Mamici de septembrie - octombrie 2007 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

pai Annisia o fi in petreceri, vizite, plimbari...cine stie...
sau te pomenesti ca naste da' n-are credit pe cartela sa ne dea de veste

io ma duc sa bag ceva pe sub mustati si revin

Tomitza 38+ Natalia Ioana


Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Adica bebe face icter daca mami si tati au grupe de sange diferite?Sau mami si bebe?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Felicitari noilor mamici!Nu deschide nimeni subiectul "copilasi de septembrie-octombrie"? Irina, mami de bb Ilinca(26 aprilie '04) si debb Teodora(26 august 2007)
am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by irina.c.

Felicitari noilor mamici!

Nu deschide nimeni subiectul "copilasi de septembrie-octombrie"?




La scutece zici? Pai asa de repede? Stai soro sa nastem si noi.. si plecam toate odata

34+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Alehiam, rusine sa-mi fie dar nu stiu sa activez PM-ul ca tare as mai plange cu cineva din cauza situatiei........ DPN-ul meu incepe miercuri si tine pana pe 16, acum ma rog deja sa nasc dupa 10 septembrie.
Sabina, esti o draguta ca de obicei. Cred ca as fii in stare daca ajung pe la Municipal sa il caut pe Badiu si sa ii spun ca le cunosc pe Sabina si Roxana. Cum ar fii?????

Si mai am o problema...........nu stiu sa intru pe listutza cu numere de telefon.
DECIcu experienta, rabdare si nervii tari sa ma ajute si pe mine sa rezolv aceste probleme.

Madalina 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Gema:

Activare Pm: Meniu(stanga sus) -> Mesaje private -> Optiuni -> activeaza mesaje private -> trimite modificarile.

Dupa ce-ti acivezi PM-ul iti trimit si cum sa accesezi lista de telefoane

34+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Am revenit si eu dupa ce am mai facut o tura prin oras, am mai cumoarat o salopetica cu picior si una pentru vreme calduroasa. Mi-am luat protectii de silicon pentru sani de la Avent...350.000 lei...am innebunit, nu-mi imaginam ca sunt atat de scumpe.
M-am vopsit, m-am tuns putin ca sa nu se sperie BB de mine, am participat la o sedinta foto cu burta din dotare si acum va scriu ultimele randuri inainte de eventuala nastere. Sper sa nu ma intorc maine de la Bucuresti cu coada intre picioare si cu BB tot in burtica.
carpatina, nu-mi face inducere. L-am intrebat pe doctor, vrand sa evit asta si mi-a spus ca in nici un caz nu-mi face dar asa zice el, ca nasc maine (natural, cu epidurala). Doamne ajuta sa fie asa.
Cecilia L, cum sa ma supar? Chiar ma bucur ca sunt pe listuta de maine si crede-ma pe cuvant ca si eu as vrea sa nu-ti fac surprize
Picaflor, felicitari pentru BB Matteo, sa creasca mare, sanatos si mancacios.
Adhnana, multumesc pentru galerie, daca mergi maine la intalnirea FIV-oaselor, pupa-le te rog pe toate din partea mea.
Sim, te simte bb Stefan ca vrei sa-i dai sa pape...chiar, ce faza haioasa cu cursul sanilor... Daca sunt foarte deranjante ranile, ia-ti mameloane de silicon, am inteles ca ajuta si sunt destul de mici, bb tot pielea ta o simte.
Vis a vis de masina, esti tare dragutza dar cred ca m-as descurca singura...numai ca mi-e teama sa nu adorm la volan plecand asa devreme. Noroc ca ma duce sotul meu...
Tomitza, zilele trecute ii explicam mamei ca unele fete, ca sa grabeasca nasterea, mai din cand in cand. Mama ma intreaba..."Da' cum or putea, cu burta asa de mare". I-am raspuns cu nonsalantza: Pe la spate, mama. Evident ca a schimbat subiectul... Mai ai variante? ca de....sa o tin pe mama la curent cu ce face noua generatie.
carpatina, Tomitza, multumesc de majorete...sper sa fie cu folos.

Pupici tuturor si sper sa transmit vesti bune maine.

Andreea 40+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Vai ,Aniast

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andreea...Mor de ras cu mama ta

iti tin pumnii pe maine!! sa fie exact asa cum iti doresti, si eu l-as cam lua la misto pe domnu doctor cu problemele lui cu tot
sincer, te inteleg ca te-ai iritat.

mai,asta cu cursul de sani....pai eu numai daca ma gandeam la bebelina si imi curgeau, cand eram la facultate de exemplu (eu am mers la facultate de cum a avut Sofia 2 luni, si aveam ditai balcoanele,Pamela, vorba Roxanei)

Irinuc, ne mutam la scutece dupa ce naste ultima graviduta din gasca.Asa vine regula. Ce-ti mai face galusca? tot asa cuminte? [emoticon verde de invidie ]



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by aniast72
carpatina, nu-mi face inducere. L-am intrebat pe doctor, vrand sa evit asta si mi-a spus ca in nici un caz nu-mi face dar asa zice el, ca nasc maine (natural, cu epidurala). Doamne ajuta sa fie asa.


Maiiii.. cred ca si Mama Omida (aia adevarata) ar fi invidioasa pe doctorul tau! Doamne ajuta!

35+ cu Ioana

Mergi la inceput