Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna mamici!


Ne mai tineti minte?.. am revenit si noi din al doilea concediu..am mai fost la mare cateva zile..unde ne-am bucurat din plin de apa .
Acum m-am reaintors la servici pentru inca o luna zic eu..daca lucrurile merg bine..si ne pregatim sa reancepem gradinita..trecem grupa mijlocie.
Sarcina merge bine ..facem in continuare gravibinon si ne rugam la
D-zeu sa ajungem cat mai aproape de cele 40 de saptamani. Pana acum am luat 12 kg..am exact cat aveam la sarcina anterioara..in ziua in care m-am internat pentru nastere...
Inca nu ne-am hotarat la nume ..voua care va place mai mult.. Adelina sau Ingrid?

Mai citesc din urma si mai revin!





Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gianina, cum sa nu te mai tinem minte??? bine ai revenit din concediu!!!
fetele eu am terminat papa, ma pun sa pap si apoi o luam din loc!!
ne auzim ami tarziu!
pupici multi

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 30+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Plec acasa! Gata cu lucrul pe ziua de azi. Dupa ce trag un somnic si un papic poate mai intru sa vad ce faceti .
Pupilici pe burtici!

Laura 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Gianina....mie Adelina imi place mult!

27+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Cu scuze pentru intarziere urez si eu sarbatoritelor noastre din luna august...sa fiti sanatoase, fericite si sa aveti parte de nasteri usoare.
Lavinia, ce sperietura ai tras cu micuta Iasmina...bine ca s-a terminat totul cu bine!
Anacami, l-am vazut pe Sebi ca merge cu rolele...felicitari! trebuie sa ii luam si noi lui Simo..isi doreste f. mult..poti sa imi spui de unde le-ai cumparat?
Jasmin, multumim..eu o sa incerc sa beau lapte cu apa.. cu arsurile chiar am o problema..sunt cumplite.
Dany26..multumesc frumos!



Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

In legatura cu intalneala deoarece maine e Sf.Alexandru si toate terasele sunt pline si probabil multe cu sarbatoriti, ce ziceti sa ne vedem vineri dupa-amiaza intr-un parc, in Herastrau ca sa fie mai la mijloc? La Quatro Stagionni e chiar langa metrou? Sau La Tratorria (in zona teraselor din satul francez)?
Ce propuneri aveti si voi? Facx listuta. Sau in alta zi?

Shery 30+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraD spune:

Bine v-am regasit dupa o absenta lunga ... in care marturisesc ca nici macar nu am citit forumul.
Am fost mai bine de 2 saptamani in Ro si cum nu aveam acces la net decat la internet cafe si in plus si o droaie de drumuri de facut, probleme de rezolvat si oameni de vizitat, pierdut contactul cu voi!
Acum insa se pare ca voi avea mult de citit in urma ... asa pe sarite ...
Am insa o intrebare la voi, iar in cazul in care v-ati mai confruntat si voi cu asa ceva pleeaaaseee ... lamuriti-ma si pe mine.
A doua zi dupa ce am ajuns in RO, e drept ca dupa un drum lung cu avionul si apoi cu masina am inceput sa nu pot dormi noaptea din cauza unor dureri crunte la maini ... ceva de genul durerilor reumatice, mai accentuate in palma si pana la cot, dar urcau chiar pana la umar. Ma trezeam din somn de cateva ori din cauza lor si a amortelii mainilor si nu puteam sa adorm inapoi decat dupa o ora doua ... a fost crunt, dar spre sfarsit parca s-au mai ameliorat. E drept ca a fost foarte cald, umblam mult (pe jos, cu masina etc.) in stanga si in dreapta, dar asa ceva nu am mai experimentat inainte. Exceptie amorteala mainilor pe care am mai avut-o oarecum si o mai am si acum ...
Nu am mers la doctor caci am vazut ca se mai potolesc oarecum si numai de doctori nu-mi ardea acasa ... si chiar nici nu stiam exact de ce natura or fi durerile ...
Asa ca daca mai e cineva cu ceva asemanator ... sunt curioasa cum a trecut peste!

V-am pe toate burticile cu fetite si baietei ...

Mara 29+ si ... Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Am ajuns si eu de la serviciu si astept sa se faca 5 sa plecam la dr ,dar am si eu o problema,azi nu am simtit fata deloc.A mai patit cineva asa ceva?
Sa nu simt nimic toata ziua?


anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Draga Anca,
Eu am patit acum vreo 3 zile, si nu l-am simtit pe piticutz de dupa-masa pina a doua zi pe la prinz.
M-am speriat de numa insa pe la prinz s-a trezit si a doua noapte nu am dormit, asa un party era la mine in burtica.
Nu stiu de ce, poate de la caldura sau cine stie...
Ca daca te iei dupa ce scrie in carti ar trebui sa il simti tot timpul, insa in practica am inteles ca nu e asa, citeodata misca mai mult si citeodata mai putin.
Eu ma gindeam ca de ce nu ar putea sa aiba si el saracu perioade in care e mai somnoros si doarme mai mult ...
Eu am inceput atunci sa imi ating burtica si sa fac cioc-cioc si dupa aceea s-a trezit asa incet incet ...


------------------------
Flory 29+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai am facut si cioc cioc si nimic inca,m-a speriat rau de tot si imi vine sa plang

anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput