Vrea un copil !!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Si eu cred ca un animalut va putea tine loc de frate. Incearca, nu cred ca ai ce pierde!

Ioana
14+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Eu sunt copil unic, insa am avut noroc sa cresc cu verii mei (cand nu eram cu var-miu, eram cu vara-mea). Ei la randul lor sunt fiecare copil unic, deci nu a existat gelozie. Suntem ca fratii practic, fiindca nici unul nu are si asta a contat enorm in copilarie si conteaza si acum.

As vrea ca baiatul meu sa aiba si el pe cineva si sper cva peste 1 an 2 sa mai facem un bb.

Daca nu mai vrei inca un copil, poate ar fi mai intelept ca baiatul tau se imprieteneasca mai bine cu ambii veri (fetitat si baietelul), pentru ca fratii sunt frati, si asta va conta pana la urma.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Eu am fost singura la parinti si am fost un copil alintat de foarte multa lume. Mama nu a mai putut face alti copii. Toate cadourile si toata atentia din lume, nu au putut inlocui durerea ca nu am un frate sau o sora. Desi eram maricica si stiam ca nu se poate, ma rugam in fiecare noapte la Dumnezeu ca dimineata cand ma trezesc, papusa cu care dormeam sa se transforme intr-un bebelus sa am si eu frati. Cand am implinit 6 ani, s-a nascut verisoara mea si a mai atenuat din durerea mea, dar doar a atenuat. Am purtat in suflet durerea lipsei fratelui,ani la rand, pana acesta s-a transformat in dorinta de a avea copii, dorinta care era sfasietoare. Fiecare luna care trecea si nu ramaneam insarcinata, era chin. Am trecut prin clipe de nedescris. Acum am un baietel de 2 ani care jinduieste dupa un frate sau o sora. Din pacate, in acest moment nu ii pot satisface acesta dorinta, pt ca viata nu este intotdeauna dreapta, dar sper sa nu poarte si el in suflet toata viata, aceeasi suferinta ca mine.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Eu sunt singura la parinti. Am inceput sa-mi doresc un fratior sau o surioara cand am mers la scoala si mamicile colegilor nasteau, ma rog, povestile lor mi-au trezit si mie dorinta aceasta. Tata imi raspundea totdeauna, la intrebarile mele, "Vorbeste cu maica-ta, ea nu vrea!". Nu a fost cea mai fericita solutie...in fine, am inteles apoi ca exista o conditie medicala care o impiedica pe mama sa mai aiba copii. Nu am suferit din cauza asta si nu am ramas marcata, pur si simplu am inteles si atat! Mi-a parut rau, dar nu a fost o durere de care spun fetele aici...depinde de fiecare, cred eu.

Eu cred ca ai putea sa incurajezi relatia cu verisorul lui, sa mai doarma unul pe la altul, eventual sa isi faca si alti mici prieteni. Si nici ideea cu un animal de companie nu e de neglijat. Chemi si verisorul, iei si un catelus ( sau hamster sau pisica...ce-i place), poate dupa ce ramane singur nu va mai suferi si va avea un tovaras de joaca.

Eu cred ca nu trebuie sa mai adopti, daca tu nu doresti asta. Copilul va fi bine, prietenii buni pot compensa lipsa fratilor, mai ales daca voi il iubiti atat de mult si ii oferiti toata dragostea voastra.

Spiridusha:))

Mergi la inceput