Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Scuze ca scriu asa tarziu...va explic dupa ce de. Nu stiu daca a mai postat cineva despre Gabi, dar va spun acum repede.

Gabi a ajuns la spital si membranele erau fisurate. Au internat-o, la ora la care am primit sms (9.15) avea contractii neregulate. Se pare totusi ca micuta ar vrea sa vina pe lume...dar deocamdata asteapta. Gabi era cam necajita ca nu s-a intors dr ei.

Gabi, suntem alaturi de tine, nastere usoara si o BBlina sanatoasa si papacioasa!

Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Si eu, Tomasa cred ca luni aflu cand nasc, pentru ca va fi cezariana, pana la urma. O sa fie mai greu dupa, dar nu vreau sa risc altele. Mai avem putin, trec zilele, mai ales ca acum trebuie sa ne apucam de pregatiri.
Doamne, greu la bloc. Trebuie sa schimbam coloanele de la calorifere, si stau la etajul doi intre doi mosi tacaniti care nu se suporta unul pe celalalt. Asa ca a trebuit sa stau o data dupa cel de la etajul trei sa isi traga coloanele pana la mine si acum stau dupa asta de la etajul unu care nu vrea sa lucreze cu omul care ne lucreaza noua. Si eu stau cu tevile taiate in casa si astept sa se decida altii cand sa imi termin si eu nebuneala in casa. M-am saturat, cateodata imi vine sa ma mut si sa ii vand apartamentul unuia la fel de tacanit ca ei. Sa se descurce.
Carmen 34+ cu bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, cochetelor, noi azi am implinit 36 de saptamani. Aseara m-am culcat la 1:30 si azi dimineata m-am trezit inainte de 8. Ma simt obosita, dar sunt ok, totusi. Ma dor insa picioarele, mai ales calcaiele... Si nu prea am chef de multe. As dormiiii... Si la mine abia e 6pm. Ma duc sa ma asez pana vine sotul sa mergem acasa.

Vreau sa mananc si sa ma intind sa ma odihnesc.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Roxana, multumim pentru vesti ! Sa dea Domnul sa nasca usor Gabriela si bebica ei sa fie sanatoasa!

Carmen 34+ cu bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Gabriela, nastere usoara si refacere rapida!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Hai mirella 76 ca tu chiar ca nu mai ai mult,esti norocoasa din punctul asta de vedere,pe cand la mine va mai putea dura chiar si o luna. DNP e fixat pe 19 septembrie,deci cale lunga! Insa cabd vad fetele de 37 de saptamani ca nasc deja,imi vine sa plang de frica,si sa regret ca nu fac cezariana.Nu ma simt pregatita deloc! sper sa mai capat curaj
roxali ai dreptate si bine ar fi daca as reusi sa gandesc la fel ca tine,insa mereu mi-a fost frica de durere.asa sunt eu

Cristina 37+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Gabriela, nastere usoara.
Se pare ca la Gabriela a tinut faza cu luna plina.

Vad ca azi e cam liniste pe aici, ce faceti fetelor????????Anisia, Sabina???Chiar asa lipsiti la schimbul asta?

Roxana, cred ca baietii nostri nu vor sa iasa, le place acolo, pe mine simt eu ca ma prinde septembrie, de altfel si termenul max este 6-8 sept.Asta este, am asteptat atata mai trebuie sa am rabdare o saptamana, ma incurajez si eu singura.....





cecilia,38+ Cristian Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gabriela, ma gandesc la tine, iubita!
Nastere usoara si un travaliu cat mai scurt!
Curaj, o sa fie totul bine iar in curand o s ate intalnesti cu Sara!
Pupici.


Nana, 37+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Asaaa, acum vad ca ati primit vestile. Eu astept acum un raspuns de la ea sa vedem ce si cum. Daca reusesc sa vorbesc cu Gabi va anunt.

In rest eu sunt tot aici gravida, astept pe mama sa ma ajute cu Alex. Trebuie sa bag si un aspirator azi, ca am decis sa nu vina menajera azi, nu aveam chef de ea. Sotul meu a ajuns la Munchen, cred ca oarecum cu intarziere, am inteles ca a fost un zbor nasol. Sper sa nu fie probleme diseara cand se intoarce.

Ali, eu nu am vazut neam lichidul ala, dar oricum doar pipi nu parea sa fie. Bine ca a ajuns la spital. Mie imi e tare teama de lichidul asta, eu ajung tare greu la spital de aici.

Mirella, tu cum ai deja 40 sapt? Care era DPN? Daca iei dupa eco si eu sunt cam depasita si nu mai pot. Dupa UM am DPN duminica. Insa inteleg, nici eu nu mai suport si tare imi e teama de inducere. Trec prin aceeasi stare cu tine, am devenit irascibila. Asa eram si prima data.

Bun venit Cristina Florea!

Yaia, daca esti sigura ca nasc pe 3 septembrie bine si asa. Eu am DPN pe 2 sept si daca aplicam algoritmul de la Alex, cam asa ar fi. Numai ca pe 3 sept e posibil sa nasc indusa.

Bee, pai asta e baiatul lui mami, nu vezi? El nu se da desprins de mine in ciuda problemelor!

Cristina, cam asta este sfarsitul, somn greu, foiala in pat. Mai ai putina rabdare, eu ce sa mai zic? Nu imi mai e nici o frica, vreau doar sa nasc si sa nu fie probleme.

Tomasa, bine ca a plecat la medic, si eu ma bucur ca am fost de ajutor. E o experienta interesanta pentru fete, ca toata lumea tot intreaba de dopul ala si de lichid. Voi cum sunteti?

Carmenita, imi pare tare rau ca ai probleme. Este nervul din coloana nu? Mama are mereu probleme, se prinde un nerv in vertebra, muschiul se contracta pe o parte, si un sold pare mai ridicat. Nu stiu ce poti lua, antiinflamatoare nu cred ca ai voie, poate macar locale pentru masaj. Sa nu prind ca faci vreo treaba sau te agiti cu ceva. Si sa stii ca la casa sunt si mai multe batai de cap. Crede-ma, nu m-am stresat in cei 7 ani in care am stat singuri in apart la bloc, cat m-am stresat in 3 luni de stat la casa.

Cecilia, asta este, nastem si in septembrie. Doar ca eu vreau natural, fara inducere, si cu epidurala. Nu am deloc pretentii nuuuu? Yaia imi face previziuni de 3 sept, mama zice 1-2 sept, cam toti zic de septembrie si la mine. Nah belea, copiii astia ai mei au citit la carte ca se naste la DPN si nu se dau scosi de acolo. Seamana cu mama lor care e obsedata de planificare si stabilirea detaliilor, si mai ales de respectarea lor.










Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hop si noi. Ne-am intors ieri acasa, dar nu am avut cand sa intru pe aici. Acum l-am pus la somnic pe bebe si sper sa doarma ca sa am timp sa recuperez si eu cele 5 capitole.
Aseara am avut parte de episodul colici nr.2, asa ca am adormit abia pe la 1 noaptea. Partea buna este ca dimineata bb nu s-a trezit decat pe la 9 .
Dupa ce o sa citesc din urma, o sa revin si cu povestea.
Luy, imi pare rau ca nu am apucat sa ne vedem inainte sa pleci, dar cu siguranta o sa ne vedem cu bebici cu tot in parc. Multa sanatatea ochioasei tale si sper sa fie cat mai necolicoasa .

Sim 38+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput