Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

jasmin, noapte buna si somnic pufos!!!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

jasmin012,gata te-am trecut pe lista,suntem deja 6...,super...misto!! bb_yasmi stai linistita ,papa tu ce iti cere ,pofta buna sa va cada bine!!
jasmin012,sotul a facut deja un concurs cu greutatea copilului la nastere,problema e ca majoritatea spun ca va fi peste 4kg..,si eu imi doresc sa fie maricica,dar sa nu ma depaseasca pe mine,adica 4.5kg.cand am fost bebe!! oricum va fi prin cezariana asa ca nu imi fac probleme!!

30+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

noapte buna..!!! pe maine!!jasmin012

30+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

erika de ce faci cezariana?? asa vrei tu??

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

asa mi-a sugerat de prima data dct. ca cica port sarcina jos,ca e maricel..,ca nu mai stiu ce..,in fine cat eram eu de hotarata sa nasc natural ,acum sunt si mai hotarata sa nasc cu cezariana,prefer sa stau dupa linistita pe ,ca sora mea sa rupt zdravan..,plus ca am asistat deja la o cezariana si stiu ce ma asteapta,iar eu ma refac de obicei destul de repede..,acum sper sa fie asa si la cezariana!!

30+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

sunt avantaje si dezavantaje pe orice cale ai lua-o,important e sa fi tu impacata cu alegerea luata!!

30+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Am revenit si noi acasa :)
Inca o data, multumesc pentru ajutorul referitor la angajarea altei persoane in locul meu
RGE, eu m-am apucat si am spalat toate hainutele primite si care nu erau noi, mai am de spalat cele noi, vreau sa calc si sa le pun frumos pe marimi, cam asta e planul pe saptamina asta :)
De bagajul pentru spital inca nu m-am apucat efectiv, azi am cumparat tampoane, si o camasuta de alaptat, si cam atit am deocamdata :) Mai vreau sa imi cumpar pijamale dar am o problema ca nu imi dau seama ce marime sa cumpar, cit o sa scada burtica dupa nastere si cit mai creste de acum incolo...?
Daca iau acum si ma trezesc ca dupa nastere nu incap pe mine sau pica de pe mine...? Ce dileme importante am ... :)
Erika, e super leaganul, si mie imi plac la nebunie si initial am vrut musai sa am asa ceva insa acum stau in cumpana, pentru ca din cite am inteles mai mult de 4 - 5 luni nu poti sa il tii pe bebe acolo pentru ca creste deja ... la noi ar fi f bun asa ceva in dormitor ca nu avem spatiu, insa sa dau pe el vreo 10 mil. si apoi pe pat si mai mult mi se pare cam mult din pacate :(


------------------------
Flory 30+ Joshua Raphael
AMR 10 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

acum verific-am cate fetite vor fi joi si cati baietei,am iesit la egalitate
fetite -Angelina,Alesia,Kara
baietei-Rares,Luca,Daniel,super!!
Asteptam si alte fetite si baietei!!

30+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

Am revenit si noi acasa :)
Inca o data, multumesc pentru ajutorul referitor la angajarea altei persoane in locul meu
RGE, eu m-am apucat si am spalat toate hainutele primite si care nu erau noi, mai am de spalat cele noi, vreau sa calc si sa le pun frumos pe marimi, cam asta e planul pe saptamina asta :)
De bagajul pentru spital inca nu m-am apucat efectiv, azi am cumparat tampoane, si o camasuta de alaptat, si cam atit am deocamdata :) Mai vreau sa imi cumpar pijamale dar am o problema ca nu imi dau seama ce marime sa cumpar, cit o sa scada burtica dupa nastere si cit mai creste de acum incolo...?
Daca iau acum si ma trezesc ca dupa nastere nu incap pe mine sau pica de pe mine...? Ce dileme importante am ... :)
Erika, e super leaganul, si mie imi plac la nebunie si initial am vrut musai sa am asa ceva insa acum stau in cumpana, pentru ca din cite am inteles mai mult de 4 - 5 luni nu poti sa il tii pe bebe acolo pentru ca creste deja ... la noi ar fi f bun asa ceva in dormitor ca nu avem spatiu, insa sa dau pe el vreo 10 mil. si apoi pe pat si mai mult mi se pare cam mult din pacate :(


------------------------
Flory 30+ Joshua Raphael
AMR 10 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk



flory asta e si planul meu pe sapt asta!! dar oare nu o fi prea devreme?? ma gandesc ca p[oate o fi mai bine sa le spalam si calcam mai prin apropiere. oricum acuma m-am hotarat si am apuc si eu sa le pun in dulap (jumate sunt spalate si calcate deja de mami meu)

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

pufulet74,ai dreptate ,la asta m-am gandit si eu..,ca e c-am piperat pretul..,dar la noi e un pic c-am complicat ptr inceput,ca vom fi intre Bucuresti si Medias,iar la Bucuresti nu am sa cumpar patut,nu ma cum sa cumparam in doua locuri..,asa ca ne vine mai usor si ptr transportat acel cosulet,iar dupa ce nu va mai incapea in el,ilvindem la altcineva cu reducere !!

30+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput