Timisoara, Impreuna! ( 52 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:




Danaaaaaaaa vreau si eu placintaaaaaaa.......... daca eram gravida ma urcam acum in si treceam peste toate semafoarele pe rosu si eram tzup-tzup la usa ta.
Piiii ca nu e mama acasa ca acum plecam sa imi faca praji cu mere,e preferata mea + cea cu branza dulce fara stafide.
Si tu dai asa ceva pe post cand don'soarele noastre papa de la scrumiera???
Eu pot sa vin si sa pap ca sunt sclembar dar cele care sunt la cura saliveaza de numa .........cred ca trebuie sa te feresti cateva zile de ele

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Salutare, salutare...

Bey...da harnice ati mai fost...
Trebuia sa mai scrieti inca vreo 14 postari la capitolul vechi, sa terminam pagina 20.
Eu v-am deschis cap nou, ca stiam cat de tarziu ajung si sa nu ramaneti fara...
Acum no fi bai...

Na, fetelor, ma bucur ca v-au placut ghemurile,imbarligaturile si bobii mei stilizati...
Aaaa....cocul ala imbarligat e facut pe schelet de sarma, asta ca sa si intelegeti ceva...
Na, azi a fost super, demonstratii de tunsori, asa ca raportez noile trenduri pentru toamna iarna 2007, respectiv primavara 2008.
Bob, bobi de mi-au iesit pe nas...e o isterie totala in oras, 90% din cliente cer bob, ma surprinde ca si din par lung, chiar foarte lung, doresc acest nou look.
Acum, sa intelegeti ca bob nu inseamna numai clasica tunsoare frantuzeasca, ci de aici, de la aceasta baza, se fac tunsori in forma unui bob de orez sau de picatura de apa...intelegeti ceva?
Adica se poate tunde si pe mediu, chiar si lung, dar aceasta denumire vine de la felul cum taiem cu foarfeca parul, adica taietura se numeste bob.
Culori pentru toamna asta:
Blond cu mese roz, blond cu mese verzi, albastre, si violet.
Astea pentru cele care au tupeu...
Apoi, toate nuantele de castaniu, maro, saten, dar cat mai naturale, adica sa nu stie nimeni ca esti vopsita.
Urmeaza in top visiniu, mov, lila, violet, albastru, negru dar numai negru albastrui.
Si mai ceva interesant, revin in mare forta, buclele, dar mari, definite si conturate, adica musai pe bigudiuri mari de volum.
Revin bastile cu mot, avea mami una de cand era fata, mie una imi par oribile, da in fine...

Am in posesie inca o Diploma, poate cea mai importanta pentru mine,
Aici

Si noutati de azi pentru cine vrea sa vada noile tendinte, Aici

Azi e ziua bunicii mele, asa ca Buni draga si scumpa, iti doresc din toata inima, multi...multi ani, 100 daca se poate, alaturi de noi!
Sa fii sanatoasa, atat cat se poate...

Danitin, si mie imi place toamna, ti-am mai zis, in primul rand ca au trecut caniculele lu peste si pot sa respir si eu normal...dar nu-mi place cand ploua, recunosc.

Ana, mami, stiu ca nu-ti place toamna, ploia, ca te indispune, am multi prieteni care simt la fel ca tine, dar, lasa, aici cu noi, dimineata la cafea, mai incalzim atmosfera...nu?
Hai pupici pentru tine!

Katik, mami, nu aveam super glue, dar daca nu statea cum vroiam, zau ca eram in stare sa-l lipesc si cu asa ceva, numai sa iasa...era facut pe schelet de sarma...
Vizionat pozele, super faine, da acuma zau...ce zmeu mai vrei sa slabesti? arati foarte bine... si ai doi copii, sa nu uit acest amanunt...

Laurelu, mami, e inbarligata rau coafura asta, nu?
Merci mami, de felicitari...tu cand mai dai pe la stilist?
Asta asa, ca mi-am adus aminte...

Deci, vad ca cereti intalneala...asa ca, dat fiind faptul ca tot tre sa dau de baut, in 13 implinesc o frumoasa varsta, asa ca daca vreti,
in 14 septembrie, vineri, ora 18, ne vedem la Mall, la Mezzo,
fac cinste ...
Cine vrea sa vina sa ma traga de urechi, tipati tare, ca tre sa stabilesc bugetu...




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Eeeee pai daca e moka la intalnire..... Glumeam Ciufuleasca sper ca sti.
Si apropo de stilist,daca imi desfac coama cred ca am sa arat ca o mumie. Asa de nashpa imi sta pleata.
Dar de ziua lui Maya pe 19 promit ca ma aranjez,ma fac gigea
Si inca ceva,cred ca o sa vreau freza TENDINTE NOI 1

Buni de Doris sa fiti sanatoasa si sa aveti multi,multi ani de acum incolo!!!

Sunt de acord cu intalneala eu vin.
Gata merg sa culc plodul asta neastamparat,asa de tare ma zgariat acum ca nu o las si pe ea sa tasteze de am crezut ca-i dau vreo doua.
Daca a stat toata ziulica numai in casa mi-au mai iesit 200 de fire de par alb.
Hai noapce buna la gagice.

PS.
Piiii Dana cum ma culc eu cu pofta-n gat am sa visez la noapte numa placinti cu mere si aroma de scortisoara












http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna dimineata!!
Gata este pt toata lumea,la ibric,galeata,butoi ca azi noapte nu am dormit mai nimic asa ca am facut sa fie pt toata ziua.

Sunt varza,zombi si timpul asta ma omoara
Fetilii beti merg si eu sa beau una si sa trag o asa ca sa ma afum de dimineata.
Incerc sa recoltez pishi de la bubulina cu un plastic special da numa acolo nu vrea sa intre
Revin

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

no pai neatza buna si de la noi!
bey laura, da' matinala esti matale!. da' asa fain e ca-i gata cafeaua!
si eu va trebui sa ma ocup de recoltare de pishi ca trebuie sa-i fac o urocultura la fata, cred ca a facut ceva infectie urinara., da' nu ma duc la bioclinica.
mai fetele, iara vorbiti aici de placinte, sunci, brinzeturi.off-off, mai-mai (ca tot au inceput aseara circotasii dupa vacanta).da' am si io o intrebare de baraj: io ieri am baut un pahar de bere. trebuia si aia s-o beau din scrumelnitza?!!!!
cu intilnirea vreau si io, fac pe in patru si vin si io!!!!
doris, multam de complimente dar pozele alea erau de la departare, ca altfel ai fi vazut tu despre ce vorbesc eu.deci, ramine faza cu scrumiera
danitin, cum iesi placinta aia? cum a fost seara cu gostii?
oare o fi bine de cumparat polen de la tarani din piata. am vazut din astia care vindeau tot felul de chestii facute de albine.
ana, cum esti azi? tot tuflita? hai ca aici e vorba de placinte, poate asa iti trece.uite ca nu mai ploua, poate numa' un pik.
anda, hai mai sari cu ceva reteta faina, poate ii fac si pe ai mei sa manince ceva omenesc..
mariaa, ce mai faci? cu lucrul?
gabi, io stiu ca acum esti acasa, in romania, adika, asa ca te asteptam un pik aici
va pup, trebuie sa fug ca un vecin tocmai face gauri in pereti si s-au trezit copiii


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Beeyy Katik cum fras reuseai tu sa recoltezi pishi la ta cand era de varsta lui Maya,ca eu nu reusesc nicicum cu plasticurile alea???
Acum gata nu mai pot sa duc azi ca am tinut fata nemancata de la 7.30 pana acu la 8.50 cand i-am dat laptic ca urla de foame.
De aia am facut eu cafa asa de dimi.
Sora-mea a stricat 5 chestii dinalea de urina si pana la urma a pus-o pe nepotica sa faca in olitza si acolo o facut fata.
Inainte sa ii dau lapticul iar am auzit-o pe Maya ca horcanea pe nas,oofff ca nu mai trece odata chestia asta cu nasul si numa ce am terminat o tura de antibiotic si inca 3 feluri de siroape
Azi ma pun sa fac fasolica boabe cumparate de la unguri,sper sa fie dinaia care fierbe repede,are bobul vanat si e mare.
Cred ca o sa iasa tare faina
Intru olecutza mai tarziu sa vad ce mai facura-ti.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Laura merci de cafa...
Hai sa-ti spun, din experienta mea cu pungile de pishu...
Las-o balta...
Reteta de la Muscoi si nu a dat gres niciodata...
Dimineata cand se trezeste Maya, o iei frumos, o dezbraci numai de la talie in jos, o pui in vana mare, dai drumul la dus, apa sa fie un pic mai rece, decat la baita si o stropesti cu dusul pe picioruse, va face instant pishu.
Sa ai pregatita sticluta de recoltare, primul jet il lasi afara, si apoi te descurci.
Ideea este ca ii va fi un pic frig, dar toata chestia dureaza 2 minute, de la frig va face imediat pishu.

Katik, neata...
Pai cum a facut printesa infectie urinara? a avut febra?
Sa ai grija de ea, ca e nasoala asta, o singura data in 5 ani am stat cu ea internata, o zi doar, pentru chestia asta.
Cat despre poze, lasa tu, ca si de aproape daca te poza, tot era ok, iti spun eu...

Ana, hai la cafea, sa te binedispunem, sa nu mai fii meteodependenta...

Am fost aseara la Mall, sa vad noul supermarket, s-a deschis jos in Mall...merge, ce sa zic...
Na, deci Laura si Katik vin la intalneala...ok, astept si pe celelalte sa spuna prezent...tare m-as bucura...
Danitin, bagi un medical? ca sa poti veni si tu?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Heeeellllaaaauuuu fetele,vreti sa va binedispun de dimineata???

Ia aruncati un ochisor aici:
http://video.woow.ro/bebelusul-care-rade-video698.html

Si inca unul aici:
http://video.woow.ro/mai-comic-nu-se-poate-video587.html

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Offf, iar am mult de lucru asa ca scurtut dau bun dimineata si...


Polenul l/am luat de la Enigma, nu din piata, parca am ami multa incredere...


Ce supermarket nou la Mall???? Cu ce????

Vineri faceam planuri de o iesire la casuta dar cu vremea asta cred ca punem pofta in cui asa ca treceti-ma pe lista

Placinta cu mere a iesit suuuuuper si se face extrem de usor. In 10 min era gata de bagat in cuptor unde a stat 30 min

Seara cu musafiri a fost faina, numa ca am stat pana tarziu si acu dorm pe mine....

Mamica de spiridus

Spiridusul in al treilea an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Neatza motzatelor.

io-s plina de probleme de dimineata, da le-am cam rezolvat. prinde bine cafeaua.

katik, bine ca ti-o trecut tie criza. cu infectia urinara nu-i de glumit, aveti grija de voi. m-ai omorat cu poze de costinesti pe vremea asta. mai ales tu calare pe colac...e nebunie. stai pe-aproape ca vin cu reteta.

anoooo, calma draga. ce-ai? tu nu vezi ce misto e toamna? cum drak nu-ti place? ia invatza de la danitin. nu vezi ce frumos ne prezinta anotimpu'? ia hai baga o placinta la cuptor sa vezi ce te-nveselesti.

gonghy draga, cre ca de la mine ti se trage cu alunele . ca prea mi-ai facut pofta. apropos de anlize vezi daca cumva lipsa poftei de mincare nu vine de la lamblii. la edi asta-i primu' semn.

daniii da-ne si noua reteta de placinta. da' fa rezumatu scurt si sa fie buna .


dorisake La Multi Ani pentru buni. sa va traisca si sa fie sanatoasa. hai cu intalneala aia. vin si io .

ma duc sa bag o acritura de gref si vin cu reteta zilei .


anda & iedutz

Mergi la inceput