.



"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

super, am o celulita de zile mari, nu o lasa sa scape de sub control
mult mers pe bicicleta

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput