zatz schimbat, ibric spalat ... poftiti va rog!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by wonderful

quote:
Originally posted by maru

acu spor la aspirat

Doamne'ajuta!



Da,asa mi-a zis si omu' meu:'iti place ce ti-a luat tata?'Imi venea sa-i bag furtunu' undeva,norocu' lui ca erau de fata vanzatorii.Iar eu i-am zis ca de ziua lui i-am luat Moulinexul,ca sa nu planga.
Rebiana,io am si aspirat un covor ca sa-l probez,sa vad ce-i poate muschii.E bun.Nu se prafuieste pe bufet?


mama mama ce ii faceam
victor a indraznit sa ma intrebe daca robotul asta e ce mi-am dorit si o sa aiba liniste (incercam robotul cumparat in disperarea placintelor de mere si bostan care imi razuiesc degetele)
si m-am infuriat, l-am luat de aripa, direct la bijuterii unde mi-am luat un lantisor pentru picior, si i-am zis ca acu o sa aiba cateva saptamani liniste
sa fi vazut fata lui atunci, o, merita!
PS: editez sa corectez multimea de si-uri din exprimare

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Fetele, intre baite, bagaje si altele am trecut sa va pup. Maine plecam iar la munte, de data aste la Sinaia. Numai eu si Calin.

Sa stapiniti sanatoase obiectele achizitionate.

Va pupicesc si pastrati si pentru mine o cafeluta calda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

O fi crezut,bietul,ca in Canada esti mai blanda.Dar de unde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nope, eu detin avantajul fluentei in engleza...imagineaza-ti la cumparaturi...(engleza lui e cam pe jumate, se descurca perfect fara mine, finally am incetat sa il mai corectez)

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Chiar cum te-ai descurcat cu limba si cat timp ti-a luat sa te simyi relaxata?Eu parca tot timpul am retineri sa nu fac o greseala de gram. sau pron.Cred ca-s prea scrupuloasa cand vine vorba de limba,mi se pare ca trebuia tratata cu mult respect si de aici si retinerea initiala.dar cred ca-i o faza care tine la inceput numai.
Multumim,Maadi si petrecere frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Ce trista e intamplarea cu fotbalistul spaniol.Sa mori la 22 ani si sotia gravida in luna a8a!Cumplit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by wonderful

Chiar cum te-ai descurcat cu limba si cat timp ti-a luat sa te simyi relaxata?Eu parca tot timpul am retineri sa nu fac o greseala de gram. sau pron.Cred ca-s prea scrupuloasa cand vine vorba de limba,mi se pare ca trebuia tratata cu mult respect si de aici si retinerea initiala.dar cred ca-i o faza care tine la inceput numai.
Multumim,Maadi si petrecere frumoasa.


la inceput am fost groaznica
mi-era frica sa deschid gura, sa nu cumva spun vreo tampenie
apoi, fiind iarna, stand acasa, cumnata mea ne-a recomandat sa urmarim anumite show-uri la tv, gen tanar si nelinistit, Judge Judy, si tot asa
intre timp ne faceam actele si imi faceam lectia, speech-ul acasa
asa am ajuns sa il inscriu pe andrei la scoala si ei sa astepte o fata, pentru ca in prostia mea tot ziceam she
am dat testarea la engleza si am luat aproape maximum pentru ca examinatoarea era super, si m-am simtit perfetc cu ea, am dat afara toata engleza pe care o stiam,
au mai fost faze, imitam toate accentele posibile, ziceam yeah in loc de yes, pana cand cumnata mea mi-a atras atentia ca imit lucrurile nu tocmai bune de imitat
am mers si la scoala de engleza, mai mult sa imi pastrez nivelul, da si ca aveam un prof care arata bestial, Lu, de la Ludwick, polonez dupa parinti, a doua sau a3-a generatie in canada, super tipul
el ne cerea dimineata sa ii povestim tot felul de chestii, am facut si o prezentare a Romaniei si ..
ar fi multe de spus, ideea e ca practicand limba se dezleaga, nu mai dau importanta acu gramaticii si in special la timpul verbelor pentru ca acum ma iau dupa cum suna natural, dar accentul ramane



Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Yeah,I see.Dar nu-i asa de greu nici cu accentul,ca doar nu-i cel britanic,macar sa-l atenuezi.Abia fecioru-tau o sa vorbeasca perfect.
Fetili,maine e sarbatoare si zi de post.E taierea capului sf.Ioan Botezatorul.Am sa le fac fasole de harag prajita si ardei copti.Suna bine sau balonat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Fetili eu nu prea mai am timp sa intru sa mai vorbesc cu voi ca puiutul meu este bolnavior si foarte agitat.Azi am fost iar la aerosol si a plans o gramada.

Eu am un ochi cat China,deabea mai pot sa clipesc.Maine ma duc la control ca nu mai rezist,este al treilea ulcior care mi-a iesit.Daca o sa imi iasa noua asa cum stiu eu o sa raman si fara ochi si fara fata.Nu mai pooooooooot,m-am saturaaaaat.Sunt fericita ca stau la socrii mei cat este sotul meu plecat ca daca stateam singura o luam razna de tot.

Sa stapaniti sanatoase obiectele pe care vi le-ati achizitionat dar sa le si folositi ca pt asta sunt,pai nu?

Fizic si psihic sunt terminata,sper sa imi revin.





"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

quote:
Originally posted by wonderful

Yeah,I see.Dar nu-i asa de greu nici cu accentul,ca doar nu-i cel britanic,macar sa-l atenuezi.Abia fecioru-tau o sa vorbeasca perfect.
Fetili,maine e sarbatoare si zi de post.E taierea capului sf.Ioan Botezatorul.Am sa le fac fasole de harag prajita si ardei copti.Suna bine sau balonat?



Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

Mergi la inceput