Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu experimentez asa: burtica lasata de simt ca se rupe in orice moment, bub care parca e la trambulina, in sensul ca face numai rostogoliri si-mi muta burta, iar daca ma asez in pat intinsa pe o parte, ma doare si burtica si ma doare si spatele f tare.
CAnd stau in fund face tumbe si ma ia cu niste bufeuri de n-ai vazut, parca as avea si o senzatie de greata si de lesinatura. Nasol tare, dar incerc sa rezist.


Nana, 37+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Eu experimentez asa: burtica lasata de simt ca se rupe in orice moment, bub care parca e la trambulina, in sensul ca face numai rostogoliri si-mi muta burta, iar daca ma asez in pat intinsa pe o parte, ma doare si burtica si ma doare si spatele f tare.
CAnd stau in fund face tumbe si ma ia cu niste bufeuri de n-ai vazut, parca as avea si o senzatie de greata si de lesinatura. Nasol tare, dar incerc sa rezist.


Nana, 37+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



Nanutzoooooo,doar n-oi naste si tu?
Moamaaaaaaaa!
Nu-mi miroase a bine ce descrii tu acolo,poate doar miscodeala lui bub!

Teodora 33 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc de sfaturi fetelor sunteti niste dulci.stau in pat intinsa sa ma odihnesc putin,poate or trece!
teodora sa iti fie sanatos bebelinul grasunel




danielle 36+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

salutare fetelor

am intrat repede sa va spunem ca noi suntem bine.astazi mi-a scos atele si multumesc Domnului ca totul e bine.

am pus cateva poze pe mailul comun.

va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, eu nu mai iau demult no-spa, de cand a venit doctorul din concediu. Insa dr mi-a spus sa iau daca am dureri, ca no-spa nu opreste nicicum travaliul, nici nu incetineste. Daca sunt contractii de nastere pot sa iau eu oricate no-spa.

Carmenita, eu am facut analize super detaliate de coagulare la Alex. Nu e vorba de viteza, si acum am facut coagulograma completa si totul e perfect. La Alex am fost la sectia de Hematologie de la Fundeni si mi-au facut zeci de teste, pentru ca eu stiam ca sangerez rau la cea mai mica taietura si mama mea a avut mari probleme la nastere si la operatii. Insa acolo au zis ca sunt ok si am mers pe ideea asta. Sa fi fost anemia, sa fi fost felul meu de a sangera sau nu au stiut ei ce sa testeze, habar nu am.

Tomasa, distractie placuta, sa fiti bine acolo. Pupici.






Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

fetele, nu m-ati inteles.
Dincolo de frica organica pe care o simt, ma refeream la emotii exact din punctul asta de vedere, emotional-sentimental.
La Sofia nu eram asa de constienta ce inseman un copil, bineinteles ca o iubeam, dar ma simteam si oarecum stinghera langa ea.
Acuma abia realizez "maretia" evenimentului.

danielle, si eu am avut zile cu dureri din astea.fii atenta, dacate doare incontinuu, nu e nascare.
daca sunt junghiuri la intervale REGULATE de timp...well....


teodora, pai are timp sa se mai intoarca!!!Bea f multe lichide, sarefaci mult lichidul din burtiq, si fa niste exercitii din alea ca pt dureri de spate: stai in 4 labe si "ondulezi" spatele ca o matza, ins sus si-n jos. ma intelegi matale:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Vesti de la Gabriela: "Cam in 2 ore nasc. M-am dilatat greu. De ce n-ati zis k doare asa rau. Doamne ajuta. Va pup si va multumesc."

Hai Gabitza, ca mai e putin!

Ana 38+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara, dragele mele !

Am intrat sa va multumesc pentru incurajari si felicitari, sa stiti ca au insemnat foarte mult pentru mine
Vreau sa felicit proaspetele mamici irina.c si bernix, sa aveti bebelushi sanatosi, papaciosi si necolicosi !
Am citit de Gabriela, probabil a nascut deja, nu ati aflat nimic inca ? Eu o felicit deja, sa se refaca repede, iar Sara cea frumoasa sa creasca mare si sanatoasa si sa umple inimile parintilor cu fericire !
Mandarinutza, nasti maine ? Atunci
Fii curajoasa, vine bebe !!!
S-a mai inscris cineva pt maine ? Nu am timp sa citesc din urma, sper ca n-am sarit pe nimeni.
Oricum, tuturor le pun de acum , pentru ca o perioada nu stiu cat de des voi reusi sa intru.
Printzesa este o frumoasa ( cum altfel ??? ), este foarte cuminte, papa bine si doarme bine, am trecut usor peste prima noapte acasa (ne-am intors ieri), ne-am trezit o data la ora 3.30 si apoi la 6.30, deci mai mult decat rezonabil.
O sa va povestesc alta data cum a fost in spital, pt ca sigur nu as apuca sa scriu mare lucru, din moment in moment trebuie sa se trezeasca Maria.
Imi era dor de voi... Va pup pe toate

Luy, fericita mamica de Maria Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, tare rau imi pare de patania cu BB rasucit, dar eu zic ca poate se mai intoarce. Nu stiu...nu abandona orice speranta. La cezariene nu pot oferi serviciile de urgenta de dimineata ca nu am cunostinte, dar te ajuta fetele.
Dar auzi la tine...eu cerebrala si puternica? Hmmm.

Mirella, pai eu aveam termen de pe eco pe 27 august. Insa doctorul spune ca nu e relevant. S-a uitat la prima prima eco de la 7 sapt, acolo era termen 30 august, adica maine. Dupa aceea a crescut mult avansul. Dupa UM este 2 sept, daca il depasesc si pe ala...

Sabina, acum inteleg grija ta. Eu ma gandesc ca daca ma descurc sa cresc un copil asa mama denaturata cum sunt, apoi o sa ma descurc si la al doilea.

Ana, ce bine ca ai vesti de la Gabi. Draga de ea...a durat ceva. Abia astept sa aud ca a terminat si ca sunt bine si ea si bebelina.




Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Off Gabitza draga esti o curajoasa iti tinem pumnii.Problema mea cea mare sunt picioarele si mainile umflate ca la elefant.Nu-i asa ca le avetzi si voi umflate si ca nu trebuie sa ma ingrijorez?pupici

teo

Mergi la inceput