Mamici de Martie-Aprilie 2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

chiar! s-au facut nucile? trag o fuga mai tarziu pe la mama sa scutur nucul...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Aha, mersi frumos, va anunt saptamana viitoare cum procedeaza doctorul la care ma duc.

ieri pentru prima data, mi-a fost atat de foame cand am ajuns acasa, imi tremurau mainile de foame. Eu nu prea pot sa mananc la serviciu, nu stiu cum o sa rezolv asta... asa din fuga cand mai plec din birou, imi iau cate ceva pe drum, dar la doi nu se stie cat ajunge!
Pupici randunici

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

intrebare: mi-am activat de 2 ori contul de album si tot nu merge. cum fac?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Kya, multumesc pentru aprecierea burticii!

Midasnu, si eu tot cam asa procedez, merg la clinica la doctorita mea ginecolog , dar ecografiile tot ea mi le face caci are si competenta in eco, ceea ce e super caci merg doar la ea.

Fetele care au abonamente medicale, ce bine de voi, este super! Mi-ar fi placut si mine...

Eu tocmai ce-am bagat la burtica o fasole cu ciolan si-acum as vrea sa dorm bineinteles. Apropo, doctorita de familie mi-a zis de dimineata ca ar trebui sa beau o cafeluta mica pe zi pentru ca am tensiunea mica, dar eu nu pot inca sa beau cafea, tot nu mi-e pofta de ea. Doamne si cat de multa beam inainte de sarcina, pur si simplu nu-mi vine sa cred ca nu-mi mai place nici chiar acum in trimestrul 2. SI-atunci mi-a spus ca o pot inlocui cu cacao cu lapte. Din asta pot sa beau oarecum...



CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Eu ma duc direct la cabinetul doctoriteti mele ginecolog, unde are si ecograf si mai are si alta aparatura, si mi-a facut ecografie(si abdominala si transvaginala) de cate ori am fost pana acum la control si anume de 3 ori, pt analizele la sange, urina, rh mi-a dat trimitere sa le fac, iar acum pt triplul test pe care trebuie sa il fac pe 24 m-a trimis la o anumita clinica unde il face si ma costa 85 de lei si rezultatul o sa il am in 10 zile, iar consultatiile la cabinet cu tot cu eco ma costa de fiecare data 70 de lei, dar sunt foarte multumita de felul in care se poarta cu mine

12+
eco 6 sapt eco 7 sapt eco 12 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Raspund repede: gratuite pentru gravide mai sunt si testarile pentru HIV-ul si RBW. N-am !

Me back to work!

Olga 13s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Aooooooleuuuu mama, deja imi ploua in gura de la nucile voastre verzi!!!!! Si mie imi plac la nebunie, desi le gasesc foarte rar. Si nah, acum de unde scot eu nuci verzi???

Elena eu ma duc la cabinetul dr meu la ecograf. Cel de la spital nu este atat de performant si nici macar nu scoate poze... De aia nu am poza cu ghemotoaca de la ultima eco Pana si dr. a spus ca dadea foarte bine in poza...

Si ca sa va mai povestesc ceva de poftele mele: ultima este pizza cu otet! Turnat in farfurie ca sa se umezeasca blatul... Yummy! Nimeni nu ma crede ca este foarte bun...


A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut, mamici.
Se pare ca daca voi posta un mesaj pe subiect, va fi ok :). Aveti o viteeeezaaaa!
Eu sunt ok, mi-am facut niste analize uzuale (printre care si Torch-ul) care au iesit bine, mai putin acidul uric, este destul de ridicata valoarea, dar am repetat azi si vad maine ce si cum... Primele analize erau de la ginecolog (cele pentru care am obtinut azi rezultatele), cele pe care le-am facut azi erau de la medicul de familie. La primele nu am platit nimic (ar fi costat 340 ron) ca avem contract cu un laborator, de la serviciu, la astea de azi doar 52 ron pentru Listeria. Sper sa iasa bine acidul uric, inainte de primele mancasem niste ficatei si probabil ca de-aia (cu o zi inainte...).
In rest mi-e somn la greu, greturi ioc, doar ceva arsuri la stomac, sanii nu ma dor decat foaaarte putin. Am o pofta de mancare ingrozitoare si chiar imi pare rau de asta...
Am citit aproape toate mesajele voastre, am vazut si poze... la mine inca nu se cunoaste nimic (deh, eram plinuta dinainte!), abia astept sa imi vad gagalicea peste o saptamana si un pic.
Sanatate si numai vesti bune sa dati!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ce ma bucur pt randunicile cu abonament... asa e in Buc, dar aici in oraselul asta al meu nu gasesti asa ceva... ideeea e ca stiam ca laboratorul asta are contract cu CAS ca asa mi-a zis si dok de familie. Dar cine stie, sa se fi terminat plafonul asa repede? doar ce a inceput septembrie...

in alta ordine de idei, la mine dok de fam are si eco si pana acum l-am facut la ea. Problema e ca inca nu m-am hotarat cu cine si unde o sa nasc si deci cu gineco stau mai prost.

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Randunici,

de somnul meu s-a ales praful...exact cand ma indreptam spre pat aud un cor barbatesc pe hol si harsait de scule...Eram usor nedumerita: sper sa nu se apuce acum de spart pereti mesterii astia...In ciuda mea, baetii, timp de o ora, au zdranganit, au bocanit, au dat gauri cu bormasina...mai dormi de poti! Frumos e ca tot concertul asta l-am simtit pe creier si in burta!!! Deci bebe se agita daca e ygomot infernal...

Cine mai resimte zgomotul in burta??? De ieri am sesizat ca la zgomote puternice, burta imi vibreaza...Cine mai are sensibilitati de astea?
Si la prima sarcina, imi vibra burta la excesul de decibeli!
Deci pot sa zic ca la mine bebe nu se misca (ca avem doar 10 saptamani), DAR se agita!


cory3maz

Mergi la inceput